Repolonizacja Polskich Nagrań

Zaczęty przez Księgowy, Wrzesień 20, 2017, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Fip Back, to prawda, wiele tytułów zasługuje na takie specjalne edycje winylowe. Może się doczekamy kiedyś "Astigmatic" de luxe :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Ja osobiście nie rozumiem dlaczego w winylowych reedycjach PJ nie ma książeczek. Niechby nawet te od CD dorzucili.
CD pięknie wydane z okolicznościowym esejem, a dwa razy droższy winyl bez niczego. Trochę to wkurwiające.

miniabyr

Cytat: Jakub w Wrzesień 20, 2017, 22:39Trochę to wkurwiające
To prawda ,mnie to też irytuje. W końcu to dobro narodowe ,więc mogliby się postarać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Jak wydadzą pieśni legionów to będę książeczki. ;)

elem

Z tego co pamietam, zamysł był taki, żeby wydanie winylowe było jak najbliższe oryginałowi. Label, numer itp.  Ale wkładkę z tekstem z CD powinni dołożyć, fakt.

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Marek20

Cytat: miniabyr w Wrzesień 20, 2017, 22:44
Cytat: Jakub w Wrzesień 20, 2017, 22:39Trochę to wkurwiające
To prawda ,mnie to też irytuje. W końcu to dobro narodowe ,więc mogliby się postarać .

Ale kto? Amerykanie?
WY się cieszcie, ze wogóle wydają, bo Polskie Nagrania, pod polskim zarządem nic nie wydawały :)

elem

Decyzje co i jak ma byc wydane z archiwum PN nie zapadają w US.
Pracują przy tym Polki i Polacy (również ze starej ekipy PN). Myślę, że ograniczeniem może być "cenzura ekonomiczna".
Ale może Fundacja Narodowa pomoże?  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Flip Back

Cytat: elem w Wrzesień 20, 2017, 22:46Z tego co pamietam, zamysł był taki, żeby wydanie winylowe było jak najbliższe oryginałowi. Label, numer itp.
Tak jak pisałem wcześniej, jak nie ma pomysłu to takie tłumaczenie się wrzuca. Nie trzeba się napinać i szef co nie ma pojęcia zaakceptuje. Jeszcze ten fatalny kod kreskowy, który strasznie mnie wkurza. Ale to już zmora 99% reedycji z epoki przed kodowej.

vasa

Cytat: Flip Back w Wrzesień 20, 2017, 23:01Jeszcze ten fatalny kod kreskowy, który strasznie mnie wkurza.
Jakby wydali 1:1 to natychmiast pojawiłyby się "oryginały" z epoki w stanie mint po pińcet.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Flip Back

Nie bardzo, tego fatalnego papieru z którego były robione okładki i label nawet w NASA by nie podrobili :-)

Marek20

Cytat: Flip Back w Wrzesień 20, 2017, 23:09
Nie bardzo, tego fatalnego papieru z którego były robione okładki i label nawet w NASA by nie podrobili :-)

No to nic nowego, za dawnych czasów, tylko te okałk ibyły dobre które drukowano poza Polską.

malg

mam sporo lp z lat 70,80-tych
ich stan przede wszystkim zależy od przechowywania i szacunku dla przedmiotu,
a dopiero w drugiej kolejności od papieru

Marek20

Cytat: malg w Wrzesień 21, 2017, 12:18
mam sporo lp z lat 70,80-tych
ich stan przede wszystkim zależy od przechowywania i szacunku dla przedmiotu,
a dopiero w drugiej kolejności od papieru
Mówisz o okładkach płyt wydawanych przez PN?
Zazwyczaj bez brzegu, z cienkiego papieru, rzadko kiedy lakierowanych, prawie nigdy nie laminowanych, nie foliowanych?
To była staszna lipa, gorsza poligrafię to mieli chyba tylko w Rumuni.
Podobnie było z jakością tłoczeń, dopiero pod sam koniec, na początku lat 90, jako tako to wyglądało.
To zawsze była bardzo zła firma, od samego początku, do samego końca.
Jedyne co pozostało cennego to prawa wydawnicze do iluś tam tysięcy utworow, ktore zostały przeniesione do nowego systemu politycznego, bo tak akurat to uregulowano.
Z niczym dobrym ta marka ni osobiście nie kojarzy się.

Flip Back

Cytat: Marek20 w Wrzesień 21, 2017, 12:37Zazwyczaj bez brzegu, z cienkiego papieru, rzadko kiedy lakierowanych, prawie nigdy nie laminowanych, nie foliowanych?
To była staszna lipa, gorsza poligrafię to mieli chyba tylko w Rumuni.
Pełna zgoda. Ten papier to z makulatury był chyba robiony :-)


vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Warner prawie wszystkie najciekawsze płyty jazzowe i rockowe już wydał. Mam nadzieję, że zrobią serię Polish Jazz do końca.  Jeśli cena jest ok, to dla Warnera dobry deal.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa



Cytat: elem w Grudzień 28, 2017, 10:30Jeśli cena jest ok, to dla Warnera dobry deal.
Ten deal Warnera oznacza że całkiem spora liczba rodaków będzie zap...ać na premie prezesów.
Załóżmy że kwota transakcji została ustalona na 20 baniek, to 1000 osób idzie na rok w niewolę do Warnera [emoji45]
Ale to i tak nic przy księciu Czartoryskim [emoji50]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102


vasa

Cytat: rudy-102 w Grudzień 28, 2017, 11:54
O czym Ty piszesz?
O radosnym, bezsensownym, nie obciążonym żadną odpowiedzialnością wydawaniu mojej kasy przez wybrańców narodu.
A co?

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

No tak, ale będziesz mógł poczuć się współwłaścicielem. I donatorem kolejnych wznowień  ;D

Kto wie, może oprócz Pietrzaka, wydadzą jakieś ciekawe pozycje z klasyki ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: elem w Grudzień 28, 2017, 12:43może oprócz Pietrzaka, wydadzą jakieś ciekawe pozycje z klasyki ?
Podobno oprócz Pietrzaka jeszcze Rosiewicz odleciał :o Maryla też chyba nieźle się z Kurskim dogaduje.
Wznowień a wznowień.
Ale raczej nie z klasyki  :-\
Swoją drogą antologię Konstantego Andrzeja, znanego szerzej jako ojciec Gaby, to bym nabył. I pewnie jeszcze trzech innych  :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Cytat: vasa w Grudzień 28, 2017, 12:02
Cytat: rudy-102 w Grudzień 28, 2017, 11:54
O czym Ty piszesz?
O radosnym, bezsensownym, nie obciążonym żadną odpowiedzialnością wydawaniu mojej kasy przez wybrańców narodu.
A co?

[emoji377]🥃


A nic. Przez chwilę myślałem, że o wyzysku biednego suwerena przez kapitalistę ;).

vasa

Cytat: rudy-102 w Grudzień 28, 2017, 13:26że o wyzysku biednego suwerena przez kapitalistę .
Od suwerena racz nas chronić Panie.
Z kapitalistami damy sobie radę sami ;)

Ciekawe czy seria wydawana pod banderą PSJ też jest w zasobach Polskich Nagrań.
Pacząc na label to chyba tak :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Cytat: vasa w Grudzień 28, 2017, 15:09Ciekawe czy seria wydawana pod banderą PSJ też jest w zasobach Polskich Nagrań.

W zasobach (fizyczny nośnik) może jest, ale czy wszystkie prawa potrzebne do wydania re-edycji są uregulowane? Wątpię.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe