Dzieciak wziął się za analog ;)

Zaczęty przez Keef98, Styczeń 27, 2015, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp

:) :) :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych radości.
Na hajs przyjdzie czas. Wszystko ma swoje miejsce i czas. Kolekcjomuj winyle ale te prawdziwe, z epoki, analogowe. Nie te dzisiejsze z cyfry. To jak dobra lokata. Ich będzie tylko ubywać.
I ciesz się z tego. To musi być fun.
Powodzenia.

Pozdro

Keef98

Funa już mam. Choć nie ukrywam, że moja wieżyczka wyraźnie kaleczy niektóre utwory np. "Vicious" Lou Reeda, ale słuchawki grają bardzo fajnie ;D Niech ktokolwiek spróbuje powiedzieć coś złego na moje słuchaweczki, to będę zła.  >:(
Winyle już kupuję ;D Na ten Box SRV nie mogę się zdecydować, jest super, ale tez super drogi... 

pmcomp

A co to za słuchawki?
Jak masz wolne w granicach 160 USD to mogę Ci coś polecić, co zabije słuchawki dwa razy droższe.

Pozdro

Keef98

AKG Q460. Z zielonym oczojebnym kabelkiem ;D

merlin1973

 :) :) :)
Pozdrawiam S.CH.

Keef98

Tak. Co Cię w nich bawi? Przecież są śliczne i mają gites brzmienie. Wcześniej miałam Sennheiser HD 218, dałam bratu.
Oto link:
http://www.akg.waw.pl/sluchawki-domowe-akg-q460-quincy-jones.html

pmcomp

#31
No tak ... hajs.
Sprzedaj nerkę i kup, powinny być na Amazonie, SONY MDR-CD900ST.

Troszkę zdrożały: http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B000UPEJCU/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

Niech Cię nie zwiedzie popularna, japońska marka. Te słuchawki były robione wyłacznie na rynek japoński. Poszukaj recenzji. Mają moją rekomendację ... a to coś "tutaj" znaczy ;)  :P  8). W domu używam HD800 Sennheisera ale tych SONY jako ... mobilnych. Mam na nie taką specjalną kosmetyczkę :).
Mają koniec na dużego jacka 6,3mm, jak nie pasuje zawsze mozna zmienic.

Warto na nie hajsu nazbierać. A te zielone oddaj ... bratu.

Pozdro

Keef98

Rozumiem, że w mojej wieżyczce jest coś nie teges. Ale na Boga, dlaczego mam się pozbyć AKG??? Niedawno je kupiłam, kocham je prawie w tym samym stopniu co moje płyty, plakaty Stonesów etc.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Keef98

Cytat: merlin1973 w Luty 05, 2015, 20:02
Cytat: Keef98 w Luty 05, 2015, 19:57gites brzmienie
chyba,że :):):)
Przestańcie się ze mnie śmiać! Co Wy macie do moich słuchawek?

pmcomp

Lepsze wrogiem dobrego. Zrobisz jak zechcesz.
Te SONY mają niebywały stosunek jakości do ceny.
Nie wiem co wypluwa z gmiazdka słuchawkowefo twoja wieżyczka ale jeśli dźwięk stamtąd do czegoś się nadaje to te słuchawki przeniosą cię do innego wymiaru. Gdybyś miała, jak moja kolekcja rudych 18 lat, to użyłbym określenia bardziej dosadnego, że dostaniesz ... takie na literkę "o" ;).

Pozdro

pmcomp

Cytat: Keef98 w Luty 05, 2015, 20:04
Cytat: merlin1973 w Luty 05, 2015, 20:02
Cytat: Keef98 w Luty 05, 2015, 19:57gites brzmienie
chyba,że :):):)
Przestańcie się ze mnie śmiać! Co Wy macie do moich słuchawek?


Ja się nie śmieję, nie śmiem. Pokazuję Ci tylko ... marzenia. Zaufaj.

Pozdro

pmcomp

BTW co to za wieżyczka jest?

Pozdro

Keef98

BTW? Cholera, dobra już rozszyfrowałam ;)
Jak moje słuchawki są Waszym zdaniem złe, to mi strasznie nabluzgacie za wieżyczkę ;) Pioneer X-HM11 mam ją od 3 lat, to nie krytykować mojego wyboru. W tym roku ją "ulepszę".

pmcomp

Modyfikacja = oddaj bratu.
Jak taka wieżyczka to już Piano Craft.

A nie lepiej kupić używamy wzmak stereo z lat 90-ych za dwie, trzy stówy i do tego np. stare ale jare Tannoy M1 albo M2, zapewne za niewiele więcej ?

Jak z tego muza ci sie podoba to aż strach się bać co będzie jak zrobisz jak piszę. CD ci potrzebny?

Pozdro

merlin1973

Cytat: pmcomp w Luty 05, 2015, 20:18A nie lepiej kupić używamy wzmak stereo z lat 90-ych za dwie, trzy stówy i do tego np. stare ale jare Tannoy M1 albo M2, zapewne za niewiele więcej ?
To mądre słowa, M2 to jest moc na początek.
Pozdrawiam S.CH.

pmcomp

#41
Nie tylko moc ale zagra.


Absolutnie nie bój się używanego sprzętu audio. Trzeba tylko kupować z głową i dobr klocki. I zagrają  10x lapiej w tym przedziale cenowym od tego co dzisiaj jest oferowane w sklepach. Połowa mojego taka jest.
Pozdro

Keef98

CD tak, mam znacznie więcej CD niż winyli, a jak niektóre winyle są tłoczone z źródła cyfrowego, to kupno CD ma większy sens. A dla mnie CD aż tak źle nie brzmi, aby je skreślać z listy ;) Może jak będę dorosła będę jeździła Jagiem E-Type etc. to się całkowicie przeniosę na analog, ale teraz, nie. W wakacje będę miała większy przypływ gotówki, wolne od mojej "kochanej szkoły" i wtedy zajmę się wieżyczką. A teraz, nie mam czasu i mam w planie parę innych wydatków.
Co Wam nie odpowiada w moich słuchawkach? Co jest w nich złego? 

pmcomp

No nie ... jeszcze lubi takie samochody !!!

Pozdro

pmcomp

Zostaw te słuchawki i ... wymień tą wieżę.
CD z lat 90-ych też kupisz za dwie stówki.

Pozdro

Keef98

#45
Cytat: pmcomp w Luty 05, 2015, 20:28
No nie ... jeszcze lubi takie samochody !!!

Pozdro
;D Kocham jeszcze japońską broń białą ;)
Co nie znaczy, że MP5 pogardzę ;)
Wieżę wymienię (chyba dam mamie do sypialni), ale mam upatrzone setki płyt, a one mają pierwszeństwo ;) Stonesi, Zeppelini, Deep Purple... ach... ;) Już mi ciśnienie skoczyło ;D ;)   

Po moich wyznaniach odnośnie audio wszyscy będą w weekend pić oraz nabijać się z mojej wieżyczki i słuchawek (one są OK!!! Dajcie im spokój!). ;) Najbardziej mnie drażni, to, że ostatnio nie mogę pić. Za dużo obowiązków szkolnych. Oczywiście z jeden, dwa czy trzy kielonki mogę, ale więcej nie powinnam, muszę ryć :( Na &^*% mi to! Po kija mi wiedza o hodowli krówek, czy klimacie! I jeszcze ten durny niemiecki! Ja chcę chemię! Tylko!   

frywolny trucht


Keef98

Cytat: frywolny trucht w Luty 05, 2015, 20:43
To co tam z VTA? :)
Dokładniej ogarnę jutro, bo ciemno, a mój wzrok szwankuje. Starość nie radość ;)

frywolny trucht

Poczytaj to co w linkach. Pozbieraj trochę teorii. Tak zupełne na wariata to może jeszcze nie gmeraj :)

Keef98

Wiem. Jutro na lekcjach zacznę wszystko porządnie studiować ;) A w domu do roboty ;)