Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Właśnie. Ktoś widział, słuchał..? Ręczna robota z Japonii. 2 x 4 wat SE. Ponoć bardzo ładny, czyściutki dżwięk.
Ponoć...


[poprawiono nazwę fimy]

gratefullde

Oczywiście nie słyszałem i jak dotąd nie widziałem, nie wiedziałem, że jest taka firma.

http://www.single-ended.com/sale-mizushima.htm

Ceny mają dość znaczne (przynajmniej jak na moją kieszeń).
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Może ktoś jednak słuchał...

jamówię

Piękne maszyny,kocham takie japońskie bibeloty.

MAC

Masz do tych 4W jakieś szafy zbliżone do 100dB albo powyżej?
Bo inaczej to trochę cienko widzę.
O brzmienie bym sie nie martwił. Nie słyszałem jeszcze lampy SE niskowatowej, która by przeciętnie grała. Zawsze to są brzmieniowe nirwany :)

wojtek41


wojtek41

Sprzedający dokłada trafo na 230 i lampy NOS Mazda PEN45 DD. 
Zobaczymy...)

wojtek41

Wstępnie umówiłem się na dziś wieczór. )

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Jestem w drodze. To objaw nerwicy audiofilskiej lub choroby umysłowej.  :o
W sumie bez różnicy... :)

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Maj 30, 2016, 15:06
Jestem w drodze. To objaw nerwicy audiofilskiej lub choroby umysłowej.  :o
W sumie bez różnicy... :)

Dokładnie. Nie przejmuj się, jesteś wśród swoich :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Wiem. Na was zawsze mogę liczyć, trole kochane 😜  Dziwnie się pisze z telefonu 👀

gratefullde

Weźmiesz wzmaka do siebie? Weź. Wpadnę posłuchać  :o
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Wojtek, jak tam? Zasłuchał się kurcze, przepadł a my tu na relację czekamy  ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

lok

Coś czuje ze to moze byc fajny wzmak. Mialem 3,5W z dobrymi kolumnami petarda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wojtek41

Wróciłem do domku. Gdyby nie クソ交通渋滞, wcześniej bym był.  :(

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

lok

No jak wrazenia. Jakie kolumny do tego wzmacniacza.


Sent from my iPhone using Tapatalk

wojtek41

Dobra. Jako/tako ustawiłem (jutro czeka mnie przemeblowanie półki z nerwicą) odpaliłem, poczekałem i zagrało. Szczena nie opadła...Grało ale troszkę dziwnie...W pierwszej chwili miałem zamiar zadzwonić do sprzedawcy i zapytać ki uj..? Ale, wyciszyłem i poszedłem wszamać obiad  :P Wróciłem po 20, może 30 minutach i z lekka zgłośniłem. Nadal gra, znaczy sie nic nie zepsute. :) No dobra, po ponad poł godziny to sie chyba rozgrzało i zczęło grać bardzo fajnie. U sprzedawcy podłączony był do głośników Tannoya ( :D ) i raczej zbyt ładnie to połączenie nie wypadło. U mnie z sansui SP X 7700 o skuteczności 97db, bardzo dobrze. Te głośniki nigdy wcześniej tak nie grały :) Jest mały minusik, bo zbyt ostre na wysokich. Nie we wszystkich realizacjach. ale w dużej części. Nic to jednak, bo to się da poprawić. Sam wzmacniacz gra w moim odczuciu bardzo ładnie. Słychać bardzo dużo detali i smaczków w muzyce. Słuchałem tylko z winyla bo tak głownie będzie to współgrać. Jutro troszkę cyfry i śpulaka. Posłuchałem dość krótko ale mnie się podoba :D

wojtek41

Fota. )



MAC


wojtek41

Jak już trochę pogra i nacieszy ucho, pomyślę nad zmianą lamp na lepsze. Tylko będę potrzebował pomocy w wyborze lamp. ;) Z czasem na pewno też kolumny. Choć może w czasie urlopu podeślę je jednak do A.Witka.
Cena była wręcz okazyjna, więc jestem zadowolony z zakupu. :)

MAC

Cytat: wojtek41 w Maj 30, 2016, 22:45Tylko będę potrzebował pomocy w wyborze lamp

Hmm.... To dość nietypowe lampy. Częściej spotykana w TV niż w audio.

wojtek41

Cytat: masza w Maj 30, 2016, 22:42Lepiej niż Quad?
Cholera, coś mam z bańką nie tak bo zapomniałem Quada posłuchac. Jedynie na koniec zapytałem o jego zdanie. Który ładniej gra, Quad czy Mizushima ? Wybrał Mitzushimę. Nie sądzę aby powiedział to specjalnie, bo sprzecicho ma extra. Pasjonat i kolekcjoner. Ma przepiękne stare lampowe amplitunery Fishera i fajne (chyba monobloki) Healtkith.

jamówię

Cytat: masza w Maj 30, 2016, 22:53
Cytat: wojtek41 w Maj 30, 2016, 22:45Tylko będę potrzebował pomocy w wyborze lamp

Hmm.... To dość nietypowe lampy. Częściej spotykana w TV niż w audio.



W moim ampie są z "komputera" :)