Rolki czyszczące do płyt winylowych

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 15, 2015, 16:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

christo

Trochę odkopuję temat. Od pewnego czasu używam rolkę Nagaoki. Sprzęt działa absolutnie rewelacyjnie. Mam jednak pytanie o konserwację. Rolka nieco już zarosła. Czy wystarczy spłukać ją wodą?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Bacek

Ja tam nadal pozostaje sceptyczny co do tego rozwiązania. Skoro zerodust potrafi igłę usyfić to i tu też coś się od rolki odkleja i zostaje na płycie, w końcu idea taka sama.

https://www.analogplanet.com/content/time-put-away-onzow-zerodust

frywolny trucht

Czas leci. Czy ktoś już odkrył tajemnicę ceny rolki Nagaoki? Tu i  w rolkach do ubrań, oraz tanich Analogisach pracuje silikon. Tu i tu zmywamy rolkę pod kranem. Tu i tu " nie zdejmujemy" ładunków elektrycznych z płyty. WTF? Skąd ta cena? Przypomnijmy. Nagaoka 600 zł- Analogis 130-150 zł, te do ubrań kilkadziesiąt złotych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Ja mam Nagaoka, Ondrej kupił rok temu taką dużo tańszą ale z przeznaczeniem do płyt . Obie działają znakomicie, tylko że moja ma już ponad 10 lat i działa bez pierdnięcia i zająknięcia !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

il cattivo

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 30, 2022, 20:45te do ubrań kilkadziesiąt złotych.

Te do ubrań się nie nadają do płyt. Kiedyś już tu pisałem, że wykonałem próbę na jakiejś starej płycie z niemieckimi szlagrami rolką do ubrań z Lidla i zostawiła klejące fleki na powierzchni winyla.