a ja słucham MONO

Zaczęty przez malg, Listopad 20, 2018, 22:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt


rudy-102

Ja jestem leniwy skąpiec i dla tego zrobię sobie przełącznik mono w budowanym pre i nie będę musiał mieć dwóch wkładek.
A do starych szelaków mam drugi gramofon.

cdt

W sundclubie robiliśmy porównanie . Wkładka stereo i mono . Preamp w trybie  mono . Rożnica była znaczna . Stąd moja decyzja o kupnie monofonicznej wkładki .

rudy-102

Cytat: cdt w Listopad 22, 2018, 12:39W sundclubie robiliśmy porównanie .
Ale tam pewnie stoi lepszy sprzęt niż u mnie w domu.

cdt

Nie zanabyłem takiej drogiej jak była u nich . Tam to były przetworniki po 10 i więcej koła . Mam dwa ramiona wiec racjonalnym się wydaje druga mono . Mniej porównanań więcej muzyki  .

LampowY

Cytat: cdt w Listopad 22, 2018, 13:48Mam dwa ramiona wiec racjonalnym się wydaje druga mono
Jak mnie najdzie kiedy znowu na dwa baty to na jednym będzie wisiał Rohmann a na drugim Shure V15.
Obie wkładki są, podstawa pod drugiego bata jest.
Trza dokupić redukcje na SME i wyhaczyć po okazji SME3009III do tego szczurka  ::)

cdt

To jezd sposób na MM , MC . W naszym świrowatym świecie audio również akceptowalny i szanowany  ;D . Zawszę się znajdzie sposób na racjonalizację nałogu  :P . A jak mi dojedzie PL 70 to jak to sobie zracjonalizuje  :o oto jest pytanie  ;D

LampowY

Shure V15 to nie jest zwykła wkładka MM. To jest czarodziejska wkładka MM.
Warto ja posłuchać.

cdt

Wątek Grzesiowi zaspamowałem  :( . Zanim się posprząta to zauważyłem właśnie że można żyć jedynie ze 103R  ;D . Spakowałem AT 33 założyłem denonka i nic mi nie brakuje  ;D .

LampowY

Jakbym miał na czym powiesić 103R to dawno by wisiała  :alc:

LampowY

No dobra. Jestem już na FB  ;D

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

LampowY


LampowY

Osz qfa. To nie ten wątek  :o
Sorki Grześ!
Poproszę o wyczyszczenie  :-[

malg

no i MONO musi poczekać.
AT trafiło z powrotem do szuflady bo DENON-ek zawieszony na kijku
musze koniecznie mieć dwa ramiona  :o ;D

dino

Ale co sobie posłuchałeś - to Twoje.

kefas

#41
Tak sobie poczytałem,  :) pozazdrościłem,  >:( pogrzebałem  :o i wygrzebałem u siebie taką płytę.  8) Brzmi przepięknie choć na wkładce stereo bo mono paka niet.

wojtek41

Mam zagwozdkę...AT-MONO 3 LP czy Denon DL 102 ?

cdt

To zależy jakie masz te płyty mono . Dl 102 jest do starszych wydań . Ale swoja drogą DL-102 warto mieć .
Ja mam Ortofona Q mono i myślę o DL-102 do gablotki

wojtek41

Znam dobrze DL 102, miałem i jak zaczarowana gdzieś znikła :o
Zastanawiam się czy AT da radę z płytami z lat 50/60-tych ?

cdt

Nie słuchałem AT mono . Logika podpowiada że jak jest nowsza to jest przystosowana też do tych starszych tłoczeń .

wojtek41

Grzegorz ma, ale nie wiem czy słuchał starych tłoczeń...?

wojtek41

Znalazłem odpowiedź na str 1. To kupuję z ciekawości  :)