Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Two-FacedGirl


Cytat: Keef98 w Luty 14, 2015, 21:13
Bardzo chciałabym obejrzeć film pt. "Moja lewa stopa", gra tam Daniel Day-Lewis. Wie ktoś gdzie to obejrzeć? Nie musi być legalnie ;)

cda.pl :)


Pozdrawiam
Pozdrawiam

Keef98

Kiepsko mi tam działa, już próbowałam, pewnie przez porę dnia ;) Może w nocy już będzie ok. 

SVART

Film rewelacja. Na nielegalu, to pewnie się lepiej od nas znasz... :). Kiedyś był dodany do jakiejś gazety. Na alledrogo pewnie znajdziesz za ok 5-8 PLN z pocztą. Jeśli już o DDL mowa, jeśli nie widziałaś jeszcze, to koniecznie zobacz również "W imię ojca".

Keef98

"W imię ojca" widziałam, chyba już dwa razy, zresztą dawno temu w Ameryce ;)

GregWatson

Oglądałem wczoraj film o Czesławie Niemenie od deski do deski no i muszę powiedzieć, że miał kilka takich nieznanych wątków których nie było w innych dokumentach. Natomiast zrealizowany dynamicznie i z wielkimi postaciami, które wniosły znakomitą narrację w cały dokument. Wypowiadała się także córka z pierwszego małżeństwa, która była we wcześniejszych dokumentach pomijana - natomiast nie było mowy o późniejszej żonie (Małgorzacie) ani córce (Natalii Niemen) - mogę jedynie tylko przypuszczać dlaczego.

Film zrealizowany w całkowicie odmiennym kontekście niż poprzednie realizacje dokumentalne i to było widać, wykorzystano fragmenty pojawiające się w innych filmach. "Sen o Warszawie" to dobry wciągający film dokumentalny. Zachęcam do jego obejrzenia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Jutro z Wyborczą. Dobry film jest to.
Jest nawet jedna scena...



... z gramofonem :)

kangie

Bylem na tym w kinie. Zaje.... film.

Keef98

Widziałam, a mama była w kinie. Bardzo dobry film.
Może nawet kupię...

spalon

Widziałem świetnie przekazana historia no i obsada aktorska rewelacja - oczywiście jak dla mnie

frywolny trucht

IDA- oskar dla filmu nieanglojęzycznego.

",,Ida" weszła do kin w ponad 40 krajach na całym świecie, gdzie wzbudziła dużo większe zainteresowanie niż w Polsce (wystarczy nadmienić, że w samej Francji film Pawlikowskiego obejrzało pół miliona widzów!). Największą niespodzianką stał się spektakularny sukces ,,Idy" na rynku amerykańskim. Film Pawlikowskiego w ciągu pół roku od premiery zebrał 600-tysięczną widownię i zarobił 3,7 milionów dolarów, co zapewniło mu miano drugiego najbardziej kasowego zagranicznego filmu 2014 roku."

http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/oscary-2015-ida-pawla-pawlikowskiego-z-nagroda-dla-filmu-nieanglojezycznego-wielki/xkkg9

fioni

 Z pewną dozą nieśmiałości, ale być może ktoś z Was lubi Stare Kino w dodatku nieme. Zatem poleciłabym film: " Wschód słońca. Pieśń o dwojgu ludziach". Całkiem przypadkowo obejrzałam go wczoraj na "Ale Kino" i powiem tak: całkowicie mnie wytrącił ze wszystkich czynności jakie miałam w tym czasie do zrobienia. Dla mnie rewelka. Powiem, że chyba film roku. Niesamowite ukazanie emocji samym praktycznie obrazem i grą aktorską. Chyba nie przesadzę jeśli powiem, że jeden z najlepszych filmów o miłości, przebaczeniu i szczęściu, które może być bardzo ulotne...

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

fioni

Jeszcze odnośnie postu powyżej bo nie wkleił się obrazek więc załączam jeszcze raz i dodam tylko, że film z 1927 r. jest  ;D
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

wojtek41

Film z glosem czy niemy ?

fioni

Cytat: wojtek41 w Luty 27, 2015, 23:58Film z glosem czy niemy ?
niemy - ale bardziej donośny niż ze słowami
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

wojtek41

Musze zobaczyc.................................... ;)

fioni

Polecam . Może dla kogoś to zwykły wyciskacz łez będzie, ale dla mnie przynajmniej był niesamowity.  :)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

wojtek41

Nie ma zwyklego wyciskacza lez. Albo sa emocje, albo ich nie ma.... ;)  Nasze emocje.

gratefullde

Cytat: fioni w Luty 28, 2015, 00:03Polecam . Może dla kogoś to zwykły wyciskacz łez będzie, ale dla mnie przynajmniej był niesamowity. 

Tak się poryczała, że zadzwoniła do mnie do pracy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Masz wspaniala zone  :D

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Nic nie mowie....Tak tylko przypominam  ;D

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Luty 28, 2015, 00:15Nic nie mowie....Tak tylko przypominam 

To miłe, pozdrów swoją :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


fioni

a Fioni siedzi i zawija sreberka  ;D hahahaha Fajne chłopaki jesteście. Tak Wojtek pozdrów żonę swą, bo wiesz żony to najfajniejsze co mogło się mężom przydarzyć  ;)
" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

wojtek41

Albo mezowie zonom... ;)