Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

nikhil

Biały jest dobry choć mógłby być dokładniej klejony. Czarny to niestety sama sadza, 2 miechy i się sypał.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

paul_67

Cytat: nikhil w Październik 21, 2018, 19:27Biały jest dobry choć mógłby być dokładniej klejony.
Żaden z moich białych pasków nie był klejony.

plawgo

Biały mi tak średnio pasował wizualnie...do ciemnego mahoniu,ale skoro jest bardziej wytrzymały ...to może spróbuję.

cdt

Miałem czarnego PJ i nic się z nim nie działo . Stosowałem się do zaleceń P. Andrzeja i było dobrze . Ważne żeby go nie napinać , odległości już nie pamiętam .
Biały miałem dwa dni i oddałem bo mi nie pasował . Biały też chyba ma inny przekój .

nikhil

Cytat: paul_67 w Październik 21, 2018, 19:29
Cytat: nikhil w Październik 21, 2018, 19:27Biały jest dobry choć mógłby być dokładniej klejony.
Żaden z moich białych pasków nie był klejony.
Mój ewidentnie ma wyczuwalne miejsce klejenia? Czyżbym znowu trafił jakiś felerny?:(
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

rudy-102

Czarny, kwadratowy rozsypał się po kilku miesiącach. Biały grał niecały rok i zrobił się szary. Jak chciałem go przytrzeć szmatką zwilżoną w benzynie to puściło miejsce klejenia.

Old Man Kensey

Koledzy, a te paski: biały, czarny... to od jakich P-J są? Od RPM 9.1 / 10.1?

Pytam, bo mój pasek z oringa powoli kończy żywot, nie mam już zapasów, i myślę właśnie nad jakimś rozwiązaniem. Dotychczas stosowałem tylko paski z oringów, na każdym solidnie rok kręciłem i nie było żadnych problemów. Zero, null, także bez problemów z obrotami - równe i stabilne.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Bartolo

Cytat: Old Man Kensey w Październik 22, 2018, 16:36Koledzy, a te paski: biały, czarny... to od jakich P-J są? Od RPM 9.1 / 10.1?
9
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

malg

białego nigdy nie używałem
a czarny RPM9 który dostałem z ADF-em od AA służył mi przez ponad 3 lata,
dopiero niedawno zmieniłem na nowy,
ale nie dlatego ze się rozpadł
ten poprzedni się po prostu rozciągnał
i wymagał dalszego odstawienie silnika

plawgo

A teraz mam pytanie z innej beczki... potrzebuję wysłać mojego AF kurierem celem upgradu ( montaż sterownika P.Zontka).
Jak bezpiecznie zdemontować ramię - szczerze jeszcze tego nie robiłem!, czy może tylko odkręcić wkładkę.
Pozdrawiam

malg

jak potrafisz zdjąć ramię,
to powinieneś poradzić sobie ze sterownikiem
a jesli nie to raczej bym nie szedł tą drogą

moim zdaniem wysyłanie Fontka kurierem to baaaarrrrdddddzzzzzooooo duże ryzyko
co innego zawieść go np samochodem, tak jak pakuje go Andrzej

Co do demontazu ramienia,  musiał byś:
odkręcić płytkę RCA
odlutowac druciki od  RCA
wysnuć druciki z rurki
odkręcić srubki w kardanie mocujące rurkę
wyjąć rurkę z kardana
.... itd
tylko jak ta osoba która ma montować sterownik sprawdzi czy działa, bez ramienia,
będzie musiała je zamontować, potem zdemontować z powrotem do wysyłki
to moim zdaniem chyba nie jest dobry pomysł




malg

rozumiem ze Ty jesteś z Kalisza,
bo Paweł Z pytał w wątku o swoim sterowniku,
czy ktoś nie pomoże tam z montażem sterownika
jesli tak,
to Ty masz 130 km do Andrzeja, jego zapytaj czy ci tego nie zrobi ?

il cattivo

Chyba tylko na palecie miałoby sens wysyłać Ad Fontesa. I to też z duszą na ramieniu.

peezeet

Problem rozwiązany Fontek przyjedzie do mnie autem.

malg

Cytat: peezeet w Październik 23, 2018, 16:38
Problem rozwiązany Fontek przyjedzie do mnie autem.
Uff,
a juz myslałem ze go rozklekotacie - to znaczy pozwolicie rozklekotac przez kuriera

plawgo

Cytat: malg w Październik 23, 2018, 17:47
Cytat: peezeet w Październik 23, 2018, 16:38
Problem rozwiązany Fontek przyjedzie do mnie autem.
Uff,
a juz myslałem ze go rozklekotacie - to znaczy pozwolicie rozklekotac przez kuriera



Potwierdzam 😁

plawgo

Cytat: malg w Październik 23, 2018, 15:45
rozumiem ze Ty jesteś z Kalisza,
bo Paweł Z pytał w wątku o swoim sterowniku,
czy ktoś nie pomoże tam z montażem sterownika
jesli tak,
to Ty masz 130 km do Andrzeja, jego zapytaj czy ci tego nie zrobi ?

No niestety mam trochę dalej ... >300 km😉,ale i tak dziękuję za zainteresowanie

Old Man Kensey

Dzięki za to info o paskach. Chyba znów kupię trochę oringa z metra i sobie posklejam, jakoś nie wzbudza mojego zaufania to, co piszecie o paskach PJ  :-\

Ostatnio troszkę sobie uszkodziłem fornir na plincie AF... minimalnie czymś zawadziłem, i paskudna drzazga odskoczyła. Opukałem i sprawdziłem resztę, no i wygląda mi na to, że ten fornir jakby się taki kruchy zrobił i słabo się trzyma (?). Tzn. trzyma się i nie odchodzi, nie pęka sam z siebie, ale mam wrażenie, że kiedyś to był monolit, a dzisiaj to już znacznie mniejsza jest jego przyczepność do materiału plinty. Czy macie może podobne spostrzeżenia? Nic tam się u Was nie dzieje niedobrego? Może to przez UV lakier lub klej traci swoje właściwości?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Piterski

Cytat: Old Man Kensey w Październik 24, 2018, 16:26Czy macie może podobne spostrzeżenia?
U mnie też się odspajał i zaczął pękać od spodu tam gdzie nie jest już fornirowany dlatego pan Andrzej wymieniał mi plintę.
Może lepiej jednak by było gdyby plinty miały też fornir na spodniej stronie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Old Man Kensey

O właśnie, od spodu nie mam forniru i to od tej strony zaczyna się odspajać  :( nie wygląda to najlepiej, no cóż. Jakoś to skleiłem i spróbuję polakierować. Dzięki za info i pozdrawiam.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

moon

u mnie sie "złamał" na krawędzi
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kefas

U mnie pasek od PJ jest chyba od ponad 2lat i puki co jest ok. Raz go tylko myłem w wodzie mydlanej letniej.

Hubertrs

U mnie juz ponad trzy lata ten sam oryginalny pasek.

Old Man Kensey

Paski to nie jest wielki problem, można to ogarnąć... gorzej z tym fornirem. Nie mam teraz za bardzo czasu, zastanawiałem się jednak nad tym, czy aby nie podkleić po całości od spodu plinty - tak dla zabezpieczenia, coby się nie odspajał :(
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen