Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Titanic




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

Cytat: Titanic w Listopad 11, 2015, 19:16I jest naprawdę good, very good.

Cieszę się, wątpię, żeby podskoczyła tej, którą złamałeś, ale przynajmniej działa :) Żona chyba podejrzewa (patrzy na mnie dziwnie), że wymyśliłem to muzeum w Gdańsku, żeby się z tobą spotkać :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Titanic

Jak byś potrzebował alibi, to no problem, w końcu przez nie takie ploty się skakało(stoczniowe),
ale na pewno dużo trudniej ją ustawić niż Eroicę.
Jeszcze raz dzięki, a gra jak wino?

vasa



Cytat: Titanic w Listopad 11, 2015, 19:16
I jest naprawdę good, very good.
Pozdrawiam i na zdrowie ;D

Czyżby doszło do zmiany historii?
Frywolny uratował Titanica?
:)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Titanic

Lodowa góra za rufą została, NY na horyzoncie........jak Lady Pank śpiewała, "Zostawicie Titanica, tam zawsze gra muzyka...."

frywolny trucht

Cytat: Titanic w Listopad 11, 2015, 19:33jak wino?

No mlaskam :)  E... zaraz koniec :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 11, 2015, 19:39
Cytat: Titanic w Listopad 11, 2015, 19:33jak wino?

No mlaskam :)  E... zaraz koniec :)
Zauważyliście że butelki są coraz mniejsze? :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Na tego rodzaju przemyślenia zapraszam do barku :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Titanic

Są takie 3ltr z kranikiem kartono/woreczki, ale nie audiofilskie.....

Titanic

Chyba będę częściej łamał igły żeby prowokować spotkania fan clubu AF  :)

GregWatson

Titanic a jaką Eroicę miałeś(asz) i jak Ci się spisywała? Możesz coś dodać tu:
http://audiomaniacy.pl/index.php?board=43.0
jak znajdziesz chwilkę.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Titanic

Cytat: Titanic w Listopad 10, 2015, 19:53Ja mam Pro-Jecta. On się lubi rozciągnąć, ostatnio go z centymetr dalej odstawiłem, a i tak nie mam 23 cm. Paru milimetrów brakuje.
Wygląda, że mocno naciągasz i silnik "odchodzi" od talerza, żeby utrzymać założony przez Ciebie naciąg. Ale masz już daleko i to nie jest dobre. Pasek nie zaczyna tańczyć, wibrować
Mimo wielkiej straty w postaci igły, obroty ustawione na oryginalnym pasku od Andrzeja, i obroty trzyma, dystans oś-oś 23cm dzięki za podpowiedzi


Titanic

Cytat: vasa w Listopad 11, 2015, 11:58Tutaj ktoś pisze że ma prawie nową wkładkę Benza. http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=6527144909&audioauktion=df2964bab6a7028c6116abdab4f97427
Warto zapytać czy ma rachunek i może wysłać skan. Może potargować coś się uda?
Benz w klasyce się sprawdzi.
Hey, myślisz że zagra z AF i Projectem Tube Box SE II?
W sumie Godring 2500 od Frywolnego spisuje się nadzwyczaj muzykalnie!!!

frywolny trucht

Jedyna uwaga, że to wersja medium, a tak poza tym cena super. Miałem tego Tube Box'a ( robiz go ma teraz) , ale nie bawiłem się jak gra na wkładkach MC niskopoziomowych. Jak miałem MC Hi- pre było ustawione jak dla wkładek MM, więc nie pomogę. Oczywiście było czuć, że MC inaczej grają. A ramię? No jakimś cudem łapie się w akceptowalnych rezonansach na moim Benzie, to i na twoim będzie- układ wygląda w sumie na identyczny :) Zresztą to żaden problem, założysz kawałek węża i się zgra ramię z wkładką.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: Titanic w Listopad 13, 2015, 16:29Hey, myślisz że zagra z AF i Projectem Tube Box SE II?
Mechanicznie na pewno będzie można to zgrać. Benz to stosunkowo miękka wkładka o cu ok 15.
Natomiast zaproponowałem ją z nieco innego powodu. Chyba napisałeś gdzieś że słuchasz klasyki (mam nadzieję że nic nie pokręciłem) a Benze Micro to wkładki które klasykę grają doskonale. Są niezwykle zrównoważone w brzmieniu. Co prawda nie ma takiego "Oh i ach" przy pierwszym odtworzeniu ale po chwili człek się orientuje że słychać wszystko i nic niczego nie "przykrywa". W sumie zaryzykowałbym twierdzenie że do muzyki klasycznej lepiej pasują wkładki europejskie (Benz i Ortofon) niż japońskie.
Sam miałem dwa benze (Gold i ACE L) i mam o nich jak najlepsze zdanie.
Moim zdaniem w zestawieniu które masz to najsłabszym ogniwem jest preamp.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Titanic

O węża się nie martwię ale czy to będzie skok jakościowy?  Czy bardziej w bok[emoji86]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Titanic

Z klasyka to prawda i to stare Lp
A ta kasa właśnie  na nowy preamp była przeznaczona a nie wkładkę



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gratefullde

Ja tam nie wiem. Słucham na Dynavectorze klasyki: Metallica S&M i brzmi zarabiscie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#768
Cytat: Titanic w Listopad 13, 2015, 17:43Czy bardziej w bok

Po prostu coś zupełnie innego :)
Tak, wiem. Łatwo mi się teraz mądrować, gdy przeszedłem rzekę.
A krygowałem się ponad dwa lata :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 13, 2015, 17:50A krygowałem się ponad dwa lata
Zmarnowane dwa lata :(
Cytat: Titanic w Listopad 13, 2015, 17:48kasa właśnie  na nowy preamp była przeznaczona a nie wkładkę
Cóż. Wszyscy to przeżyliśmy. Ja straciłem AT OC9 i Denona 103 dzięki pannom sprzątającym. Ale łaskę okazałem; zabiłem bez tortur.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Listopad 13, 2015, 18:02
Cytat: frywolny trucht w Listopad 13, 2015, 17:50A krygowałem się ponad dwa lata
Zmarnowane dwa lata :(
Cytat: Titanic w Listopad 13, 2015, 17:48kasa właśnie  na nowy preamp była przeznaczona a nie wkładkę
Cóż. Wszyscy to przeżyliśmy. Ja straciłem AT OC9 i Denona 103 dzięki pannom sprzątającym. Ale łaskę okazałem; zabiłem bez tortur.
Na pewno miało być ł?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Titanic

Cytat: vasa w Listopad 13, 2015, 17:37Mechanicznie na pewno będzie można to zgrać. Benz to stosunkowo miękka wkładka o cu ok 15.
Natomiast zaproponowałem ją z nieco innego powodu. Chyba napisałeś gdzieś że słuchasz klasyki (mam nadzieję że nic nie pokręciłem) a Benze Micro to wkładki które klasykę grają doskonale. Są niezwykle zrównoważone w brzmieniu. Co prawda nie ma takiego "Oh i ach" przy pierwszym odtworzeniu ale po chwili człek się orientuje że słychać wszystko i nic niczego nie "przykrywa". W sumie zaryzykowałbym twierdzenie że do muzyki klasycznej lepiej pasują wkładki europejskie (Benz i Ortofon) niż japońskie.
Sam miałem dwa benze (Gold i ACE L) i mam o nich jak najlepsze zdanie.
Moim zdaniem w zestawieniu które masz to najsłabszym ogniwem jest preamp.
Ten sam sprzedawca na audio-maarkt ktory wystawia Benz Micro Ace ma na sprzedaż wkładkę Origin Live Aladdin cartridge, Carmen Soundsmith bliżej jej do MM http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=4749367665&;
http://www.decibelhifi.com.au/origin-live-aladdin-moving-iron-cartridge/
Ktoś slyszał tej wkładki, wygląda że może lepiej pasować do mojego ProJecta Tube Box SEII?

kawosz

Wracając do kwestii paska u mnie gra tak jak P. Andrzej sugerował 21 cm i stabilnie . Unormowało się również jeżeli chodzi o silnik gra na 5ce .

frywolny trucht

Mnie tak do końca filozofia Soundsmith'a nie przekonuje, pomimo, że miniabyr ma jakiegoś i sobie bardzo chwalił. Dopóki nie założył Ortofona :)
Tutaj można przeczytać o co chodzi, a na zdjęciu- jak wygląda oryginalna, goła wkładka przed ubraniem w palto od Soundsmitha:

http://www.needledoctor.com/Soundsmith-Otello-Phono-Cartridge_2?sc=2&category=35414

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Titanic

Te dwie wkładki Micro Benz Ace i Soundsmith Aladdin na audio markt od jednego sprzedawca można zakupić za 750 euro, mnie bardziej interesuje MB Ace, może ktoś chce z mną robić deal ze sprzedawcą?
Linki jak poniżej
http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=4749367665&
http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=6527144909&