Pionieer XL-A700S (PL-570)

Zaczęty przez GB, Marzec 02, 2017, 23:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

GB

Cytat: Gerwazy w Marzec 06, 2017, 21:49
Poziomnice, najlepiej taką okrągłą, papier milimetrowy, kolega posiada, plus śrubokręt. albo imbus, albo inny, do pokręcenia ta śrubką co to ustawia się wysokość ramienia

Swoja drogą, przyrządy przyrządami, ale bez reszty zestawu. czyli wzmacniacza, i słuchawek lub od biedy kolumn to nic się nie ustawi ;)

Nim jednak kolega zacznie cokolwiek ustawiać, niech najpierw sprawdzi czy połączenie elektryczne jest ok, czy wkładka i gramofon nie buczy, czy poziom własny szumów, buczenia takiego połączenia, jest równy w obu kanałach, aby podpiąć pod komputer (lub inny miernik) potrzeba kabla "cincze-jack"
No to kabel poszukam. Jaki to program do tego używasz?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat: GB w Marzec 06, 2017, 21:59
Fajna ta zabawa z tymi ustawieniami.

Pozdrawiam
GB

Przy odrobinie wprawy i doświadczenia to się robi w 15 minut, a dla aptekarzy w 30 minut ;) 
Nic nie sprzedaję

Gerwazy

Cytat: GB w Marzec 06, 2017, 22:01
Cytat: Gerwazy w Marzec 06, 2017, 21:49
Poziomnice, najlepiej taką okrągłą, papier milimetrowy, kolega posiada, plus śrubokręt. albo imbus, albo inny, do pokręcenia ta śrubką co to ustawia się wysokość ramienia

Swoja drogą, przyrządy przyrządami, ale bez reszty zestawu. czyli wzmacniacza, i słuchawek lub od biedy kolumn to nic się nie ustawi ;)

Nim jednak kolega zacznie cokolwiek ustawiać, niech najpierw sprawdzi czy połączenie elektryczne jest ok, czy wkładka i gramofon nie buczy, czy poziom własny szumów, buczenia takiego połączenia, jest równy w obu kanałach, aby podpiąć pod komputer (lub inny miernik) potrzeba kabla "cincze-jack"
No to kabel poszukam. Jaki to program do tego używasz?

Pozdrawiam
GB



Jakikolwiek edytor dźwięków, Cool Edit, albo Adobe Audition. lub inny.....
Nic nie sprzedaję

Piterski

Cytat: Gerwazy w Marzec 06, 2017, 22:02Przy odrobinie wprawy i doświadczenia to się robi w 15 minut, a dla aptekarzy w 30 minut ;) 
Porządna, dokładna kalibracja w 15 minut ?!   :P ;D
To ja już wolał bym byś mi gramofonu nie kalibrował.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Gerwazy

Cytat: Piterski w Marzec 06, 2017, 22:20
Cytat: Gerwazy w Marzec 06, 2017, 22:02Przy odrobinie wprawy i doświadczenia to się robi w 15 minut, a dla aptekarzy w 30 minut ;) 
Porządna, dokładna kalibracja w 15 minut ?!   :P ;D
To ja już wolał bym byś mi gramofonu nie kalibrował.

Mówiłem o takim modelu jak kolega posiada.
Co tam kalibrować? Ustawić zgodnie z zasadami
Wiesz ja nie z tych co mierzą co do 0.5 mm :)
Albo ustawiają wkładkę do danego egzemplarza płyty przez pół dnia, lub w zależności od temperatury otocznia, itp...     
Nic nie sprzedaję

Lyset

Osobiscie ustawilem 16755 wkladek.Wszystkie przy pomocy mlotka.Czasami dodatkowo uzywalem palnika acetylenowo-tlenowego i szczotki stalowej.Chcialbym tez dodac ze prawidlowa kalibracja wkladki moze sie odbywac TYLKO podczas Pelni Ksiezyca.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

GB

15 min to headshell'a z wkładką skręcałem.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytat: Lyset w Marzec 06, 2017, 23:11
Osobiscie ustawilem 16755 wkladek.Wszystkie przy pomocy mlotka.Czasami dodatkowo uzywalem palnika acetylenowo-tlenowego i szczotki stalowej.Chcialbym tez dodac ze prawidlowa kalibracja wkladki moze sie odbywac TYLKO podczas Pelni Ksiezyca.

Młotkiem jeszcze nie ustawiałem, ale bez śrubokręta ani rusz ;)

Nic nie sprzedaję

Gerwazy

#58
Cytat: GB w Marzec 06, 2017, 23:14
15 min to headshell'a z wkładką skręcałem.

Pozdrawiam
GB



Bywa i tak.
Niektóre są naprawdę upierdliwe, jak te z ruchomą rączką z boku ;)

Tak z ciekawości, winda w gramofonie, odpowiedzialna za łagodne opadanie i podnoszenie ramienia z igła na płytę i z płyty, działa poprawnie,łagodnie opada i podnosi się?



Nic nie sprzedaję

Lyset

Tzw. srubokret mozna zastapic chocby nozem sprezynowym   ;)  A dokladniej ostrzem owego noza.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

GB

Cytat: Gerwazy w Marzec 06, 2017, 23:16
Cytat: GB w Marzec 06, 2017, 23:14
15 min to headshell'a z wkładką skręcałem.

Pozdrawiam
GB



Bywa i tak.
Niektóre są naprawdę upierdliwe, jak te z ruchomą rączką z boku ;)

Tak z ciekawości, winda w gramofonie, odpowiedzialna za łagodne opadanie i podnoszenie ramienia z igła na płytę i z płyty, działa poprawnie,łagodnie opada i podnosi się?
Na razie tak.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

pan-troglodytes

DL-103 da się ustawić w 5 minut.
AT-OC9 to i 5 godzin będzie mało.
Wszystko zależy od ramienia, szlifu, przyrządów, chęci i czasu.

Piterski

Cytat: pan-troglodytes w Marzec 07, 2017, 06:25
DL-103 da się ustawić w 5 minut.
AT-OC9 to i 5 godzin będzie mało.
Wszystko zależy od ramienia, szlifu, przyrządów, chęci i czasu.
Moja wypowiedź była ironiczna, czego nie ukrywam, bo jak widzę co Gerwazy wypisuje i jakie ma "handlowe" podejście do naszego hobby to nie wiem czy się jeszcze śmiać czy już płakać.
Niech sobie dalej rozbija młotkiem te gramofony ale może niech porady użytkowe itp. zostawi tym co wiedzą co robić i "kochają" analog.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Cytat: Piterski w Marzec 07, 2017, 08:34
Cytat: pan-troglodytes w Marzec 07, 2017, 06:25
DL-103 da się ustawić w 5 minut.
AT-OC9 to i 5 godzin będzie mało.
Wszystko zależy od ramienia, szlifu, przyrządów, chęci i czasu.
Moja wypowiedź była ironiczna, czego nie ukrywam, bo jak widzę co Gerwazy wypisuje i jakie ma "handlowe" podejście do naszego hobby to nie wiem czy się jeszcze śmiać czy już płakać.
Niech sobie dalej rozbija młotkiem te gramofony ale może niech porady użytkowe itp. zostawi tym co wiedzą co robić i "kochają" analog.
W takim razie czy podpisać mój patefon do kary PC jak radzi kolega Gerwazy - czy odpuścić?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

malg

Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 09:26
W takim razie czy podpisać mój patefon do kary PC jak radzi kolega Gerwazy - czy odpuścić?

nie bardzo rozumiem o co pytasz :o :o - wyłącz podpowiadacza ::) ::)
Przeczytaj wpis Piterskiego uważnie i zdecyduj sam :)

christo

Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 09:26W takim razie czy podpisać mój patefon do kary PC jak radzi kolega Gerwazy - czy odpuścić?

Pozdrawiam
GB
Daj spokój! :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GB

Już się uspokoiłem.

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Gerwazy

Cytatbo jak widzę co Gerwazy wypisuje i jakie ma "handlowe" podejście do naszego hobby to nie wiem czy się jeszcze śmiać czy już płakać.

W obu przypadkach może przydać się chusteczka, mogę ci sprzedać :)
Nic nie sprzedaję

GB

#68
No i odpaliłem Gramofon gra. Overhang na suwmiarkę ustawiony. Nacisk 1.5 g na skali ciężarka, waga nie dotarła . Gra na sprzęcie przejściowym. Na to co pozwala wzmacniacz kolumny i pre jest naprawdę ok.



Słucham tego co poniżej.



Słychać delikatne brumienie. Czasami zanika by znowu za chwilę się pojawić.  Przedwzmacniacz nie ma uziemienia. Być może to kwestia jego braku. Będę ewentualnie wdzięczny za sugestię.

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Piterski

Cytat: Gerwazy w Marzec 07, 2017, 16:40W obu przypadkach może przydać się chusteczka, mogę ci sprzedać :)
Za chusteczki dziękuje, ma cały czas przy sobie  :)
Moje uwagi pod Twoim adresem nie są odosobnione, choć nie wszyscy jej głośno artykułują.
Dlatego może warto przemyśleć czy to jest właściwe miejsce dla Ciebie.
Z portali ogłoszeniowych to znam dwa OLX i Allegro, tam twoja działalność była by na miejscu i nie psuła Ci opinii, bo tu sam sobie przyklejasz stosowną łatkę.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

#70
Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 19:14
No i odpaliłem Gramofon gra. Overhang na suwmiarkę ustawiony. Nacisk 1.5 g na skali ciężarka, waga nie dotarła . Gra na sprzęcie przejściowym. Na to co pozwala wzmacniacz kolumny i pre jest naprawdę ok.

[...]

Słychać delikatne brumienie. Przedwzmacniacz nie ma uziemienia. Być może to kwestia jego braku. Będę ewentualnie wdzięczny za sugestię.

Pozdrawiam
GB


Koniecznie wydrukuj szablon i ustaw wkładkę chociaż na szablonie, naprawdę szkoda katować płyty źle ustawioną igłą.
Uziemnienie powinieneś mieć pomiędzy gramofonem i phono.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GB

Wkładkę ustawiłem na suwmiarkę 49 mm i równolegle do krawędzi czołowej  headshella - tak podaje instrukcja i tak to ustawia się za pomocą przyrządu, który zamówiłem. Szablon wydrukuje jutro i będę starał się korygować.

Gramofon ma uziemienie, ale nie mogę podłączyć go do przedwzmacniacza  bo on go nie ma. Ramię wypoziomowane, nacisk ustawiony VTA jest ok.

Co może być nie tak w.w ustawieniu, co może zaszkodzić płycie?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

malg

Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 19:52
Ramię wypoziomowane,
Ramienia się nie poziomuje tylko plintę i talerz ;)


Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 19:52
VTA jest ok.
skąd wiesz ? :) skoro wypoziomowałeś ramię ?  ;)
na oko widzisz ?


Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 19:52
Co może być nie tak w.w ustawieniu, co może zaszkodzić płycie?
wszystko może być nie tak
np siła dośrodkowa może orać ci wewnętrzną ściankę rowka, nie dość ze będzie kiepsko słychac to płytę zniszczy
i igła będzie się nierówno zużywać i będzie miała krótszy resurs
... itd



malg

Cytat: GB w Marzec 07, 2017, 19:52
Gramofon ma uziemienie, ale nie mogę podłączyć go do przedwzmacniacza  bo on go nie ma.nacisk ustawiony VTA jest ok.
Pokaż zdjęcie PRE z tyłu

GB

#74
Nie ma co pokazywać - straszna budżetówka. Foto poniżej.



VTA na oko wypoziomowane - jak inaczej to zrobić. 

Lateral weight zgodnie z instrukcją. Anty scate na 1,5.

A co się robi z ramieniem przed jego obciążeniem - nie sprawdza się najpierw czy jest wyważone a tym samym wypoziomowane?

Krawędź talerza musi zostać wypolerowana pastą polerską bo jakaś w ciapki jest.
PS
Teraz Martyna Jakubowicz leci - normalnie miód małe kolumny ale basik fajnie słychać. Czy brumienie to kwestia złej kalibracji wkładki?

Pozdrawiam
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz