Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: andrzej analogowy w Wrzesień 30, 2017, 13:15
[...] Testy są owocem współpracy z moim synem i Jego postrzegania współczesnego świata.Ja jestem trochę zapóźniony.A
Sama reklama jako taka i przypominanie o Pana gramofonie jest jak najbardziej na miejscu. Tylko jak porównuje ten tekst recenzji do tej napisanej przez Marka, to nie ten poziom. Może to jednak brak doświadczenia i pierwsze redakcyjne szlify.

Panie Andrzeju nieustająco życzę zdrowia i może uda mi się przy jakiejś okazji do Pana zawitać i pogadać przy filiżance herbatki.
Pozdrawiam serdecznie,
Piotr.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: Amen w Wrzesień 30, 2017, 21:47Czy w kwestii pokrywy Pan Andrzej ma opanowanego majstra, czy trzeba to sobie załatwić we własnym zakresie?

Raczej pozostaje Ci produkcja własnym sumptem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

AA nie dodaje pokrywy
Trzeba samemu sobie zaprojektować / wykonać / zlecić
Jak przelecisz wątek to znajdziesz - kilka pomysłów
Co innego, że to trudny gramiak do opudełkowania  ;D lub przykrycia ;D
za dużo elementów wystaje  :o
ale to zależy co komu się podoba, była chyba też taka trumna która przykrywała całość

moon

ja mam taka na calosc
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Jeremy

Tez mam pokrywę wykonana na zamówienie na całość.
Mam w domu dwie pary ciekawskich rączek i często w domu pojawiają się intruzi w wieku poniżej 5 lat wiec nie było innej opcji. Wolałbym aby jej nie było, ale w sumie jak już jest to ewidentnie widzę, że kurzy się mniej. Nieco to kłopotliwe i małe nie jest, ale chyba się już do tego przyzwyczaiłem i zaczynam dostrzegać zalety takiej pokrywy, a kiedy jestem w pracy jestem spokojny i wiem ze żaden obcy dzieciak nie wepcha tam paluchów.

andrzej analogowy

Olej do smarowania łożysk oraz silikon do windy na załączonych obrazkach.Do kupienia na alle....

PiPi

#2981
Cx 80 za słaby jest  :( . Choć przy ramieniu windzie Adfontka nie sprawdzałem .

rudy-102

Cytat: andrzej analogowy w Październik 09, 2017, 21:40Olej do smarowania łożysk oraz silikon do windy na załączonych obrazkach.
Windy nigdy jeszcze nie ruszałem. Jak często powinno się tam zaglądać?

paul_67

Jak zacznie za szybko opadać.

rudy-102

No to jeszcze nie muszę. :)

rudy-102

Ludzie teraz tak z ręka na sercu. Kto tak na prawdę stosował zielonego finiszlajna? Muszę się przyznać, że sam go dalej polecałem jak małpa za kimś, a dzisiaj sam go sprawdziłem. W moim egzemplarzu to nie działa. Olej jest za gęsty. Hamuje talerz. sterownik próbuje to naprawić i wbija silnik w nieziemskie obroty aż guma na pasku piszczy.
Teraz muszę wszystko rozmontować i nasmarować czymś innym. Kurde - a było dobrze - trzeba było nie ruszać :(.
Oliwki do maszyn precyzyjnych nie mogę znaleźć. Spróbuję olejem do urządzeń pneumatycznych. Mam nadzieję, że tym razem nic nie popsuję.

rudy-102

Pneumatyczny też się nie nadaje. Za rzadki jest i sterownik potrzebuje więcej czasu żeby się dostosować.

Ach. Nie miał dziad problemu to się za olej zabrał :(

PiPi

Ale jaką wiedzę uzyskałeś . Masz auto to zobacz może zostały jakieś krople oleju 40W czy coś podobnego , jak nie to może od roweru olej ?

rudy-102

Samochodowe już kiedyś przerabiałem. Te są zbyt gęste.
Cytat: PiPi w Październik 25, 2017, 23:31jak nie to może od roweru olej ?
Ten zielony Finish Line jest właśnie od roweru :(

PiPi

A mieszałeś kiedyś oleje ? O zobacz miałem kiedyś rowerowy ale Michellina i się nadawał do łożysk w tt .

rudy-102

Nie. Nie chcę mieszać bo jeszcze coś dziwnego wymieszam. Kupie jutro oliwkę do maszyn do szycia i będzie dobrze.

PiPi

Jak sprawdzona to jak najbardziej kup  :)

Piterski

Cytat: rudy-102 w Październik 25, 2017, 22:47Ludzie teraz tak z ręka na sercu. Kto tak na prawdę stosował zielonego finiszlajna?
Ja stosuje ale bez udziału smaru teflonowego w dole łożyska.
Jak już zapewne pisałem u mnie łożysko przycierało i wymagało szlifu przez co mam je lekko luźniejsze.
Nie wyczuje się tego ręką po prostu na oliwce nie robił mi się już taki tłok jak początkowo.
Po użyciu zielonego jest idealnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Witam wszystkich...
Chciałbym się przywitać, i dołączyć do "rodziny" szczęśliwych posiadaczy tego cuda...
Jestem zachwycony zarówno dzikiem jak i jakością wykonania.. Przepiękny. Wielkie brawa dla Pana Andrzeja...!!
Teraz cieszę się muzyką.. A potem będę pytał co można poprawić.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Pierwszy raz widzę kogoś zachwyconego dzikiem, ale witaj  :) Bardzo ładne zdjęcia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

dzik to dźwięk, w skrócie ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Andrzej chyba podniósł silnik bo pasek lata na najwyższej części kanapki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo

Widzę, że masz podobny talerz do mojego. Zazwyczaj akrylowy krążek był grubszy kosztem tych z amelinium, przynajmniej takie częściej widywałem na fotografiach. A u Ciebie jak i u mnie jest jednak cieńszy. Nie wiem, jak to wpływa na dźwięk, ale wizualnie mi bardziej odpowiada.
Co do dzika: dobry dzik nie jest zły, szczególnie na talerzu.

moon

dzik jest dziki, dzik jest zly!
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand