Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

A ta:
Anouar Brahem - Barzakh ECM1432

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Cytat: tomasz_pianista w Październik 23, 2017, 22:30Jakbyś trafił na jakąś perełkę
Polecam cudne granie z Włoch ! Giovani Guidi Trio i Stefano Battaglia Trio  Oj nie spodziewałem się ,że usłyszę taki piękny akustyczny jazz ! Zawsze u Włochów wylezie gdzieś piekna kantylena .No po prostu cudo !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Październik 22, 2017, 23:59
O ja piertolę  :o

Mocny czysty głos, podoba mi się  ;D

Powiem więcej te młode to przy niej popierdółki są  :P
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Takie tam Richteryjki, aż się zamyśliłem nad kubkiem gulaszowej... Kto słucha takiej muzy o tej godzinie  :o :P
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Cytat: miniabyr w Październik 23, 2017, 21:06
Ostatnio kupiłem mnóstwo muzyki z ECM'u  Zarówno klasyki ,jazzu ,eksperymentów  i innych różności . Odpadłem przy pewnym norweskim trio -LUMEN DRONES . Nito jazz ,trans ,melodyjna psychodelia   i te skandynawskie przestrzenie ! Cudo i to wszystko  w bardzo nietypowym składzie -skrzypce -gitara -bębny . Bardzo mi się to podoba!

Film jest niedostepny

miniabyr

U mnie się wyświetla  !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

amati74


amati74

Chyba w czwartek pójdę kupić coś z ECMa tak się składa że żona będzie w pracy więc nie będzie widziała co przytargalem do domu

moon

Cytat: amati74 w Październik 24, 2017, 22:28Chyba w czwartek pójdę kupić coś z ECMa tak się składa że żona będzie w pracy więc nie będzie widziała co przytargalem do domu

musisz miec chyba kilka tysiecy plyt, ze boisz sie przy zonie przynosic kolejne zakupy;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

amati74

Cytat: moon w Październik 25, 2017, 10:48
Cytat: amati74 w Październik 24, 2017, 22:28Chyba w czwartek pójdę kupić coś z ECMa tak się składa że żona będzie w pracy więc nie będzie widziała co przytargalem do domu

musisz miec chyba kilka tysiecy plyt, ze boisz sie przy zonie przynosic kolejne zakupy;)
No co ty mam na półce parę fejkow czyli puste kartoniki wyglądające jak płyty w okładkach jak kupuje płytę poprostu zamieniam kartonik na płytę i liczba sie zgadza, moja żona niemuzykalna jest więc po co drażnić lwa. [emoji16]

amati74

Trzeba jakoś być przygotowanym na niesprzyjające warunki jakie stawia przed nami życie i skomplikowane kobiece postawy

malg

Cytat: moon w Październik 25, 2017, 10:48
musisz miec chyba kilka tysiecy plyt, ze boisz sie przy zonie przynosic kolejne zakupy;)
Przy kilku tysiącach moim zdaniem jest łatwiej, bo żona nie zauważy
przy małej ilości od razu zoczy i pyta: "A co to za nowa płyta, znowu wydajesz pięniadze, a mieliśmy ....."

Zaznaczam, moja żona - tak nie robi (więc to moje przypuszczenia)

moon

mnie to troche bawi, jak ktos ukrywa plyty;) jak przychodzi paczka 15-20 winyli, to nie bede ukrywal, przeciez w domu wiedza, ze zyc bez muzyki nie moge, poki rodzina przez to nie gloduje, to luba musi z tym zyc;)

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Teraz słucham wykładu nt zabezpieczeń p.poż. [emoji602]
Zarówno treść jak i nagłośnienie pozostawia pole do upgrade'u.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Dziś znów u mnie na talerzu Czesław Bartkowski D&D uwielbiam tą płytę dla mnie jest ponad przeciętna, może ja znawca nie jestem ale nie mamy się czego wstydzić porównując ta płytę do kompozycji  zachodnich jazz'manow

amati74

W tej płycie słychać czasy w których była stworzona

MAC


gratefullde

A ja perkusjonalia, na fali fascynacji Elvinem Jonsem i nie tylko :)

https://www.youtube.com/watch?v=VNaotov52o4
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Flip Back

Metallica - Live at House of Vans na potrójnym L.P.

gratefullde

Wspominkowo, niedawno odszedł ale muzyka pozostanie. Znakomita płyta.

https://www.youtube.com/watch?v=ZY77zDzNmYw
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tomasz_pianista

Cytat: miniabyr w Październik 23, 2017, 21:06
Ostatnio kupiłem mnóstwo muzyki z ECM'u  Zarówno klasyki ,jazzu ,eksperymentów  i innych różności . Odpadłem przy pewnym norweskim trio -LUMEN DRONES . Nito jazz ,trans ,melodyjna psychodelia   i te skandynawskie przestrzenie ! Cudo i to wszystko  w bardzo nietypowym składzie -skrzypce -gitara -bębny . Bardzo mi się to podoba!

W końcu też kupiłem tą płytkę. Ogólnie muzyka jak nie z ECM, a raczej Nasoni Records, czyli bardziej space/stoner rockowe rzeczy.

Myślałem, że bardziej mnie zaskoczy ten Lumen Drones. Są momenty bardzo dobre, ale dla mnie za dużo łupania po tych samych "funtach". No i mało improwizacji, a jednak ECM to jazzowy label.

Takie moje spostrzeżenia. Ale nie żałuję zakupu:)
Grupa ratowania poziomu.


dyletant