Pioneer PLX 1000 czy Pro Ject the Classic

Zaczęty przez Agnieszka O, Styczeń 25, 2017, 19:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Cytat: rockandroll w Styczeń 26, 2017, 22:32a wcale nie musi grać lepiej niż topowej modele MM.
U mnie 103r rozwalcował dwie wkładki MM jakie miałem w tamtym czasie . Ortofona 2M Bronza i AT 440 MLB . W każdym aspekcie zagrała lepiej . Niech każdy sobie sam posłucha . W tej kwestii zgadzam się z Vasą . Choć w wielu mocno polemizujemy :D

malg

#51
Osobiście też jestem za MCLO.
Ale Pani Agnieszka jest w naszym rozumieniu początkującą Audiofilką - jeśli w ogóle - a tak naprawdę pewnie melomanką.
Więc rozwiązanie MC na początek, jest dla niej za bardzo wyrafinowane w/g mnie i wymaga dodatkowych elementów takich chociażby jak dobry lub bardzo dobry pre Mc lub MM i trafa.

Zresztą każdy z nas zaczynał od MM  :P (może z małymi wyjątkami   ;) )
a niektórzy dotąd maja takie rozwiązanie w swoich systemach  :o.





Agnieszka O

Cytat: rockandroll w Styczeń 26, 2017, 20:342Xperience SB S-Shape
Cytat: vasa w Styczeń 26, 2017, 20:54
Cytat: rockandroll w Styczeń 26, 2017, 20:34Poszedłbym we wkładkę MM, raz że tak będzie łatwiej a wcale nie gorzej
W przypadku koleżanki poszukującej gramofonu to pewnie prawda jest. Ale tak generalnie to jednak polemizowałnbym.

Ze niby kolezanka mniej wymagajaca? ;)

Agnieszka O

Cytat: malg w Styczeń 27, 2017, 02:12
Osobiście też jestem za MCLO.
Ale Pani Agnieszka jest w naszym rozumieniu początkującą Audiofilką - jeśli w ogóle - a tak naprawdę pewnie melomanką.


mam nadzieje, ze jednak wiecej, niz melomanka. niemniej - dziekuje za cenne rady!






Agnieszka O

Cytat: rockandroll w Styczeń 26, 2017, 20:34


* jeśli jest przekraczalny i mamy jeśli możemy poczekać do lutego mam inną propozycję.


jest przekraczalny, zamieniam sie w sluch :)

Agnieszka O

Cytat: Dr.Silberman w Styczeń 26, 2017, 13:14
Ja widzę to w takich kolorach Agnieszko. Jeżeli komuś nie podchodzi Pioneer, można oczywiście kupić nowego Technicsa SL-1200G. Kosztuje 5x tyle co Pioneer PLX-1000. Technics jest na pewno szlachetniej urodzony, wręcz laboratoryjnie wykonany i to w dodatku made in Japan. Rzecz jasna Ford Mondeo nigdy nie będzie Lexusem. Tak jak Pioneer PLX-1000 nie będzie Technicsem SL-1200.


Dzieki za rzeczowe podejscie i opinie!

frywolny trucht

Padają sugestie o MC LO, ale jak pisał rockandroll to są spore koszty i nieprzewidziany efekt w rocku.
Wkładka Philips 412 mk II- na scenę wchodzą dzikusy z długimi włosami i dają na gitarach przestery, aż miło. Jest ogień, trudno nie ruszyć w młyn, szyja boli od machania piórami.
Wkładka MC LO- zwiewna, prawdziwa w przekazie, ale na scenę wychodzą te same chłopaszki, tylko ulizane, we frakach, a za nimi skład kameralny. Chłopaczki siadają i grają to samo, jednak zamiast iść na żywioł, pilnują się, żeby było równo i czysto, a w tle unosi się aura orkiestry. Powiem wam, że to bardzo wpieniające uczucie, gdy nagle każda ostrzejsza grupa zaprasza do współudziału orkiestrę. Choćby dlatego warto mieć dwa ramiona. By czasem zostawić orkiestrę za drzwiami i ruszyć w młyn.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Agnieszka O

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 27, 2017, 08:44
Padają sugestie o MC LO, ale jak pisał rockandroll to są spore koszty i nieprzewidziany efekt w rocku.
Wkładka Philips 412 mk II- na scenę wchodzą dzikusy z długimi włosami i dają na gitarach przestery, aż miło. Jest ogień, trudno nie ruszyć w młyn, szyja boli od machania piórami.
Wkładka MC LO- zwiewna, prawdziwa w przekazie, ale na scenę wychodzą te same chłopaszki, tylko ulizane, we frakach, a za nimi skład kameralny. Chłopaczki siadają i grają to samo, jednak zamiast iść na żywioł, pilnują się, żeby było równo i czysto, a w tle unosi się aura orkiestry. Powiem wam, że to bardzo wpieniające uczucie, gdy nagle każda ostrzejsza grupa zaprasza do współudziału orkiestrę. Choćby dlatego warto mieć dwa ramiona. By czasem zostawić orkiestrę za drzwiami i ruszyć w młyn.

.....czyli....nie dosc ze dwa gramofony musze kupic (bo ramion nie potrafie montowac), to jeszcze dodatkowa szafke na ten sprzet. w sumie dobrze, ze mieszkanie calkiem spore, bo mogloby sie okazac, ze i lokal powinnam upgradeowac ;)
a powaznie - dzieki za super plastyczna wskazowke, duzo mowi i czuje, ze jestem coraz blizej (dobrej) decyzji.

christo

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 27, 2017, 08:44Choćby dlatego warto mieć dwa ramiona.
Czasami wystarczy wymienny headshell :)
Do rocka i funky raczej wybrałbym MM'kę. U Thakker'a są dostępne Ortofony OM30 i OM40 oraz dawna seria 5xx pod szyldem Vinyl Master.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

elem

#59
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 27, 2017, 08:44Padają sugestie o MC LO, ale jak pisał rockandroll to są spore koszty i nieprzewidziany efekt w rocku.
Wkładka Philips 412 mk II- na scenę wchodzą dzikusy z długimi włosami i dają na gitarach przestery, aż miło. Jest ogień, trudno nie ruszyć w młyn, szyja boli od machania piórami.
Wkładka MC LO- zwiewna, prawdziwa w przekazie, ale na scenę wychodzą te same chłopaszki, tylko ulizane, we frakach, a za nimi skład kameralny. Chłopaczki siadają i grają to samo, jednak zamiast iść na żywioł, pilnują się, żeby było równo i czysto, a w tle unosi się aura orkiestry. Powiem wam, że to bardzo wpieniające uczucie, gdy nagle każda ostrzejsza grupa zaprasza do współudziału orkiestrę. Choćby dlatego warto mieć dwa ramiona. By czasem zostawić orkiestrę za drzwiami i ruszyć w młyn.

Kurka wodna, zmusiłeś mnie do kontynuowania off-topu :)
Arek, to że w Twoim zestawie  tak sie zachowuje MCLO nie znaczy, że tak jest. Generalizujesz :)
Zapnij DV 10, 20 albo DV XXII albo wypróbuj w końcu wszystkie opcje w Husarii, to zobaczysz jak zap...la rock, funk metal na MCLO :) DV 20 + Sensor Prelude (sprzedany, więc to nie kryptoreklama) to jest wymarzone zestawienie do energetycznej muzyki!
Oczywiście, koleżance nie polecam na początek, ze względu na koszty. Ale jestem PEWIEN, że gdyby usłyszała taki zestaw to skakałaby z radości.
Wczoraj z kolegą octagonem słuchaliśmy ostatniego Yello na zestawie z MCLO Shelter Accord. Buty wyrywało :) (zestaw w całości kosztował ponad pół miliona   ;D )
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

Cytat: christo w Styczeń 27, 2017, 09:27Czasami wystarczy wymienny headshell
Frywolny miał na myśli AD Fontesa :) więc u Niego dwa ramiona ;)

elem

Cytat: kawosz w Styczeń 27, 2017, 09:40Frywolny miał na myśli AD Fontesa  więc u Niego dwa ramiona

Tam jest taki długi kij, ze spokojnie mozna z niego zrobic dwa ramiona  ;D ;D ;D  Sorry, Fontfani, nie chciałem, musiałem  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Cytat: elem w Styczeń 27, 2017, 09:39albo wypróbuj w końcu wszystkie opcje w Husarii

Ale przecież pisałem w wątku o Husarii, że mogę obudzić w swojej MC LO demona, gmerając ustawieniami. Tylko, że to pre cenowo zajmuje cały budżet koleżanki, a Sensor kosztuje jeszcze wincyj. Raczej przyjdzie grać na dość zautomatywanych pre i tutaj będzie ciężko demona obudzić
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

Cytat: Agnieszka O w Styczeń 27, 2017, 08:06
Cytat: malg w Styczeń 27, 2017, 02:12
Ale Pani Agnieszka jest w naszym rozumieniu początkującą Audiofilką - jeśli w ogóle - a tak naprawdę pewnie melomanką.
mam nadzieje, ze jednak wiecej, niz melomanka. niemniej - dziekuje za cenne rady!


Nie chciałem urazić broń boże  ;D
Napisałem w kontekście tego co piszą koledzy z naciskiem na "w naszym rozumieniu początkująca"  ;)


octagon

Cytat: elem w Styczeń 27, 2017, 09:39Wczoraj z kolegą octagonem słuchaliśmy ostatniego Yello na zestawie z MCLO Shelter Accord. Buty wyrywało  (zestaw w całości kosztował ponad pół miliona    )

Potwierdzam:) Dobrze, że w sobotę dopiero do domu wracam, więc bez większych obaw będę mógł posłuchać swego systemu:) A tak na poważnie to było niesamowite przeżycie, szczególnie jak porównało się dwa systemy na różnym poziomie cenowym. Ten tańszy pomimo, iż dla większości bardzo drogi, po prostu nie grał w zestawieniu z tym, o którym napisał elem. Dlatego nadal uważam, że pieniądze jednak grają i tu nie ma kompromisu...

frywolny trucht

[off top przeniesiony do wątku o Ad Fontes]
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93