Menu główne

Tablet

Zaczęty przez cdt, Grudzień 02, 2017, 12:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

marek.pap

Cytat: cdt w Grudzień 02, 2017, 18:55ipad czy tablet to większy wyświetlacz więc wygodniejsza obsługa . To ma być pilot więc wymagań wielkich nie mam
Też potrzebowałem pilota do obsługi sprzętu. Wybrałem tablet Lenovo Yoga 8 tylko ze względu na pojemność baterii, inne parametry nieistotne w takim zastosowaniu. Po kupnie sprawdziłem czas pracy na baterii, ekran bez wygaszania. Tablet zgasł po 17 godzinach.

dyletant

Jeśli apple to tylko nowe (naprawy kosztowne). Jeśli jako pilot to tylko nowe ze względu na baterie, która notabene w IPadach jest cudownie wytrzymała (sądziłem, że nigdy tego nie napisze o sprzęcie Apple). Wyśwetlacz retina oko cieszy. Można czytać Gazetę lub Gazętę Polską co kto lubi.

Tidal śmiga. Obsługa NAS przez Foobar2000 lub inne apki. 
Cena nie mała ale 1,6 k można sie zmieścić.
https://www.oleole.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/apple-ipad-wi-fi-32gb-srebrny.bhtml?from=ceneo&p=1619.00&cr=0&t=20171203-1924

Coś tańszego to tablet na androidzie ale tu z jakością ... hmmm jak ze sprzętem audio. Jeden gra inny grzeje sie i buczy. Dobrze poszukać trzeba.

Michał

Na przestrzeni 4 lat zdzieram drugiego ipada,najpierw air teraz najnowszą generację. Nigdy mnie mnie zawiódł,nigdy się nie zepsuł i nie zawiesił. Jest ipad a potem inne tablety ;)

cdt

Cytat: dyletant w Grudzień 03, 2017, 19:44Cena nie mała ale 1,6 k można sie zmieścić.
Ja cały czas mam wrażenie że koledzy nie czytają tego co napisałem w pierwszym poście . Nie potrzebuje urządzenia do czytania prasy , grania w gry , oglądania filmów czy pracy . Potrzebuje urządzenie do zainstalowania jednej aplikacji celem sterowania jednym urządzeniem .  1600 zł za pilota to trochę drogo ;) .
Temat raczej do zamknięcia . Chyba już wszystko wiem . Dziękuje za podpowiedzi .

moon

zainstaluj na telefonie:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt

Cytat: moon w Grudzień 04, 2017, 10:55zainstaluj na telefonie:)
Ty też nie czytasz :P . Na telefonie już mam :) .

malg

Cytat: cdt w Grudzień 04, 2017, 09:44
Ja cały czas mam wrażenie że koledzy nie czytają tego co napisałem
Ja od dłuższego czasu mam takie wrażenie, że koledzy czytają tylko to co na ostatniej stronie lub 2-3 ostatnie posty :P
a nie od miejsca w którym skończyli  ::)

frywolny trucht

Galaxy S8+  ;D Dostaniesz ekran małego tabletu, świetna widzialność w słońcu i załatwisz problem zdjęć ;) Dwie, trzy, cztery pieczenie na jednym ogniu. Zawsze też możesz go wstawić w DEX-a i za pomocą bezprzewodowej klawiatury używać jak komputera podłaczywszy go to do TV czy monitora. Zamiast zbierać graty masz wszystko w jednym.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dyletant

Cytat: cdt w Grudzień 02, 2017, 12:26Jaki nie za drogi tablet do zainstalowania MusicCasta i obsługi Tidala ?
Nie bardzo wiem jakie ma spełniać wymagania . Masa tego dziadostwa na allegro . Nie wiem jaką ma mieć bezpieczną pojemność pamięci ? . Ma być średniej wielkość . Bedzie robił tylko za ,, pilota ,, . Możliwe że o ile się zdecyduje i postawie dysk NAS to będzie jeszcze musiał i jego  obsługiwać .
Telefonem jest mi średnio wygodnie a wpadłem w tidalowanie 

Wszystko trzeba czytać ze zrozumieniem;P. W przypadku IPAD w miarę nowego 1-3 lata wielkość pamięci nie ma znaczenia. Pojemność bezpieczna pamięc nie istnieje skoro ma działać tylko system Tidal I MusicCast. W przypadku propozycji IPADa Mini (jaką zasugerowałem) ekran jest "niezawielki" tzn do 10"(tablety mogą mieć 12 i więcej cali).  Obecnie telefony mają po 6 cali i więcej co dla mnie jest herezją dla kolegi Frywolnego wielkością optymalną.

Cena 1,6 k za ipada jest relatywnie niewysoka (jak ktoś poszuka to za windows surface zapłaci 4k). Długi czas pracy na baterii - co w przypadku pilota ma znaczenie! Dziający ekran. Stabilnie działa.

Trzeba było napisać jasno budget i że android albo windows. Wówczas można coś  podpowiedzieć.
A że dziadostwa pełno na allegro to padły dwie sensowne propozycje NVIDIA Tegra i Ipad.

Czy reszta godna uwagi? Coś się znajdzie. W tabletach jak w gramofonach - platikowego gufna pełno . Czy będzie działać dobrze jako pilot? Ujowy pilot z kiepskimi bateriami i przyciskami raczej nadaje się na elektrośmieci. Tablet będzie się grzał, wieszał, notorycznie podłączony do ładowarki.

To tyle podpowiedzi nie na "temat".
PS: o którą pamięć pytasz? Operacyjną? to 2-3GB. Jeśli na dane to przydałoby się 16GB z możliwością wsadzenia karty (chociaż do pilota nie potrzeba).

moon

Cytat: cdt w Grudzień 04, 2017, 18:30Ty też nie czytasz  . Na telefonie już mam  .

to nie zauwazylem;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Keef98

Kupowanie czegoś starszego niż iPad 3 mini nie ma sensu. Im masz starsze urządzenie, tym mniej aplikacji możesz zainstalować. Ja bym poleciła Asusa Transformera lub Lenovo (ta marka ma raczej gówniane obudowy, ale stosunek cena-parametry jest całkiem niezły) i wybierz jakąś niezbyt droga opcję, ale raczej nową.
Apple ma jedną podstawową wadę, która gdy chcesz zaoszczędzić jest straszna - nie możesz rozszerzyć pamięci ani na iPadzie, ani na iPhone'ie. Koszty napraw pomijam, bo są chore, za nową szybkę w serwisie pogwarancyjnym do iPada mini zapłacisz 500, najtaniej 400 (cennik dla iPada 3 mini, dwójka ma bardzo podobnie). Słyszałam też, że iPadom często psuje się karta sieciowa.

maniek67

Ipad, może być mini 3.

MAC

Z uporem maniaka każdy dopisujący się do tematu nie czyta wcześniejszych postów niż ostatni  ;D

cdt

Cytat: masza w Grudzień 06, 2017, 17:47Z uporem maniaka każdy dopisujący się do tematu nie czyta wcześniejszych postów niż ostatni 
post jest post ;D

MAC

Rzekłbym - wielki post  ;D ;D

maniek67

Przeczytałem cały temat i mz to bdb opcja, używany można kupić poniżej 1tyś zł, jest stabilny i może się przydać także do innych celów.

gratefullde

Cytat: masza w Grudzień 06, 2017, 18:47
Rzekłbym - wielki post  ;D ;D

Znaczy się advent ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9