NAD C356BEE i modyfikacja a'la muda44

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 09, 2016, 12:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

muda44

Cytat: rikus w Listopad 12, 2017, 16:26
Dziękuję..nie wiem dlaczego wcześniej mi nic nie wyszukało.Ten mój marantz też gra jasno. W sumie bardziej lubię taki dźwięk-z jakby efekciarską ostrą górą. Na początku mojej drogi zakupiłem tannoy m2,5, porównałem z moimi tymczasowymi goldstar gls200s (za 80 zł!) i wystawiłem tannoye na aukcję, a goldstary grały do teraz.
Jaśniej ale nie ostro . Niestety Marantz 63 nawet z modem to znacznie niższy poziom od 640C  z modem dlatego polecam właśnie te odtwarzacze w tym zakresie cenowym .

Stefan2s

W niczym nie negując Twoich umiejętności mam pytania.
1. Czy ktoś porównywał wzmacniacze /chodzi o Nad 356 Bee/ - jeden po, drugi przed modyfikacją. Mam na myśli ślepy test A/B?
2. O co chodzi z tą ,,plastikową średnicą" Nada? Czy po modyfikacji średnica ulega polepszeniu - przestaje być plastikowa?
pzdr
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

muda44

1. Ja i kilku klientów . Różnice to nie są niuanse a na tyle duże różnice że nie trzeba testów A/B
2. Wzmacniacz gra na tyle ile kosztuje więc w cenie przyzwoitych , nowych interkonektów nie może być szału i szału nie ma . W takich cenach wzmacniacze albo zamulają albo krzyczą .
Po modyfikacji średnica jest bardziej naturalna , bez tego sztucznego nalotu .

Masz Lebena 300F którego też miałem i to w czasie kiedy miałem C356BEE z modem , kupiony z myślą  o zastąpieniu go Lebenem . Pisałem o tym . Został C356.
Jeżeli natomiast system masz ustawiony pod 300F to 356BEE z modem nie zagra u Ciebie dobrze . To dwa skrajne brzmienia .

300F jest bdb wzmacniaczem słuchawkowym i tu żaden NAD po modyfikacji nie osiągnie takiego poziomu .

marekw 76

Cytat: Stefan2s w Styczeń 05, 2018, 16:061. Czy ktoś porównywał wzmacniacze /chodzi o Nad 356 Bee/ - jeden po, drugi przed modyfikacją. Mam na myśli ślepy test A/B?
2. O co chodzi z tą ,,plastikową średnicą" Nada? Czy po modyfikacji średnica ulega polepszeniu - przestaje być plastikowa?
pzdr
Myślę, że czytając uważnie temat znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Stefan2s

Cytat: muda44 w Styczeń 05, 2018, 17:09
1. Ja i kilku klientów . Różnice to nie są niuanse a na tyle duże różnice że nie trzeba testów A/B
2. Wzmacniacz gra na tyle ile kosztuje więc w cenie przyzwoitych , nowych interkonektów nie może być szału i szału nie ma . W takich cenach wzmacniacze albo zamulają albo krzyczą .
Po modyfikacji średnica jest bardziej naturalna , bez tego sztucznego nalotu .

Masz Lebena 300F którego też miałem i to w czasie kiedy miałem C356BEE z modem , kupiony z myślą  o zastąpieniu go Lebenem . Pisałem o tym . Został C356.
Jeżeli natomiast system masz ustawiony pod 300F to 356BEE z modem nie zagra u Ciebie dobrze . To dwa skrajne brzmienia .

300F jest bdb wzmacniaczem słuchawkowym i tu żaden NAD po modyfikacji nie osiągnie takiego poziomu .

Tak, to świetny słuchawkowiec, zresztą kupiłem go przede wszystkim właśnie dlatego. Kolumny pojawiły się nieco póżniej...
Wracając do meritum, dziękuję za uczciwe postawienie sprawy. To co gra u mnie teraz jest ok, ale zawsze pozostaje pokusa, żeby spróbować czegoś innego. W moim wypadku to chęć powrotu do czasów kiedy miałem pioneera a-400 i arcama 290 delta. Bardzo dobrze wspominam te wzmacniacze /z Celestionami/ i chętnie postawiłbym któryś z nich obok Lebena... Raz nawet skusiłem się na nowego arcama 29 ale to już nie jest ten sam arcam sprzed lat - bezemocjonalny suchotnik, porażka...
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

muda44

W Twoim systemie polecam model C350 z droższą wersją modyfikacji o której pisałem .
C350 w tej wersji jak pisałem zastąpił mi Gryphona Atillę grając cieplej , barwniej , plastyczniej , naturalniej i z dociążeniem .  To wersja  brzmieniowo najbliżej 300F.

Wczoraj ponownie kupiłem sobie C350 i sprzedaję Accuphase E-408 bo brakuje mi tego o czym wyżej napisałem .
Rozważam jeszcze E-550 i jeden z nich zostanie  ( C350 lub E-550 )

muda44

Cytat: Trurl w Styczeń 06, 2018, 14:01
Reklama dźwignią handlu. 

Budżetowy NAD lepszy od Accuphase i Gryphona. Dobre!

Czego to się nie robi dla reklamy (oczywiście, jeśli informacja o sprzedaży Accu jest prawdziwa!)

Chłopie, albo nie słyszaleś tego Gryphona, albo zmyślasz, bo trzeba być głuchym, żeby takie farmazony wypisywać.

Modyfikowany NAD , a to robi różnicę .
Uważasz że to jest reklama ?
Myślisz że ktoś kogo stać wydać naście tysięcy na wzmacniacz wstawi taniego , szarego i brzydkiego NADa ?
Nie ważne jak gra , kupi nawet zajechanego Krella bo znaczek , prestiż itd zrobią swoje . Sprawdzone :)

Tu masz opis platformy i na zdjęciu jest jeszcze Atilla jak go miałem ( kupiony jako nowy )   
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2096.0

C350 zastąpił E-408 ale mimo lepszej rozdzielczości E408 nie ma tej barwy itd .
http://allegro.pl/accuphase-e-408-i7116706057.html
Wieczorem ma być kupiec .

Są tacy co wierzą że jak zapłacą to im musi zagrać , nie moja kasa , nie mój problem .

Aha , warto poczytać test Atilli z AV , szkoda że ja go nie przeczytałem zanim go kupiłem .


Trurl

Chłopie, tu nie chodzi o kogoś kogo stać na Accu, czy Gryphona, bo taka osoba nie spojrzy nawet w kierunku NADa. Tym bardziej po garażowej modyfikacji.

Piszesz jakieś bajki, które mają wywrzeć wrażenie na zwykłych ludziach. No bo przecież jeśli porównujesz takiego NADa do Gryphona albo Accu, to to musi być coś. Zwłaszcza po modyfikacji w garażu.

Wydaje mi się, że z tymi wzmacniaczami miałeś dużo do czynienia, ale na obrazku w internecie.

tomekkk1

#158
Trurl, Jeden mierzy wysoko i im wyżej idzie tym lepiej mu gra. Drugi był wysoko i zrobił krok(i) wstecz i też jest mu świetnie. Zaś inny nigdy nie zamierzał iść wysoko i też potrafi czuć spełnienie. Wniosek? Każdy z nas jest inny i każdy ma swój cel. Inne preferencje i na czym innym się w muzyce skupia. Wielu odnajduje jakość tam, gdzie pozornie jej nie ma. Ale nie oznacza to że każdy musi z góry zakładać, że ten kto wybrał inną drogę jest w błędzie :)

Także nie pakuj z góry wszystkich do jednego worka, bo taki jest nurt - bądź indywiduum, a nie jednostką, kolego ;)

tomekkk1

Cytat: Trurl w Styczeń 06, 2018, 14:31
Chłopie, tu nie chodzi o kogoś kogo stać na Accu, czy Gryphona, bo taka osoba nie spojrzy nawet w kierunku NADa. Tym bardziej po garażowej modyfikacji.

Piszesz jakieś bajki, które mają wywrzeć wrażenie na zwykłych ludziach. No bo przecież jeśli porównujesz takiego NADa do Gryphona albo Accu, to to musi być coś. Zwłaszcza po modyfikacji w garażu.

Wydaje mi się, że z tymi wzmacniaczami miałeś dużo do czynienia, ale na obrazku w internecie.
Słuchałeś jakiegokolwiek modyfikowanego przez Marcina Nada?
Ja słuchałem jego modyfikowanego 356BEE, a do domu wróciłem z innym zmodyfikowanym NAD'em - a pofatygowałem się w tym celu aż z Wielkiej Brytanii ;)

muda44

Cytat: Trurl w Styczeń 06, 2018, 14:31
Chłopie, tu nie chodzi o kogoś kogo stać na Accu, czy Gryphona, bo taka osoba nie spojrzy nawet w kierunku NADa. Tym bardziej po garażowej modyfikacji.

Piszesz jakieś bajki, które mają wywrzeć wrażenie na zwykłych ludziach. No bo przecież jeśli porównujesz takiego NADa do Gryphona albo Accu, to to musi być coś. Zwłaszcza po modyfikacji w garażu.

Wydaje mi się, że z tymi wzmacniaczami miałeś dużo do czynienia, ale na obrazku w internecie.

Życzę mniej czytania i słuchania opinii a więcej własnych doświadczeń .

Wyżej podałem Tobie linki z których nawet nie raczyłeś skorzystać a na których są wzmacniacze o których piszę w moim systemie a idąc dalej linki do aukcji z takimi modyfikacjami .
Kilka lat temu czytałem jak jeden ze znanych forumowiczów pisał że zmienił Krella 400XI na wzmacniacz Onkyo z modem za kilka stów to pomyślałem że chłop zwariował . Sam w tym czasie już modyfikowałem wzmacniacze NAD ale sam używałem innych wyższej klasy .
Z czasem dołączył C356 zastępując Denona PMA-2020AE , jego Atilla a Atillę C350 i to nawet mnie zaskoczyło .
W tej chwili wolę poświęcić nawet trochę rozdzielczości dla innych cech jakie ma C350 a zostanie niezła kupka forsy , chyba że zdecyduję się na E-550 który jako A klasowa , topowa integra może się u mnie wpasować .

Najważniejsze w tym wszystkim jest dopasowanie całości . Niedawno sprzedałem najlepszy kabel RCA Kimbera , model 1030 a gram na tych kabelkach
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2102.0

Dużo tańsze a w moim systemie lepsze .

Jeżeli masz problemy z otwieraniem stron z linków które podałem to proszę bardzo . Specjalnie dla Ciebie zdjęcie zrobione przed chwilą .

Aha , Sprzętu nie przerabiam w garażu



GregWatson

Ktoś już wymieniał diody w tym wzmaku? Bo mi już trzy padły.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44

Cytat: GregWatson w Styczeń 06, 2018, 15:28
Ktoś już wymieniał diody w tym wzmaku? Bo mi już trzy padły.

Nie wymieniałem , dane z serwisówki poniżej .

PART NO. 33-50360-30 
φ3, BLUE, BUL33842

daris666

Cytat: Trurl w Styczeń 06, 2018, 15:43
Ktoś kupi se chińską płytkę, dołoży dwie lampy i dwa kondensatory wielkości słoika po powidłach, połączy to jakimś drutem z odzysku i uważa się za geniusza.

Czasami umiejętne zestawienie działa cuda :)

Stefan2s

Cytat: muda44 w Styczeń 06, 2018, 13:44W Twoim systemie polecam model C350 z droższą wersją modyfikacji o której pisałem .
Rozejrzę się i jak trafię na jakiś przyzwoity egzemplarz to go kupię, a wtedy odezwę się. W jakiej cenie są te wzmaki?
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

muda44

Cytat: Stefan2s w Styczeń 06, 2018, 18:20
Cytat: muda44 w Styczeń 06, 2018, 13:44W Twoim systemie polecam model C350 z droższą wersją modyfikacji o której pisałem .
Rozejrzę się i jak trafię na jakiś przyzwoity egzemplarz to go kupię, a wtedy odezwę się. W jakiej cenie są te wzmaki?


Egzemplarz o którym pisałem udało mi się kupić niemal jak nowy ze znikomym przebiegiem za 700zł + 50zł paliwo . Ale to była okazja .
Ceny wahają się pomiędzy 700 a 900zł .




Stefan2s

Cytat: muda44 w Styczeń 07, 2018, 10:19Ceny wahają się pomiędzy 700 a 900zł
Czyli tyle co czapka śliwek... Co powoduje, że właśnie ten model Nada jest tak pożądaną bazą do upgradu?
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

Michał

I ten Nad zabija Accuphase 408? I świat o tym nie wie?hmm. O Atilli się nie wypowiadam,bo jak Marcin zastępował nim Lebena 300F,to już się wypowiedziałem,wzmacniacz dla basolubów bez finezji, ale Accu też?a może to wszystko urban legends?

MAC

#168
A niech sobie tam buduje, mi to nie przeszkadza skoro są zadowolone osoby, które twierdzą, że to działa.


Jak dla mnie najpierw w NADach należałoby frontpanel zapgrejdować minimum do cygańskiego lewel fajf  ;D bo jak mi sprzęt nie pacza to i grać na nim nie idzie  ;D


Stefan2s

Cytat: masza w Styczeń 07, 2018, 13:37A niech sobie tam buduje, mi to nie przeszkadza skoro są zadowolone osoby, które twierdzą, że to działa.
Trafiłeś w sedno... a propos obrazka, dorzuciłbym jeszcze parę ozdobników :-)
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

Drizzt

#170
Cytat: masza w Styczeń 07, 2018, 13:37

Jak dla mnie najpierw w NADach należałoby frontpanel zapgrejdować minimum do cygańskiego lewel fajf  ;D bo jak mi sprzęt nie pacza to i grać na nim nie idzie  ;D



O qrna, to już wolę NAD-a brzydala, którego nie widać jak się go gdzieś dobrze upchnie i w takiej pozycji powinien grać. Ale to paskudztwo :o

BTW NAD wychodzi ze wzmacniaczy w klasie AB, poza dwoma podstawowymi modelami, a klasa D może być trochę cięższa do chałupniczej modyfikacji  ;D

muda44

#171
Cytat: Stefan2s w Styczeń 07, 2018, 12:26
Cytat: muda44 w Styczeń 07, 2018, 10:19Ceny wahają się pomiędzy 700 a 900zł
Czyli tyle co czapka śliwek... Co powoduje, że właśnie ten model Nada jest tak pożądaną bazą do upgradu?

Trzeba dokładnie czytać ;)
Każdy , zaznaczam KAŻDY wzmacniacz NAD gra INACZEJ i dlatego trzeba dopasować odpowiedni model do swojego systemu , inaczej jest jak go stawiamy od nowa zaczynając od wzmacniacza .
C350 jest w dwóch wersjach moda . Standardowa i ta lepsza . W tej lepszej jak juz pisałem ma taką samą ( czyli BDB ) rozdzielczość jak Atilla ale gra barwniej , plastyczniej , cieplej i z dociażeniem . Czyli mniej więcej tak jak Twój 300F .
Idealny do kolumn grających szczupło , bez barw .
NIE NADA się do kolumn jak przykładowo Dynaudio , Vienna i innych o podpbnym brzmieniu .

Jego konstrukacja jest BDB i jak to u NADa , genialne końcówki i beznadziejne pre . W stopniu końcówym ma też świetne Sankeny . Mimo też skromnie wyglądajacego trafa i teoretycznie małej mocy przy kolumnach w miarę łatwych do napędzenia ( jak przykładowo moje Kef R900 ) można z niego wycisnąć potężną ścianę dźwięku .

Jak każdy wzmacniacz może w danym systemie wymagać dodokania drobnych korekt np kablami .

muda44

Cytat: Michał w Styczeń 07, 2018, 12:58
I ten Nad zabija Accuphase 408? I świat o tym nie wie?hmm. O Atilli się nie wypowiadam,bo jak Marcin zastępował nim Lebena 300F,to już się wypowiedziałem,wzmacniacz dla basolubów bez finezji, ale Accu też?a może to wszystko urban legends?

Nie doczytałeś ;)
Napisałem że C350 zastąpił mi Atillę i dlaczgo ( Atilla powinna grać z ciepłymi i rozdzielczymi kolumnami ). Ale skoro da się z tego szarego pudełka z odpowiednimi kolumnami wycisnąć to co z tego Gryphona ( rozdzielczość , dokładność ) to daje sporo do myślenia .

E-408 ma LEPSZĄ rozdzielczość od Atilli i od C350 . Słychać detale które wcześniej były maskowane przez C350 , Atillę i kilka innych wzmacniaczy o których pisałem .

Atilla gra bez finezji , bezdusznie ale czy jest dla basolubów ? Leben 300F miał w moim systemie najwiecej basu  ze wszytkich wzmacniaczy jakie miałem . Atilla ma wyraźnie zaznaczony niski bas a że pary jej nie brakuje i dodamy do tego rezonanse pomieszczenia to może się okazać że basu jest za duzo . Ja tego nie stwierdziłem .
Natomist E-408 ma więcej basu ( rozpatrując cały zakres ) od Atilli .

Drizzt

Szczególnie ta ,,potęrzna" ściana mnie przekonuje.. czy takie doznania w lepszej czy w gorszej wersji moda?  :o ;D

Drizzt

Cytat: muda44 w Styczeń 07, 2018, 16:27
Leben 300F miał w moim systemie najwiecej basu  ze wszytkich wzmacniaczy jakie miałem .


To nie jest więcej basu. To jest bas bez kontroli z nieodpowiednimi kolumnami do tego wzmacniacza (czyli prawie wszystkimi).