Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 26, 2014, 14:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: mateusz w Marzec 14, 2015, 21:11
sluchalem tele 12ax7 smooth i ribbed. e88cc, ecc88, i cca. ecc801s, wszystkie graly taka sama maniera. na tej podstawie wyciagam wnioski.
nie zrozum mnie zle. to nie jest zla lampa. w sumie sa bardzo ciche i rowne. to sa bardzo cenne aspekty. nie maja ewidentnych bledow. ale graja pusto. tez mam nasycona koncowke i nie wyobrazam sobie wlozyc od gory do doly telefunkienow. o lampch mocy sie nie wypowiadam ale zakladam e jest tak samo

Wiem, że tak jest ta lampa postrzegana ale u mnie gra sobie dac z nia na pokładzie bardzo barwnie, klarownie, dynamicznie i nie męcząco. Wzmacniacz mam na 6c33c i 6f8g ma on swoją pewną sygnaturę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

mateusz

probowaes bb z d getterm albo siemensa cca w daczku?
DiY na revelatorach, plinius sa102, phast ultimate pre i dac, psaudio lambda2, synology ds231j+usb by JarekC i troche kabli

kangie

Panowie, to temat o DACach. Moze przerzucic te dyskusje do watku kablarskiego?

GregWatson

#103
No właśnie trochę narobił się bałagan w tym wątku ale jak nie będzie przeciwwskazań do jutra to trochę posprzątamy aby miało to jakieś ręce i nogi. Trochę się bajzel zrobił.


Wracając do wątku o DAC-ach to oprócz dowartościowania wzmacniacza DAC-iem wewnętrznym to udało mi się dostać za całkiem przyzwoite pieniądze właśnie opisywanego KOR-ga, który jak pamiętamy możliwościami przewyższa tego NAD-owskiego ale cenowo to jedna półka. Będzie teraz więcej czasu na to aby dokładnie przyjrzeć się możliwością obu DAC-ów w sferze dźwięku.





Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

#105
Tak, wszędzie cena 1499 zł (a czasami nawet jeszcze po 1999 zł) a tu taka promocja. Słyszałem to wcześniej u kangiego a później przyjechał z nim do mnie, także wiem jak to dźwięczy u mnie. I pomyśleć, że do niedawna to kosztowało ponad 2 klocki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

No to jak się zagapiłem to poczekam na następnego.
Chyba jednak wezmę się za to.
Jutro zabiorę dziecku starego mcbooka jakieś programy ściągnę i podłączę hegla.
Może coś z tego będzie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Greg, jak już przyjedzie, to daj cynę jaki ma nr seryjny.

GregWatson

Jasne, będę dziś do nich dzwonił to się dowiem więcej co i jak.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Z rozmowy wyglądało, że to oni są ich głównym dystrybutorem w Polsce, nie sprowadzają bo mają ich sporo na stanie. Wysyłają przez DPD jak tylko dotrze forsa na konto powiadamiając mailem o nr przesyłki. Taka jest teoria. A teraz zobaczymy jak wygląda praktyka.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No właśnie dotarł ok godz. 11:00 Korg. Czyli zgodnie z tym co piszą w ciągu 3-4 dni dostarczają na swój koszt i to jest prawda. DAC podłączony i leci właśnie Queen - News Of The World (DSF).

No i widzę, że już ich nie ma na zbyciu. Może coś jeszcze rzucą ? ale czy w takiej promocyjnej cenie ?


Nr seryjny mojego Korga to: 002649 (info dla Kangiego)
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

#111
Cytat: GregWatson w Marzec 26, 2015, 12:26No i widzę, że już ich nie ma na zbyciu. Może coś jeszcze rzucą ? ale czy w takiej promocyjnej cenie ?
A po co mają rzucać? Czy to jest mięso? ;)

Cytat: GregWatson w Marzec 26, 2015, 12:26Nr seryjny mojego Korga to: 002649 (info dla Kangiego)
Dziękuję. Sprawdzę o ile różni się od mojego.


Mam nadzieję, że Blue Coast Collection i OPUS wyrywa z kapci ;)

GregWatson

Ot taki fajny obrazek teraz mam:

Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie

Gratulacje. Ladnie to wyglada  8)

GregWatson

Jeszcze tylko porządek z kablami i nie będzie siary.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

No dobra.
Du..ę czas ruszyć i w końcu jakąś plikownię odpalić.
Szanowni.
Mam dac-a
Mam starego iMaca
Potrzebuję jakiś program na rzeczonego Maca.
Czy możecie mi coś zaproponować?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Keef98

Ja mam na moim kompie Winampa, na IOSa też jest. W sumie nie narzekam. Odpala chyba większość formatów. Ale słuchaj audiofilii, a nie dzieciaka ;D

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

@Keef Dzięki spróbuję tego Korgowskiego a jak nie zadziała to poszukam Winampa
@GregWatson
A zechciałbyś poradzić którą wersję wybrać i jak to mniej więcej się robi.
Tam jakieś opcje wyboru są :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Wiem jak to się robi pod windą a jak pod makiem to jestem zielony. Ale może podobnie.

Najpierw softa:
AudioGate v.3.0.3 for Mac

później install drivers:
MAC:Driver:USA_KORG_DSDAC_DRIVER_1_0_5.dmg
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Sorki driver pod Korga - oczywiście nie.

Tylko wal softa. Zakręciłem się. :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Chcę to wypróbować z Heglem.
To driver jakiś powinienem dać czy pójdzie luzem?

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Vox jest całkiem przyjemny:
http://coppertino.com

Jest jeszcze Decibel, dla audiofili :)
http://sbooth.org/Decibel/

GregWatson

No właśnie - driver powinien być tylko może gdzieś poszukać w necie. Jak ściągniesz softa to razem z nim są instrukcje instalacyjne przynajmniej tak jest pod windą. Myślę iż te opisy powiedzą coś więcej. Ściągnij i zobacz jakie tam pliki oprócz samego programu. Ja mam opisy instalacji tego programu i jego konfigurację.

Coś to pisz.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

@Greg Watson
Dzięki. Jutro to ściągnę i spróbuję zainstalować. (w mieszkalni mam tylko neta po GSM-ie )
@Jakub
Te podane przez Ciebie też ściągnę :)
A dlaczego Decibel jest dla audiofili a Vox nie ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.