Nowości płytowe

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 20:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajacek1410

#300
Nic nie musi gadać. Muzyka sama się broni. Te fragmenty rewelacyjne. Fakt, trzeba to lubić. Ja, jak to mówi Pani Kora, kocham, kocham, kocham.
The End.

Super okładka do tego.

Znalazłem w FaN-ie. Dodałem do koszyka, żeby nie zapomnieć.. Kupię po pierwszym, jak sobie wypłacę dywidendę :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Drizzt

Mówcie co chcecie ale za majowy wstępniak o Czerwonym albumie Niemena wielki szacunek dla Wojtka Pacuły. Pieczołowitość opisu, pełna profeska, a przy tym miłość do tematu - to po prostu czuć.

Dziś chyba się wybiorę i zakupię wszystkie nowe remastery Niemena, bo do tej pory jakoś tego nie zrobiłem i cały czas słucham z boksów Niemen od początku i winyla.

Rozumiem, że do tej pory ukazały się: Dziwny jest ten świat, Sukces, Czy mnie jeszcze pamiętasz, ,,czwórka" Sen o Warszawie (chyba tylko na winylu), Enigmatic i Czerwony Album.

Jak oceniacie poszczególne wznowienia jeśli chodzi o jakość dźwięku?

jamówię

Ja właśnie pożyczyłem od inta Czerwony,żeby zweryfikować te ochy i achy i faktycznie gra genialnie!

elem

troche o Niemenie na LP jest tu

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=18.125

Generalnie jest ok z tymi re-edycjami Niemena, choć do masteringu Lp można sie przyczepić.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Drizzt

Dlatego planuję zakup wszystkich pozycji na CD - tak też pisze Pacuła, że remastery 2014 na CD to rewelka a na LP niekoniecznie.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

Nowe remastery Czy mnie jeszcze pamiętasz i Enigmatic na CD powaliły mnie na kolana, tak brzmiących albumów Niemena jeszcze nie słyszałem. Dziwny... i Sukces trochę słabiej bo brakującej w nagraniach podstawy basowej dorobić się nie da. Czerwonego niestety nie mieli ale dzisiaj pojeżdżę po mieście i kupię.

gratefullde

Czeska nie trawię za bardzo ale zona lubi.  Kupię zatem wersje cd nie będzie mi przy gramofonie gmerac przynajmniej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: drizzt w Maj 30, 2015, 11:24
Nowe remastery Czy mnie jeszcze pamiętasz i Enigmatic na CD powaliły mnie na kolana, tak brzmiących albumów Niemena jeszcze nie słyszałem. Dziwny... i Sukces trochę słabiej bo brakującej w nagraniach podstawy basowej dorobić się nie da. Czerwonego niestety nie mieli ale dzisiaj pojeżdżę po mieście i kupię.


Czerwony też Cię rozwalcuje:)) pomijam zawartość merytoryczną, bo ta wymyka się każdej ocenie-genialna!

frywolny trucht

Mystic Production: Fani grupy LEFTFIELD na pewno odliczają już dni do premiery "Alternative Light Source". My również. Tymczasem przedpremierowo krążka można posłuchać pod tym adresem:
https://www.facebook.com/mysticproduction/posts/10153425381819684?notif_t=notify_me
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

A do mnie dotarła płyta Sonda2  ;D. Nawet jej nie rozpakowałem bo jest tylko 250 kopii więc trafi na półeczkę i będzie czekać aż cena sięgnie zenitu :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

jajacek1410

O. widzę , że nadchodzi nowy Lamb Of God. Coś dla miłośników ciężkiego, ale jednocześnie przystępnego łojenia. 
http://www.mystic.pl/aktualnosci,lamb_of_god_nowy_album_w_lipcu,1659.htm

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Mystic Production:
14 sierpnia ukaże się nowy album SOULFLY zatytułowany "Archangel", który będzie dziesiątym krążkiem w dorobku kapeli. Produkcja płyty to dzieło Matta Hyde'a (Slayer, Behemoth, Children Of Bodom), natomiast okładkę stworzył Eliran Kantor (Testament, Sodom, Iced Earth).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Kupiłem nową Melody Gardot Currency of man i jestem zachwycony ;D

jajacek1410

   Wiadomość ze źródła analogowego ("Teraz Rock").
Niezbyt to pewne, ale podobno trwają prace nad piątym albumem Toola. Jak wyjdzie będzie trzęsienie ziemi :) Na Ziemi.
   Na pocieszenie - wiadomość pewna - M.J. Keenan nagrywa kolejną ześwirowaną płytkę swojego solowego projektu, czyli "Puscifera". Ma być we wrześniu.
    U mnie podłoga już się lekko trzęsie :)


PS Pewnie i tak nikt nie wie o co kaman. Ale co tam. :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Universal Music Polska: Już dzisiaj premiera albumu "Classic Quadrophenia" Pete'a Townshenda! Muzyka z legendarnej płyty zespołu The Who w nowej aranżacji na orkiestrę, solistów i chór.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Mystic Production
11 września ukaże się nowy album legendy thrash metalu, formacji SLAYER. Dzieło będzie zatytułowane ,,Repentless", a za jego produkcję odpowiada Terry Date (Pantera, Soundgarden, Deftones), z którym zespół pracował pierwszy raz w swojej historii. Kapela właśnie opublikowała okładkę dzieła, za którą odpowiedzialny jest brazylijski artysta Marcelo Vasco, ale swój udział w pracach mieli także Tom Araya i Kerry King. Tom Araya opowiada: ,,Mieliśmy mnóstwo pomysłów i propozycji na okładkę. Ale według nas najlepszy pomysł miał Marcelo. Kilka sugestii z naszej strony i efektem jest znakomita okładka."

To nie koniec dobrych wiadomości. W najbliższy piątek, 19 czerwca, zespół opublikuje utwór tytułowy. Kerry King komentuje: ,,Utwór ,,Repentless" to mój hołd dla Jeffa. Nazywam go ,,HannemAnthem". To moja perspektywa perspektywy Jeffa, przynajmniej tak to widzę. Gdyby Jeff napisał piosenkę dla siebie, ,,Repentless" mogłoby nią być".
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Ciekawa płyta, trzeba koniecznie zamówić

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Kultowy dzień ;)

ooops, pomyliłam tematy. Idę spać ;D Może ktoś przewalić do "Teraz słucham"?

frywolny trucht

Usłyszałem w Trójce utwór "Guardian" ( skąd ja to znam?) i się zakochałem w tym głosie. OLY. z debiutanckiej płyty HOME. Na youtubie niewiele jeszcze materiału.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ECM Records
New release: 'Kjølvatn' by the Nils Økland Band
Hard on the heels of his critically-lauded – and distortion-saturated – collaboration with rock players in Lumen Drones comes the next fine album from Norway's Hardanger fiddle master. His new band makes a quieter but richly creative musical proposal. All the musicians are well-known in diverse contexts. Mats Eilertsen's elegant bass has been heard on ECM recordings with Tord Gustavsen, Trygve Seim, Wolfert Brederode and Jacob Young.

słuchamy: http://player.ecmrecords.com/okland-2383
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe