Pionieer XL-A700S (PL-570)

Zaczęty przez GB, Marzec 02, 2017, 23:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Marzec 07, 2017, 22:42Mamy- być może- misję ;)
Myślę, że w tym stwierdzeniu jest więcej prawdy niż można by sądzić.

Cytat: Gerwazy w Marzec 07, 2017, 22:47To dobry poradnik, wisi w sieci chyba z 15 lat :)
Jak go przeczytałem z 10-15 lat temu to niewiele zrozumiałem :)
Jak go Vasa odwiedzi to się kolega dopiero zorientuje jak gra odpowiednio ustawiona wkładka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Gerwazy

#101
CytatJak go Vasa odwiedzi to się kolega dopiero zorientuje jak gra odpowiednio ustawiona wkładka.


Na moim etapie, zabawy z tym tematem, to jak mi coś nie gra, to sobie założę słuchawki, poprzesuwam wte i wewte, z góry do dołu, na boki, i ustawię tak aby mi grało, tak jak grać powinno.
Włącznie z korekcja pod źle wytłoczony egzemplarz. ;) 

;)     
Nic nie sprzedaję

vasa

Cytat: Piterski w Marzec 07, 2017, 22:52Jak go Vasa odwiedzi to się kolega dopiero zorientuje jak gra odpowiednio ustawiona wkładka.
A co ja tam mogę więcej zrobić?
Chyba że odwrotnie przykręcił abo co :o
Cytat: Gerwazy w Marzec 07, 2017, 23:00jak mi coś nie gra, to sobie założę słuchawki, poprzesuwam wte i wewte, z góry do dołu, na boki, i ustawię tak aby mi grało tak jak grać powinno.
Miszcz ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: vasa w Marzec 07, 2017, 23:12
Cytat: Gerwazy w Marzec 07, 2017, 23:00jak mi coś nie gra, to sobie założę słuchawki, poprzesuwam wte i wewte, z góry do dołu, na boki, i ustawię tak aby mi grało tak jak grać powinno.
Miszcz ;D
miszcz nad miszcze ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Gerwazy

#104
Cytat: vasa w Marzec 07, 2017, 23:12
Cytat: Piterski w Marzec 07, 2017, 22:52Jak go Vasa odwiedzi to się kolega dopiero zorientuje jak gra odpowiednio ustawiona wkładka.
A co ja tam mogę więcej zrobić?
Chyba że odwrotnie przykręcił abo co :o
Cytat: Gerwazy w Marzec 07, 2017, 23:00jak mi coś nie gra, to sobie założę słuchawki, poprzesuwam wte i wewte, z góry do dołu, na boki, i ustawię tak aby mi grało tak jak grać powinno.
Miszcz ;D

"Miszcz" to jest sprzedający z Allegro - coś około 1000 pozytywnych komentarzy - który mi przysłał takie cuś
Nówki sztuki VINTAGE

Są przypadki, takie jak ten, w których nie podejmuję się ustawić prawidłowo igły, a bywa ze ludzie z czymś takim przychodzą po poradę.
Jak widać igła jest wymienna, przykręcana, czasem to bardzo ważna informacja :)



 


Nic nie sprzedaję

GB

Cytat: frywolny trucht w Marzec 07, 2017, 21:37
Zobaczymy jak to się potoczy i jaka będzie nagroda ;)

Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 21:31Co to będzie z dużymi kolumnami.

Możesz mi przypomnieć docelowe pre? Wbudowane we wzmacniacz? Wybacz jeśli gdzieś pisałeś, ostatnio trochę się zakręciłem. Nie nadążam.
Vincent SV-237,
Focal Aria 926,
CA CP2

Dodatkowo kiedy gramofon nie gra a podłączony jest do prądu słychać lekkie buczenie. Chciałbym się pozbyć tego dźwięku. Obstawiam, iż może to być transformator po przeróbce ze standardu Japan na Europejski.

Teraz pytanie:

1. Czy w przypadku gramofonu vintage taki dźwięk to standard?
2. Jeśli nie to gdzie mógłbym ogarnąć temat? - najlepiej w okolicach Wrocławia. Czyli dobry serwis lub pasjonat.

Z góry dziękuję za rady.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

#106
CytatDodatkowo kiedy gramofon nie gra a podłączony jest do prądu słychać lekkie buczenie. Chciałbym się pozbyć tego dźwięku.

Najpierw prawidłowo podłącz ten gramofon do przedwzmacniacza, podłączając uziemienie do przedwzmacniacza, powinno pomóc.
Jak będzie nadal mocno buczał , mocno, bo odrobinę zawsze będzie buczał, taki urok tego rodzaju sprzętu, to wtedy masz problem, bo przyczyn może być wiele, i będzie potrzebny ktoś się na tym bardzo dobrze na tym zna, najlepiej pasjonat elektronik.
Nic nie sprzedaję

GB

Tak zrobię. Jednak po wyłączeniu wzmacniacza nie powinno nic być słychać. A i mnie tak właśnie jest. Buczy chyba transformator.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Cytat: vasa w Marzec 07, 2017, 23:12A co ja tam mogę więcej zrobić?
Ustawić mu prawidłowo geometrie wkładki tylko musi być do tego porządny szablon.
Cytat: Gerwazy w Marzec 08, 2017, 06:50bo odrobinę zawsze będzie buczał
Ja Cię proszę przestań rozpowszechniać takie dyrdymały, nic nie ma prawa brumić, jak brumi to znaczy że przyczynę trzeba zlokalizować i usunąć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Cytat: Piterski w Marzec 08, 2017, 10:13
Cytat: Gerwazy w Marzec 08, 2017, 06:50bo odrobinę zawsze będzie buczał
Ja Cię proszę przestań rozpowszechniać takie dyrdymały, nic nie ma prawa brumić, jak brumi to znaczy że przyczynę trzeba zlokalizować i usunąć.

Piotrek, nie deneruwj się, Gerwazy ma taki słuch,  ;D ;D ;D
że słyszy to czego inni nie słyszą  ::) ::) ::)

frywolny trucht

Co tak właściwie buczy? Transformator w gramofonie i to słychać jak jest podłączony do prądu, czy tylko przez głośniki?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Cytat: malg w Marzec 08, 2017, 11:03że słyszy to czego inni nie słyszą

Jak każdy prawdziwy audiofil :)
Buczy zapewne transformator skoro słychać również po wyłączeniu wzmacniacza. Jest na to kilka sposobów, najpewniejszym jednak jest wymiana na nowy.


Gerwazy

Pisząc że taki sprzęt zawsze buczy miałem na myśli porównania np do napędu cd.
Swoją drogą na podobnym forum jest opisany przypadek, że ktoś wstawíł ddodatkowe trafo, aby w ten sposób przerobić wersję USA na Europejską, wstawíł jakieś kiepskie trafo i zaczęło buczeć
Nic nie sprzedaję

pan-troglodytes

Ja mam w domu cztery gramofony
Żaden nie buczy

GB

Cytat: frywolny trucht w Marzec 08, 2017, 11:14
Co tak właściwie buczy? Transformator w gramofonie i to słychać jak jest podłączony do prądu, czy tylko przez głośniki?
Akurat są dwa objawy:

1. Jak gra to słychać z głośników buczenie.
2. Jak się wyłączy wzmacniacz to słychać jak buczenie, zakładam że to transformator.

Ponieważ to model japoński zakładam że może ta przeróbka niezbyt dobrze wykonana została.

1 i 2 może być ze sobą powiązane. Aby to wykluczyć muszę podłączyć adapter do uziemienia - na razie nie mogę bo nie mam jeszcze docelowego przedwzmacniacza.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

Cytat: Gerwazy w Marzec 08, 2017, 12:25
Pisząc że taki sprzęt zawsze buczy miałem na myśli porównania np do napędu cd.
Swoją drogą na podobnym forum jest opisany przypadek, że ktoś wstawíł ddodatkowe trafo, aby w ten sposób przerobić wersję USA na Europejską, wstawíł jakieś kiepskie trafo i zaczęło buczeć
U mnie może być ten sam powód.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat: pan-troglodytes w Marzec 08, 2017, 12:36
Ja mam w domu cztery gramofony
Żaden nie buczy

Tak z ciekawości proszę sobie zmierzyć poziom głośności na wyjściu wzmacniacza gdy gramofon jest podłączony i nie jest podłączony, i napisać jaka jest różnica.
Nic nie sprzedaję

malg

Cytat: Gerwazy w Marzec 08, 2017, 12:25
Pisząc że taki sprzęt zawsze buczy miałem na myśli porównania np do napędu cd.
Swoją drogą na podobnym forum jest opisany przypadek, że ktoś wstawíł ddodatkowe trafo, aby w ten sposób przerobić wersję USA na Europejską, wstawíł jakieś kiepskie trafo i zaczęło buczeć
Gerwazy, ale to nie jest powód aby pisać

Cytat: Gerwazy w Marzec 08, 2017, 06:50bo odrobinę zawsze będzie buczał

i wprowadzać w błąd kolegę


Gerwazy

Cytat: GB w Marzec 08, 2017, 12:45
Cytat: frywolny trucht w Marzec 08, 2017, 11:14
Co tak właściwie buczy? Transformator w gramofonie i to słychać jak jest podłączony do prądu, czy tylko przez głośniki?
Akurat są dwa objawy:

1. Jak gra to słychać z głośników buczenie.
2. Jak się wyłączy wzmacniacz to słychać jak buczenie, zakładam że to transformator.

Ponieważ to model japoński zakładam że może ta przeróbka niezbyt dobrze wykonana została.

1 i 2 może być ze sobą powiązane. Aby to wykluczyć muszę podłączyć adapter do uziemienia - na razie nie mogę bo nie mam jeszcze docelowego przedwzmacniacza.

Pozdrawiam
GB


To podepnij kabel uziemienia do metalowej obudowy, zdrapki trochę farby i czymś na chwilę przykleję, i posłuchaj czy budzenie zmniejszyło się

Nic nie sprzedaję

GB

Dziś przyjechały kolumny i pre. Wzmacniacz ponad miesiąc jedzie ale droga z Niemiec wyboista i nie dojechał jeszcze.

Po podłączeniu pre - potwierdziła się prawda nadzwyczajna - system gra tak jak najsłabszy jego element.

Ale do rzeczy. Pre wpięty odpalam a tu d..a. To co się wydostawało z kolumn to jakaś porażka. Wszystko ciągnie się jak buła z masłem, słychać tylko dudnienie brak sopranu.

No to świetnie pre za 800 stów gra gorzej niż ten za 80 dych.

I nagle olśnienie. Podłączyłem gramofon pod wejście MC miast MM i taki był tego skutek.

Po przepięcia MM znacząca poprawa. Bas znormalniał, sopran wrócił, a szczegół się pojawił. Jednak czas nie pozwolił na dłuższy odsłuch.

PS.
Buczenie znacznie zredukowane, jednak jeszcze słyszalne.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat
PS.

Buczenie znacznie zredukowane, jednak jeszcze słyszalne.

Pozdrawiam
GB


Zredukowane zapewne dlatego, że podłączyłeś kabelek z masą do pre.
Jeśli buczenie nadal jest słyszalne, to wpierw poruszaj kablami podłączeniowymi, kabelkami przy samej wkładce może gdzieś masa nie styka, albo co jest zwarte, jeśli zmian nie będzie słyszalnych to:
Rozkręć gramofon i popatrz, kable podłączeniowe idą do jakieś płytki, z drugiej strony do tej płytki idą kabelki do wkładki, również do tej płytki idą kabelki z masą, zwykle czarne . Posprawdzaj, czy coś nie jest zwarte, albo któryś z kabelków masy, idących do elementów gramofonu, nie jest poluzowany.

Ja do tych celów wpinam podpinam gramofon do komputera, i widzę na wskaźnikach czy buczy jeden kanał, czy buczą oba, czy poruszanie kabelkami wprowadza jakieś zmiany, itp. Oczywiście można to robić na słuch, ale ja dość wiekowy jestem i mało co słyszę ;)
Jak te proste zabiegi nie pozwolą zlokalizować źródła buczenia, to pozostaje ci zabawa z miernikiem, ale na tym to ja się kompletnie nie znam, więc nie pomogę.

Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

Cytat: Gerwazy w Marzec 11, 2017, 18:36kabelkami przy samej wkładce może gdzieś masa nie styka

Byleby głośność nie była za duża bo jak pierdyknie...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Marzec 11, 2017, 18:51
Cytat: Gerwazy w Marzec 11, 2017, 18:36kabelkami przy samej wkładce może gdzieś masa nie styka

Byleby głośność nie była za duża bo jak pierdyknie...

Nie należy też dotykać gołych przewodów idących to trafo, jak i samego trafo, bo jak pierdo...ie to można zjeść z tego łez padołu


Ot urok starych zabytkowych sprzętów. To są zestawy dla młodych techników, a nie sprzęt dla normalnych ludzi, którzy zazwyczaj chcę postawić na półce i ma grać bez problemów.....
Nic nie sprzedaję

frywolny trucht

No nie. We współczesnym gramofonie, gdy zaczniesz gmerać przy pinach wkładki, może równie dobrze dać w membrany jak przy starym gramofonie. Ostatnio przerobiłem to , poprawiając luzy na pinach wkładki. Najpierw szukałem brumów, a później płynnie przeszedłem do poprawiania styków  ;D
Cud, że nic się nie stało. Membrany wyszły na pół pokoju ale wróciły i grają normalnie. Uffff.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Gerwazy

Cytat: frywolny trucht w Marzec 11, 2017, 20:41
No nie. We współczesnym gramofonie, gdy zaczniesz gmerać przy pinach wkładki, może równie dobrze dać w membrany jak przy starym gramofonie. Ostatnio przerobiłem to , poprawiając luzy na pinach wkładki. Najpierw szukałem brumów, a później płynnie przeszedłem do poprawiania styków  ;D
Cud, że nic się nie stało. Membrany wyszły na pół pokoju ale wróciły i grają normalnie. Uffff.
Ja to robię na  słuchawkach, bardziej mi uszu szkoda niż tych słuchawek....
Luzy to likwiduję na pinach, przed podłączeniem gramofonu, dociskając trochę wtyki, jak zachodzi potrzeba bo akurat są luźne......   
Nic nie sprzedaję