Obudowa DIY

Zaczęty przez paul_67, Lipiec 20, 2015, 20:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Już z trzy tygodnie walczę ze stolarzami o wykonanie obudowy pod mój projekt. Co dziwne kilku się zgodziło podjąć, ale po jakimś czasie milkną i nie odpowiadają na maile.Nie wiem w czym rzecz.Boją się roboty czy oprócz skręcenia kuchni "na wymiar" nic innego nie potrafią? W końcu będę musiał sam robić, ale wolałbym powierzyć sprawę fachowcowi, tylko gdzie takich szukać???

frywolny trucht

Typowe. Nawet jak mieliby robić kuchnię, 7 na na 10 przeliczy, że jednak za słabo wycenił, że za dużo zachodu, albo zwyczajnie jest w ciągu i zapomniało się o zleceniu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Mam na celowniku firmę, która specjalizuje się w obudowach z mdfu, ale trochę drogawo jak na prototyp.Jednak odpowiadają na pytania, póki co...No i co najważniejsze nie widziałem ich roboty.

paul_67

Inni wykonujący obudowy do sprzętu ( profesjonalne nagłośnienie) już kilka dni zastanawiają się nad wyceną.Pewnie za mało im wyszło i się nie opłaca.

Two-FacedGirl

Znam świetnego stolarza - artystę, Pan jest z Białegostoku. Zajmuje się zarówno realizacją różnorodnych projektów jak i też renowacją starych mebli, korzystałam z jego usług wielokrotnie i za każdym razem jakość wykonania była na rewelacyjnym poziomie. Na dodatek to zapalony audiofil z wielką wiedzą i doświadczeniem, nie wykluczone więc ze mógłby sprostać temu zadaniu.
Pozdrawiam

paul_67

Obudowa jest prosta.Nawet początkujący stolarz dałby sobie radę.

Two-FacedGirl

Cytat: paul_67 w Lipiec 20, 2015, 21:30
Obudowa jest prosta.Nawet początkujący stolarz dałby sobie radę.
Jeśli jesteś zainteresowany to jutro (zostawiłam notatnik w pracy) prześle ci namiary
Pozdrawiam

paul_67

OK, dzięki! Spróbuję się skontaktować.

Keef98

Mogę zapytać dziadka czy miałby czas. Podasz dokładniejsze informacje?

paul_67

Zgłosiło mi się dwóch gości, którzy są chętni na współpracę.Zobaczymy co będzie dalej.Jeszcze nie było mowy o cenach:)

jt211

Cytat: Two-FacedGirl w Lipiec 20, 2015, 21:28
Znam świetnego stolarza - artystę, Pan jest z Białegostoku. Zajmuje się zarówno realizacją różnorodnych projektów jak i też renowacją starych mebli, korzystałam z jego usług wielokrotnie i za każdym razem jakość wykonania była na rewelacyjnym poziomie. Na dodatek to zapalony audiofil z wielką wiedzą i doświadczeniem, nie wykluczone więc ze mógłby sprostać temu zadaniu.
Słuchaj czy mógłbym na PW dostać kontakt do tego Pana ?
Mam niedaleko i będę szukał kogoś do zrobienia monitorów.

Two-FacedGirl

Cytat: jt211 w Lipiec 21, 2015, 12:10
Cytat: Two-FacedGirl w Lipiec 20, 2015, 21:28
Znam świetnego stolarza - artystę, Pan jest z Białegostoku. Zajmuje się zarówno realizacją różnorodnych projektów jak i też renowacją starych mebli, korzystałam z jego usług wielokrotnie i za każdym razem jakość wykonania była na rewelacyjnym poziomie. Na dodatek to zapalony audiofil z wielką wiedzą i doświadczeniem, nie wykluczone więc ze mógłby sprostać temu zadaniu.
Słuchaj czy mógłbym na PW dostać kontakt do tego Pana ?
Mam niedaleko i będę szukał kogoś do zrobienia monitorów.

Oczywiście już Wam wysyłam
Pozdrawiam

paul_67

Z mojej strony już nieaktualne, ale dziękuję za zainteresowanie.Sam sobie wszystko posklejam.Zamówiłem cięcie
płyt w pewnej firmie.

paul_67


piotrektychy

widzę, że problem rozwiązany, tak "od ręki" można dociąć też w Castoramie, swego czasu robiłem... budkę dla ptaków :)

paul_67

Można i tak, ale w moim rodzinnym mieście nie ma Castoramy, a w Brico jest dość mały wybór.Chodził mi po głowie konkretny kolor okleiny i to właśnie dostałem.Firmy się w tym specjalizujące chciały takie pieniądze,że jestem w stanie sobie zrobić w tej cenie cztery obudowy.Wiadomo, aby ręce mieć wolne trzeba zapłacić, ale co by nie mówić to jest spore przegięcie.Gdy całość przyjdzie pozostanie mi tylko wyciąć kilka otworów,kilka nawiercić, trochę kleju i satysfakcja,że nie dałem się wyrolować:)

paul_67

Obudowa jest w trakcie składania.Muszę przyznać,że poszczególne części przycięto bardzo dokładnie, żeby nie powiedzieć za dokładnie.  Specjalnie dałem na górną pokrywę trochę luzu, aby później nie latać z docięciem np.1mm, ale teraz myślę,że będę musiał zastosować jakąś uszczelkę co nawet ma sens:)

paul_67

"Kazał pan, musiał sam"- tak mogę skomentować chęci kilku czy też kilkunastu stolarzy do wykonania moim zdaniem prostej obudowy.W warunkach domowych jest to dość utrudnione ze względu na brak niektórych narzędzi czy przyrządów.Nie można mieć wszystkiego.W trakcie składania trzeba się zmierzyć z wieloma zagadnieniami w szczególności mocowania pokryw (które mają być przykręcane z możliwością wielokrotnego demontażu).Okazuje się,że w sklepach jest niewiele z tego co sobie wymyśliłem i ciągle staję prze jakimś problemem, który trzeba rozwiązać na bieżąco.Jakoś to idzie i coś już się formuje na kształt tego co zamierzałem.

paul_67

o

paul_67

Jaki silikon będzie dobry do uszczelnienia środka (okleina pvc)? Szklarski jakoś kiepsko się trzyma.

paul_67


kangie

Silikon? Dalbym zwykly - sanitarny. To nie blacha stalowa, ktora zacznie zdzewiec od kwasow ;)
Przezroczysty, choc bialego tez nie bedzie widac, bo wszystko przeciez jest w srodku. Bawilem sie swojego czasu silikonami przy uszczelnianiu wanny, brodzika kabiny prysznicowej itp. i najlepiej rozprowadzal mi sie Silikon firmy Cersanit. Najgorsze doswiadczenie mam z silikonami Soudal. Nie szlo zrobic ladnej fugi. Rwal sie skurczybyk. Moze jakis stary wcisneli mi w Praktikerze.

paul_67

Sanitarny się nie trzyma podłoża, z którego jest wykonana obudowa.Właśnie wróciłem z budowlanym czarnym, który jak opisują nadaje się do laminatu.

kangie


kangie

Już kupiłeś, to pewnie już nieaktualna sprawa, ale pomyślałem jeszcze o kleju, ewentualnie uszczelniaczu do szyb np. firmy Sikaflex. Dużo jest typów i numerów. Czarne albo ciemnoszare. Powinny trzymać się laminatu.

Powierzchnię odtłuścić, nałożyć primer. I dopiero nakładać spoinę.