Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Właśnie jak już kupować pre LAR to lepiej szukać używki bo dobre pre jest najważniejsze w tej całej zabawie.
Jak bym miał szukać alternatywy dla Goldringa to chyba tylko DL-103R.
Grzesiek jak sądzisz masz obie i AdFontesta?

PS. Dobre trafo Ortofon Verto to 3000,= + do tego nowy Lar i już jesteśmy w takim punkcie jak ja kiedyś.
Za namową mądrej głowy posłuchałem Sensora2 i nie żałuje do dziś tej decyzji. Zmieniłem gramofon, mam drugą wkładke a Sensor nadal jest ze mną mimo, że uczciwie szukam następcy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

W ferworze porządków admin wywalił mój wpis więc ponowie moje zaproszenie.

« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2018, 22:45 »
U mnie, też jestem z Warszawy można posłuchać wkładki Dynavector DV-20X2LO.
Nie gra już na AdFontescie, a na Micro Seiki ale charakter zachowała.

No i Rohmana jako ciekawostki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

marekw 76

Ale czy mimo wszystko te 22-24g ramienia w AF nie będzie za mało dla w/w Denona?
Ja ją też chcę kupić kiedyś "do szufladki" ale jeszcze się nie odważyłem bo twierdziliście, że do tego gwoździa powinno być jeszcze cięższe ramię  >:(
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

vasa

Cytat: marekw 76 w Lipiec 11, 2018, 23:53Ale czy mimo wszystko te 22-24g ramienia w AF nie będzie za mało dla w/w Denona?
Ja ją też chcę kupić kiedyś "do szufladki" ale jeszcze się nie odważyłem bo twierdziliście, że do tego gwoździa powinno być jeszcze cięższe ramię 
Piterski założył właśnie Denona na średnio ciężkie ramię MicroSeiki (co prawda z ciężką główką) Poczekaj i poczytaj co napisze. Pierwsze wrażenia ma chyba niezłe.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

Cytat: marekw 76 w Lipiec 11, 2018, 23:53
Ale czy mimo wszystko te 22-24g ramienia w AF nie będzie za mało dla w/w Denona?
Ja ją też chcę kupić kiedyś "do szufladki" ale jeszcze się nie odważyłem bo twierdziliście, że do tego gwoździa powinno być jeszcze cięższe ramię  >:(
od 25 g masy efektywnej w góre, powinno być juz ok

opis:
Nomogram do sprawdzania częstotliwości rezonansu zestawu ramię-wkładka.
Na jednej osi zaznaczamy podatność wkładki (µm/mN).
Na drugiej osi zaznaczamy wartość sumy masy wkładki i masy efektywnej ramienia (w gramach).
Punkt przecięcia wyznacza częstotliwość rezonansu. Szarym tłem oznaczone jest pole prawidłowego doboru wkładki i ramienia.
Niezależnie od tego, którą oś przyporządkujemy do podatności, a którą do masy wynik odczytu będzie ten sam.

Obliczanki:
podatnośc Denona = 5 (JPN) x 2 = 10 (EU)
MER + MW [g] = 25+ 8.5 = 33,5g
rezonans wychodzi około  9Hz
oczywiście jeśli MER = 20 to rezonans wychodzi w okolicach 10Hz
w/g mnie najlepiej jeśli rezonans jest w granicach 8-9Hz




malg

Jeszcze jedna uwaga do obliczeń,
przyjąłem współczynnik pomiedzy podatnością JPN i EU = 2. A co jak jest mniej, np = 1,7
to wtedy masa efektywna powinna być wieksza aby uzyskać 8-9Hz

frywolny trucht

Cytat: Bipo w Lipiec 08, 2018, 14:113. Ortofon 2M Bronze

Tutaj za 1200 zł, https://www.profi-dj.pl/hi-fi-technika/hi-fi-gramofony/gramofonove-prenosky-a-hroty/prenosky-typu-mm/ortofon-2m-bronze/?selectedVariant=46283&gclid=EAIaIQobChMI15n4g-6Y3AIViLUYCh1bzQ5YEAQYAiABEgL6mfD_BwE trzeba tylko sprecyzować, czy to aby na pewno cała wkładka, a nie tylko igła. Tym bardziej, że głupoty piszą o szczoteczce do zębów.
Goldring 2500 fajny, ale kosztuje 2300 zł. Moim zdaniem lepiej pójść we wkładki MC HI. Szczególnie, że gdybyś upolował LAR-a, on ma regulację gain i ukryłby pewną cichość tych wkładek.

Cytat: Bipo w Lipiec 08, 2018, 14:11Na pierwszym miejscu z tego co koledzy napisali do zakupu jest  Denon 103r, nikt nie napisał złego słowa o tej wkładce.

103R wkładką drogą u Jukiego może i nie jest, ale jako wkładka twarda i niskopoziomowa stawa przed właścicielem sporo wymagań. Po pierwsze jak założysz ramię 30g m.e. to jesteś już skazany na tę wkładkę. Rozumiem, akcję jak ktoś ma dwa ramiona, ale na jednym, jedynym? Druga sprawa. LAR i szukanie traf? Grubo jak na początek zabawy w winyl, a pre z zaimplementowaną, dobrą sekcją dla MC LO tanie nie będzie.

Jeszcze jedno. Do wkładek MC LO trzeba mieć dobrą instalację elektryczną bez urządzeń, które sieją zanieczyszczeniami w sieci. Bo jak ci wyjdą jakieś brumienia, nerwica gotowa.  Ja to widzę taki scenariusz. Drobnymi kroczkami do przodu. Wkładka Bronze, lub NOS AT 440, lub jej następca. Używany LAR, którego odsprzedasz bez straty. Osłuchanie się, upewnienie, że chcesz brnąć dalej, mija rok, dwa lata i... Teraz trochę kontrowersyjnie: Zakup drugiego ramienia na którym można powiesić 103 R i zakup dobrego pre MC LO, lub zabawa trafami w LAR.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Bipo

#3732
Pytanie, sugerujesz zakup dobrego prę lub zabawa trafa mi w Lar co to oznacza?
Czyli jak kupie tego Lar to jeszcze musze coś w nim grzebać i zmieniać? Nie wystarczy podłączyć i działa? Chyba seryjny Lar wyjęty z pudełka nie jest taki zły? Powoli zaczynam mieć mętlik w głowie... :-(

Bartolo

Cytat: Bipo w Lipiec 12, 2018, 08:53Czyli jak kupie tego Lar to jeszcze musze coś w nim grzebać i zmieniać? Nie wystarczy podłączyć i działa?
Bedzie działać.. Trafa to rozbudowa sprzętu... Zabawa w "gonienie króliczka"... Można dokładać SUT, albo zmienić PRE.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

elem

LAR to bardzo przeciętne urządzenie jeśli chodzi o współpracę z wkładkami MC.
Z MM obleci, ale to też żaden cud świata. Wielu kolegów z forum ma LARa ale chyba nikt w wersji fabrycznej.
Rudy zmieniał kondy, reszta chyba używa traf.
NUDA MM/MC - to chyba jest dobry kierunek, jesli ma być tanio i dobrze również w sekcji MC.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Cytat: Bipo w Lipiec 12, 2018, 08:53Czyli jak kupie tego Lar to jeszcze musze coś w nim grzebać i zmieniać?

LAR obsługuje wkładki MM i MC HI czyli wysokonapięciowe MC (high). MC LO ( low) nie obsłuży. Wkładki MM maja poziom wyjściowy w okolicach 3-5 mV, wkładki MC HI w okolicach 1-1,5 mV, a wkładki MC LO to już np 0,1 mV. Są najcichsze i najbardziej trzeba ich sygnał wzmocnić. Robisz to na dwa sposoby. Dokupując do pre MM tzw. SUT ( step up transformer), albo kupujesz pre, które potrafi wzmocnić MC LO. A ponieważ dobrze by było mieć dodatkowe regulacje, żeby dobrać parametry elektryczne idealnie pod wkładkę- robi się drogo. Chyba, że rzeczywiście Husariaa Mini, tylko pytanie czy Ahaja ma jakiegoś gotowca na sprzedaż?

Cytat: elem w Lipiec 12, 2018, 09:07Z MM obleci

Używka 1300-1400 zł i nie ma kto podskoczyć ;) W tej cenie
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 12, 2018, 09:29Chyba, że rzeczywiście Husariaa Mini,
Co?? Jakiś projekt nowy?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

moon

ja mialem Fonciaka z G1042, przez dluzszy czas, do depniecia rockiem czy metalem sie nada.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 12, 2018, 10:25
Cytat: marekw 76 w Lipiec 12, 2018, 10:16Co?? Jakiś projekt nowy?

Oj tam, oj tam. Przejęzyczenie ;)


Spoko, myślałem, że coś przegapiłem :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: moon w Lipiec 12, 2018, 10:18
ja mialem Fonciaka z G1042, przez dluzszy czas, do depniecia rockiem czy metalem sie nada.
W ten sam sposób myślałem słuchając jej (1042) u Andrzeja.
Potem jednak inną drogą poszedłem ale fakt, że G1042 spodobał mi się bardzo.
Nie spodobała mi się G2500, podejrzewam, że rezultat byłby inny gdyby stanęła w szranki z inną wkładką.
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Bipo

#3741
Z tego co piszecie z tym denonem 103r jest więcej problemu aby ją uruchomić niż myslalem.
Czy nie ma naprawdę wkładki plus jakiś przed wzmacniacz którą podpinam i nie kombinuje. Koledzy raczkuje w temacie więc  napiszcie mi proszę jaką wkładkę i prę mam kupić.  Mnie naprawdę obojętne czy to MC Hi , LO czy MM. Nie znam się na tym kompletnie, wybrałem gramofon a do tego mam wcześniej kupić wkładkę i prę. Macie wieloletnie doświadczenie wiec nie wierzę w to, że nie ma Cię sprawdzonych tych dwóch rzeczy które pasują do siebie i grają w swoim przedziale bardzo dobrze. Wiadomo, że co chwile można coś zmieniać,  kombinować. Mnie interesuje kupić i na parę lat zapomnieć o zmianach. Zobaczyć czy wogóle się w to wciągne.
Padły nazwy wkladek:
- ortofon  2M Bronze
- Goldring 1042
- AT 440
Może te będą sprawiały mnie problemu..? Nie którzy kupują gramofony za 1200 zł ze wszystkim i się cieszą muzyka. Ja nie mogę złożyć sobie troszkę lepszego zestawu bo zaraz z czyms jest problem i nie pasuje do drugiego elemenu zestawu a nie chce kupic gotowca np.project carbon bo dla mnie ten gramofon wygląda jak za plastikowa zabawka...


moon

Cytat: marekw 76 w Lipiec 12, 2018, 10:37W ten sam sposób myślałem słuchając jej (1042) u Andrzeja.

ja przyjechalem ze swoja od razu, byla z poprzedniego gramofonu, wiec bylem nastawiony, ze ja zostawiam
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

EmilioE

No wreszcie wracamy do najrozsądniejszych opcji na początek.
Czyli standardowe ramię Ad Fontes + porządna wkładka, co da fajny dźwięk.
Każda z wkładek, które wymieniłeś zagra dobrze.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

GalAnonim

Ja mam G1042 ... regulacja słuchowo/wzrokowa wykonana przez AA ... i tak zostało - jakoś nie słyszę aby zamulał   :)
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

christo

Bipo, doczytałem, że masz całkiem pokaźny budżet. Proponuję ci więc abyś rozejrzał się za najlepszym pre jaki udźwignie zakładana przez Ciebie kwota. Możesz skotaktować się z kolegą Ahaja (poszukaj kontaktu na forum) i zapytaj o Nudę mini lub Husarię. Nuda z powodzeniem zmieści ci się w budżecie; Husaria - nie mam pojęcia ile kosztuje.
Niezłym rozwiązaniem zwłaszcza cenowo jest Trigon Vanguard II. To pre miałem i z czystym sumieniem mogę polecić.
Za resztę dokupisz wkładkę. Może to być Denon DL-103, Może być jakaś Audio Technica. Zależy od środków. Denon kupowany zwłaszcza od Jukiego to jedna z najtańszych wkładek w ogóle. Wymienione przez ciebie MM'ki są droższe od DL-103. Taka moja rada. Powiem ci też, że z dobrym pre fajnie zagra każda wkładka. Ostatnio wygrzebałem starego, taniego Ortofona OM 5 i bardzo mnie zaskoczył. Tak więc pre przede wszystkim.
Tu masz linki do wątków o konstrukcjach Ahaji:
Nuda mini - https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1879.0
Husaria - https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1239.0
Na forum w dziale sprzedażowym jest jedna Nuda ale to wersja MM i cena troszkę z księżyca.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

rudy-102

Cytat: Bipo w Lipiec 12, 2018, 13:15Goldring 1048
To miała być chyba G 1042.

christo

Jeśli zaś ma to być MM to fakt - Goldring 1042 to fajna propozycja choć dość droga. AT440 niestety nie jest już produkowana. Następcą jest VM540ml w dużo wyższej cenie niż 440'tka. Ciekawą opcją MM jest Nagaoka MP110.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

gratefullde

A może wkładkę, z którą ja uważam, że Fontek grał super a i Andrzej ją poleca, czyli Ortofon VMS 20 ? Kupić wkładkę używaną plus nowa wymienna igła i grać... To naprawdę świetna wkładka i cudów nie kosztuje.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Bipo

#3749
Widzę że ten Trigon Vanguard II to koszt 1500-1700zł.  Czyli taki sam jak LAR lps1 po rabatach,
Te dwa urządzenia są porównywalne dźwiękowo obojętnie które wybiorę będzie ok np z wkładką MM Goldring 1042?
Napisałem do kolegi Ahaji zobaczymy co odpisze.
Powyżej kolega posiada Ad fontes z G1042 oraz prę od AA i jest zadowolony. . :-) choć jedna dobra nowina. Dzwoniłem do AA i powiedział że już nie robi pre do swoich gramofonów i zaleca abym kupił gdzie indziej. Ponadto pochwalił ta wkładkę 1042 że to będzie dobry wybór. Sam taka ma i jest zadowolony. Wiec jak konstruktor taka posiada coś w tym musi być. . :-)

Niestety  Ortofon VMS 20  to już starsza wkładką wolałbym kupić nową na gwarancji ze sklepu.