Pre gramofonowe firmy.......

Zaczęty przez miniabyr, Maj 10, 2015, 00:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Święte słowa,Mac psieje,ten ich gramiak to szczyt bezguścia :o

elektroboy

Cytat: jamówię w Maj 16, 2015, 14:19Święte słowa,Mac psieje,ten ich gramiak to szczyt bezguścia :o
...oto lepiej sie patrzy na nowa HiEnd klasyke z Polski :)

paul_67

Spoko, podświetlać talerza nie będę:) Dobrze wygląda bez neonowej poświaty :)

elektroboy

Cytat: paul_67 w Maj 16, 2015, 16:00
Spoko, podświetlać talerza nie będę:) Dobrze wygląda bez neonowej poświaty :)
jeszcze ze mozna wylaczyc :)

miniabyr

#29
Dziś słuchałem pre Zontka z nowym ,lampowym zasilaczem. Zasilacz jest hmmm "duży"-) Ewidentnie ma wpływ na brzmienie ,które wyszlachetniało , wygładziło się.Mięliśmy słuchać kondensatorów,ale te które dobraliśmy przed wystawą w Monachium brzmią znakomicie. Zabawę w dopieszczanie brzmienia przełozylismy na inny termin. Dziś skupiliśmy się na odsłuchu płyt z różnych lat,różnych wydań.Oczywiście nasze odczucia są subiektywne,ale bardzo podobne. Urządzenie brzmi świetnie ,ma to co fani lampy lubią ,ale nie jest przesadnie dosłodzone. Zresztą dzisiejsze spotkanie było zaplanowane właśnie na "dosmaczanie" brzmienia,jednak z przyczyn technicznych odbedzie się w innym terminie. Myslimy też o  wproszeniu się do niektórych melomanów ,aby posłuchać pre w innych systemach. Myslę ,że to będzie ważny test przed Audio Show..............zapomniałem dopisać ,że Zontek zaprojektował obudowę zasilacza tak,że niektórzy będą chcieli za wszelką cenę ją wyeksponować.Ładne bydle z niego wyszło.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

mirek24

Posłuchałem powyższe urządzenie. Na początku było coś nie tak z basem, ale okazało się że  winą był złe ustawiony przełącznik impedancji wejściowej.
Potem to było tak że Miniabyr wybierał płyty tendencyjnie i specjalnie żeby się podobało. Podobało się ? Jeszcze jak, gładki szybki dźwięk raczej w stronę ciepłego grania ale bez lampowej buły. Cały czas jest to model wymagający jeszcze pewnych zmian, ale jest w nim to coś co powoduje że można słuchać, słuchać i słuchać... Bardzo jestem ciekaw jak zagra na innym NieMiniabyrowym zestawie.

pozdrawiam

peezeet

#31
Pstryczków tyle że łatwo się machnąc,  :-[ na szczęście to się ustawia raz i spokój. ;D Dzięki Mirku.
Lada dzień pokażemy nowy zasilacz do phono, zapowiada się ciekawie.
Pozdrawiam

MAC

Co taka cisza w temacie?
Paweł (miniabyr), skrobnij co nieco jak wypadł w porównaniu do ukraińskiego?
Abraxas u starego wg mnie gra bardzo fajnie. Ciekawy jestem jak to wypadło.

Chyba, że spotkanie zostało przeniesione na inny termin?

miniabyr

#33
My jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów . Właściciel Abraxasa woli swoje brzmienie,my wolimy swoje ;D . Ale nie o to chodzi. Ten odsłuch pomógł nam w ocenie całego pre ,z kompletnie przeprojektowanym zasileczem (lampa)i dobranymi wartościami kondensatorów w torze audio. Bardzo jesteśmy ciekawi odsłuchu u Umki ,który odbędzie się po powrocie przedwzmacniacza z wystawy audio w Anglii . Myslę ,że będzie to 2 połowa lipca.Będziemy o tym pisać ,ale wiem ,że to tylko pisanina i nie oddaje w żaden sposób brzmienia tego urządzenia.Wiem jedno ,to pre będzie się bardzo podobać.To tyle. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

#34
Zapracowani wszyscy. Generalnie wstydu nie było, nasze phono jednak było łagodniejsze w tym systemie od abraxasa, było mniej  tzw. pazura- co słuchacze zrzucili na karb ruskich teflonów, które jeszcze w nim siedzą. Muzykalności jednak nie brakowało. Należy też pamiętać że to obcy system i jego właściciel z pewnością sporo pracował nad dostrojeniem i dopasowaniem swojego phono do tego toru. Nam najbardziej przed wszelkimi zmianami zależy aby odsłuchać w tej konfiguracji w jak największej ilości różnych systemów a wnioski nasuną się same. Nie sztuka dostroić phono do jednego systemu sztuką jest uzyskać jakąś tzw. "średnią", która by była na odpowiednio wysokim poziomie. Z pewnością Art Deco zachowa się odmiennie w każdym systemie. I teraz pytanie czy zostawić łagodny charakter, który pozwala na wielogodzinne słuchanie bez jakiegokolwiek zmęczenia czy obrać drogę większego efekciarstwa, które z pewnością może się wielu bardziej podobać?

MAC

Jak najbardziej neutralnie.
Większość referencyjnych znanych mi sprzętów zachowuje całkowitą neutralność.
Właśnie mój były Steelhead dlatego jest wzorem w większości redakcji audio ze względu na brak efekciarstwa a przekazywanie jedynie tego co igła wyskrobie z rowka.

Cytat: MAC w Czerwiec 19, 2015, 13:54Jak najbardziej neutralnie.
Minusem tego jest zawężone grono potencjalnych chętnych.
Większość woli słuchać wodotrysków. Do neutralności trzeba dochodzić latami a takich wytrwalców jest mało.

miniabyr

Wiesz Maciek ale nic nie stoi na przeszkodzie ,abyś sam się o tym przekonał i taki odsłuch odbył sie również u ciebie.Sam będziesz mógł to ocenić.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

peezeet

Nie miał bym nic przeciwko  ;)
Jeszcze jest sprzęt do dyspozycji jutro i w niedzielę bo w poniedziałek wylatuje. A po powrocie to już mała kolejka się tworzy.

MAC

Cytat: miniabyr w Czerwiec 19, 2015, 14:12Wiesz Maciek ale nic nie stoi na przeszkodzie ,abyś sam się o tym przekonał
A nie muszę się przekonywać.
Odpowiedziałem Pawłowi aby został przy neutralności a nie efekciarstwie.
Zapewne będzie można go posłuchać u pmcompa jak juz kupi (a kupi)  ;D

Ja jestem w tej chwili kiepską osobą do wydawania opinii ponieważ na tą chwilę przekreślam i wyszydzam wszystko co kosztuje więcej niż łubianka truskawek  :)

peezeet

Nic się nie bój!  ;)
No ale jak nie chcesz to nie zmuszam.

vasa

Cytat: MAC w Czerwiec 19, 2015, 14:25przekreślam i wyszydzam wszystko co kosztuje więcej niż łubianka truskawek 
A ja się tak cieszyłem z płyty którą kupiłem za dwie łubianki :(

Teraz będę miał popsuty dzień :'( :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Czerwiec 19, 2015, 14:41A ja się tak cieszyłem z płyty którą kupiłem za dwie łubianki :(
Przepłaciłeś  ;)

Cytat: peezeet w Czerwiec 19, 2015, 14:39
No ale jak nie chcesz to nie zmuszam.

Paweł, nie że nie chcę.
Poczekam spokojnie aż będzie więcej czasu.
Teraz oprócz tego, że mam depresję i klękniętą psychę to jeszcze w najbliższym czasie nie wiem w co ręce włożyć.

peezeet

no to Maćku trzymam kciuki za twą psychę.  ;)

pmcomp

Cytat: MAC w Czerwiec 19, 2015, 14:25

Zapewne będzie można go posłuchać u pmcompa jak juz kupi (a kupi)  ;D


A kto zapłaci ? ;)

Ja ostatnio lubuję się w używanych wintydżach ... tanich  8).

Pozdro

MAC


jamówię

Cytat: MAC w Czerwiec 19, 2015, 13:54
. Do neutralności trzeba dochodzić latami a takich wytrwalców jest mało.




Dlatego wszyscy skończą na Harbeth :)))

pmcomp

#46
Cytat: jamówię w Czerwiec 19, 2015, 16:54
Cytat: MAC w Czerwiec 19, 2015, 13:54
. Do neutralności trzeba dochodzić latami a takich wytrwalców jest mało.

Dlatego wszyscy skończą na Harbeth :)))

Harbethom do neutralności ... bardzo daleka droga.

Dawno nie byłes w Filharmonii albo innej sali koncertowej. Polecam: http://www.glenn-miller-orchestra.de/t3/index.php?id=30&no_cache=1&L=1&tx_gmtourdaten_pi1[month]=12&tx_gmtourdaten_pi1[year]=2015 , od 14-ego grudnia.

Ja wybieram się do Warszawskiej Filharmonii w grudniu oraz do Potsdamu w listopadzie do ... ciekawej sali:





Pozdro


jamówię

Widzisz kolego mam w Katowicach najlepszą salę NOSPRU w tej czėści świata,jak tam kiedyś trafisz i posłuchasz to pogadamy.


MAC

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Większa i starsza siostra PORu :) (Polska Orkiestra Radiowa).

Bo są dwie radiówki, ta duża w Katowicach i mniejsza w Warszawie.