Menu główne

Mój GRAMOFON

Zaczęty przez TomFon2017, Lipiec 01, 2017, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

TomFon2017

no to siup...foto obudowy silnika wraz z nim...pod wysoki talerz AdFontes'a..
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

#101
Podczas zabawy z odsłuchem postanowiłem trochę zmodyfikować kolumny głośnikowe - powód kiepski głośnik wysokotonowy i fatalny odsłuch w tym paśmie. Dół rewelacyjny - średnica dobra. Po dłuższych "konsultacjach" postawiłem na duński kultowy głośnik wysokotonowy produkowany od prawie 35 lat - ScanSpeak D2010/851300.
Zmiana niesamowita.. pasmo wyrównało się w całym zakresie przenoszenia (średnie-wysokie) dźwięk stał się aksamitny, klarowny i pełen przestrzeni. Słucham płyt na nowo, a kawałki Dire Straits, który kocham, brzmią niebiańsko. Gdyby ktoś szukał to zapewne są inne może lepsze, może droższe głośniki, ale ten wart jest rekomendacji przy niewygórowanej cenie. Pozdrawiam i słucham....
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers


TomFon2017

Wstyd mówić..GDW 10/80/T kiedyś założyłem go w zamian za tubę Monacora HT50 i to był błąd...ale z tym obecnym żaden nie ma porównania😇to przepaść...
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

McGyver

Cytat: TomFon2017 w Marzec 07, 2019, 19:05z tym obecnym żaden nie ma porównania
Polemizowałbym. Mam osłuchaną znakomitą większość głośników opracowanych przed 2013 rokiem. A Twój Scan-Speak jest o dekady starszy.  No i twierdzę stanowczo, że już wtedy istniały znacznie lepsze tweetery, i to za porównywalne pieniądze.

TomFon2017

Nie rozumiem....mówię o przepaści między dwoma głośnikami których symbole podałem a tym który jest obecnie zamontowany czyli ScanSpeak.. a co do dekad dzielących różne konstrukcje....powiem jedno..wzorcem dla mnie..bo słuchałem wielokrotnie jest Tannoy Westminster Royal..słuchałem też paru dziesiątek różnych konstrukcji(w moim wieku to już nie wstyd więc zdradzę że od 39 lat jestem realizatorem dźwięku w wiadomym radiu) i wiem z doświadczenia że rok narodzin projektu nie ma nic do jego jakości...a jeśli już coś super nowoczesnego to może ZETA ZERO choć też stworzone około 10 lat temu...
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

McGyver

Stwierdziłeś jednoznacznie, że z Twoim Scan Speakiem D2010  "żaden nie ma porównania", i z tym się nie zgadzam. Owszem, D2010 to całkiem dobry tweeter, nie przeczę. Ale istnieją lepsze, ba, istniały już wtedy gdy dopiero projektowano owego D2010. I o tym napisałem.

TomFon2017

Nie ...stwierdziłem jednoznacznie że oba poprzednie nie dorastają mu do pięt...gdybym stwierdził że wszystkie stworzone do tej pory są gorsze to znaczyło by że nie tylko jestem głuchy, ale również..........😰😰  z pozdrowieniem i bez urazy😁
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

McGyver

Cytat: TomFon2017 w Marzec 07, 2019, 23:37stwierdziłem jednoznacznie że oba poprzednie nie dorastają mu do pięt
No nie bardzo. Nie było to zbyt czytelne i miałem pełne prawo odebrać to tak jak odebrałem. Ale skoro teraz precyzujesz to nie ma o co kopii kruszyć. Grunt że jesteś zadowolony. A tweeter faktycznie fajny.

TomFon2017

A to pytanko... by podtrzymać wymianę doświadczeń...może ktoś polecił by dobry średniotonowy głośnik......bo coś w średnicy nie daje mi spokoju... choć w zasadzie jest Ok...do tej pory jest WHD50/5...
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

A może ktoś coś wie o Accuton C173-6-191 - membrana ceramiczna
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

Piterski

Nie bardzo rozumiem, Ty te głośniki sobie tak podmieniasz bez żadnych pomiarów i ewentualnych zmian w zwrotnicy?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

TomFon2017

W totka gram tylko czasami, a jeśli już majdruję przy zwrotnicy ....to wstępnie  policzę a potem korzystam z dobrodziejstwa firmy w której pracuję, a która wiele lat temu kupiła system Audio Precision One do pomiarów toru audio-rewelacyjna rzecz...
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

dino

Acutony ściągały mi szkliwo z zębów.

TomFon2017

Oooo dzięki i o to chodzi..👣👣👣👣
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

McGyver

Cytat: TomFon2017 w Marzec 09, 2019, 22:41
Oooo dzięki i o to chodzi..👣👣👣👣
Wątpię. Accutony potrafią zagrać wybitnie, ale ich aplikacja jest trudna.

TomFon2017

...i za to też wielkie dzięki...choć nienawidzę dentysty...😉
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

dino

Cytat: McGyver w Marzec 09, 2019, 22:44potrafią zagrać wybitnie, ale ich aplikacja jest trudna
Fakt raz słuchałem takich, które tylko polerowały  ;D

TomFon2017

A to już budzi pożądanie....💏
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

dino

"Lepsze" jest wrogiem dobrego.
Jak żyłeś tyle lat z Tosilem to radość przejście na Scan Speaka rozumiem.
Ja bym teraz "pożył" z nowym tweeterem i zastanowił się czego dalej potrzebuje.

TomFon2017

...powiem po prostu.....KASY...a potem możemy wymieniać wszystko...🎯
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

McGyver

Cytat: TomFon2017 w Marzec 09, 2019, 23:19.KASY...a potem możemy wymieniać wszystko...
... pod warunkiem że masz nieograniczone środki.
W przeciwnym razie pojawia sie problem jak najlepszego spożytkowania posiadanych środków. Czyli czynnik bang for buck się kłania.

TomFon2017

I o tym mówię...inaczej to tylko do Biedronki👻👻
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

TomFon2017

...a tam "gramofon" za 4 stówki...🐴
REVOX C221 CD PLAYER...DAT SONY PCM-2700...DAT SONY DTC 60ES...TAPE RECORDER REVOX PR99 MKIII...Headphone Amplifier CanAmp...Słuchawki AKG K400 i AKG K601...monitory bliskiego pola TAPCOS5...PRO9TL Domestic Monitor by Chris Rogers

McGyver

Mylisz się, to w Lidlu. W Biedronce natomiast są fajne winyle m.in. z Milesem Davisem po 50, fajne płyty CD m.in. z Milese Davisem po 20, 10letnia whisky single malt po 120 i Martinezy po 22. Czasem trafiają się też przyzwoite elektronarzędzia za przyzwoite pieniądze. Biedronka jest całkiem przydatna. Pod warunkiem że wiesz co tam warto kupić a czego absolutnie nie.

BTW, w Lidlu kupiłem kiedyś fajną glebogryzarkę do ogródka.