Sprawy okołokonkursowe.

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 21, 2014, 17:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Czyż ma ktoś  pomysł na jakiś konkurs?

GregWatson

O kim mowa ? - opowiadanie w odcinkach.

W tym konkursie chodziłoby o to aby rozszyfrować o kim to autor (zespół, wykonawca) opowiada w krótkich wejściach na "antenę". Po jednym odcinku (wejściu) dziennie na zasadzie wpisania jednego ewentualnie dwóch zdań o wykonawcy-zespole.
Zadaniem reszty byłoby rozszyfrowanie o kim to autor nawija. Każdy mógłby dokonać tylko jednego wpisu dziennie podając swoją odpowiedź. Ten kto pierwszy rozszyfruje wygrywa.

Konkurs rozpoczynamy np. w poniedziałek a kończymy najpóźniej w niedzielę czyli najwięcej autor konkursu mógłby  wejść "na antenę" siedem razy czyli siedem razy mógłby podpowiedzieć, chyba że odpowiedź padnie wcześniej - to konkurs wówczas kończymy.

I tak co poniedziałek rozpoczynamy nowy konkurs i kończymy go w niedzielę.

(To ja wymyśliłem, Jarząbek - trener pierwszej klasy)  ;D
Trochę tego i trochę tamtego też.

Two-FacedGirl

Popieram, bardzo dobry pomysł na konkurs, nawet dla symbolicznej nagrody chętnie pogimnastykuję swoje szare komórki :)
Pozdrawiam

frywolny trucht

Podoba się, ale umówmy się, że miesięcznie nie wyskakuję z więcej jak trzech płyt na nagrody :)
Chociaż w sumie ostatnio rzucili fajnymi japończykami  na CD ze starym jazzem w Saturnie.
Ktoś jeszcze zbiera płyty CD?
Na pewno nie może być tak, że ktoś zgadnie na drugi dzień, kolejny konkurs, znowu ktoś zgadnie na drugi dzień...
Rozumiecie :)

GregWatson

Nie, nie. Jeśli konkurs ktoś zgadnie na drugi dzień to następny rozpocznie się dopiero w poniedziałek. Czyli najczęściej konkurs byłby raz w tygodniu. Chyba że między czasie zostanie wymyślony jakiś inny rodzaj konkursu. Bo tak np. co drugi dzień to nieeeee. Kota też można zagłaskać na śmierć.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie byś  zaczął nowy konkurs :)

Dodaj tylko dla porządku  zasady przyznawania nagród:

Nagrodą będzie nowa, zafoliowana płyta CD lub winylowa, kupiona  w MM, Empiku lub Saturnie, w miarę możliwości  będzie proponowana możliwość wyboru z jakiejś niewielkiej puli, dwóch, trzech pozycji (ale nie zawsze). Płyty będą wysyłane jednorazowo na koniec miesiąca.
Nagroda dla obecnego konkursu wyklaruje się za dwa dni.
Szczegóły będą doprecyzowywane z czasem.
frywolny trucht



frywolny trucht

A co jak nikt nie zgadnie?
Kto zaczyna nowy konkurs? Ten, który wygrał?

GregWatson

#7
Nie, no aż tak dobry w opowiadaniu to ja nie jestem. Ale może być trochę rebusowo i pokrętnie. Jeżeli zdarzy się tak że do ostatniego dnia nie padnie odpowiedź to w ostatniej podpowiedzi będzie podane już tyle szczegółów aby sprawa stała się w miarę jasna.
Ponieważ nasze zainteresowania są w bardzo różnych gatunkach muzycznych to może być tak że nie będzie to takie jasne dla wszystkich i część zapewne wykruszy się już na początku konkursu.
Ale pierwszy konkurs ażeby był łatwiejszy bo to na początek i żeby każdy załapał o co chodzi postaram się zrobić bez wykonawców chińskich. ;D

Zasady:
1. Każdy z biorących udział w konkursie ma prawo jeden raz dziennie podać odpowiedź na przytoczoną podpowiedź prowadzącego konkurs. Nie można kumulować odpowiedzi tzn. zbierać je do kupy i na trzeci dzień konkursu podać np. trzy różne odpowiedzi (a nóż któraś będzie prawidłowa).
2. Do godz. 10.oo każdego dnia rozpoczynając od poniedziałku a kończąc na niedzieli pojawiać się będzie podpowiedź dotycząca konkursu.
3. Biorący udział w konkursie wpisuje swoją odpowiedź do godz 24.oo danego dnia. Liczę na krótkie odpowiedzi, ażeby prowadzący konkurs nie miał wątpliwości o co w ogóle tu chodzi. ;D
4. I najważniejsze. Wygrywa ten, kto najszybciej poda prawidłową odpowiedź, liczyć się będzie kolejność wpisów na forum (gdzie podana jest dokładna godzina i minuta).

Pierwsza podpowiedź do konkursu pojawi się w poniedziałek do godz 10.oo.

Ażeby nie było bałaganu w związku z dużą ilością wpisów jednego dnia to postaram się w jednym wpisie zsumować wszystkie Wasze wpisy wg kolejności podanych odpowiedzi ale to na koniec dnia.

Aby nie było wątpliwości o kogo chodzi w konkursie w dniu jutrzejszym podam koledze Frywolnemu na PW kto będzie bohaterem pierwszej edycji tego konkursu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Proponuję nowy wątek, a ten zostawić na pomysły.
Co Pan na to?

GregWatson

#9
Tak będzie nawet lepiej. Popieram i otwieram nowy razem z regulaminem na wstępie.
Pierwszą podpowiedź usuwam z tego tematu żeby nie było zamieszania.

Wszystkich zapraszam na konkurs do nowego wątku: "Konkurs - O kim mowa?" #1
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Można myśleć o drugiej edycji?
GregWatson- jesteś tak dobry, że sumie komu by przeszkadzało abyś zainicjował edycję #2?
W niedzielę-tak?

:)

kangie

A ja mam pytanie: Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie?

;)

frywolny trucht

Być zalogowanym użytkownikiem forum.

GregWatson

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 25, 2014, 11:54Można myśleć o drugiej edycji?
GregWatson- jesteś tak dobry, że sumie komu by przeszkadzało abyś zainicjował edycję #2?
W niedzielę-tak?

Dzięki za zaufanie ale dla odmiany zrobię zupełnie inny rodzaj (jeszcze nie wiem jaki) ale taki aby było urozmaicenie, oczywiście przedstawie wcześniej na forum. A do edycji #2 powrócimy później. Będzie bardziej kolorowo.

OK - zgoda?
Trochę tego i trochę tamtego też.

kangie


Waluch

Cytat: GregWatson w Czerwiec 25, 2014, 12:31Będzie bardziej kolorowo.

zgaduję , odpowiedź brzmi - Maryla Rodowicz :D

frywolny trucht


frywolny trucht

#17
Udało mi się wpaść do sklepu i wrzucam pule nagród do drugiego konkursu  GregWatson:

-L.U.C.  na winylu


-Miller Anderson "Bluesheart" na winylu- nie znalazłem okładki w necie, limitowana wersja nr 460/750, LC 23370, Germany

-Billie Joe + Norah Jones "foreverly" na winylu


- dwie płyty CD, japan-  Milt Jackson i Coleman Hawkins - "Bean Bags, oraz
   The Jon Lewis Piano

Mamy więc cztery propozycje do wyboru. W konkursie Grega nagrodą jest jedna z czterech propozycji.
Pozostałe, które nie zostaną wybrane przez zwycięzce zasilą kunkurs na opowiastkę vol. II

Brakujące zdjęcia wrzucę w poniedziałek.




frywolny trucht

Płyta -nagroda w konkursie inicjały- wysłana  w piątek. Paczka, priorytet, ostrożnie. Powinna być w poniedziałek.
Acha, tym razem usztywniałem paczunię jednym z kartonów po Okki Nokki. Wcześniej kolega się uśmiechał bo jego oczom ukazał się Heineken :)
To moje pierwsze wysłane płyty, nigdy tego nie robiłem.

Jest już pula nagród- zakupiona dziś wiadomo gdzie -do najbliższego konkursu Grega:
Wszystko na winylu, nowe:

1LP

2LP

1LP

frywolny trucht

Dwie nagrody dla dwójki zwycięzców z tego samego miasta na literkę B zostały dziś wysłane.
Rzecz dotyczy konkursów "Sokole oko" i "O kim mowa? cz.2"
Poczta Polska > Paczka 48h> ostrożnie.

No to jesteśmy na bieżąco :)

frywolny trucht

Tom Waits wysłany  dziś do miejscowości na literkę C. Poczta Polska > Paczka 48 > Ostrożnie!  Powinien być we wtorek najpóźniej.

Pule nagród w następnym konkursie stanowią dwie płyty:




frywolny trucht

Płyty do Miasta B, L, W zostały dziś wysłane: Poczta Polska > Paczka 24 > Ostrożnie!
Czwartemu delikwentowi wręczę osobiście z buziakami :)

frywolny trucht

Płyta do kraju zwycięzców Brasilia 2014 została wysłana.
Wypocilem dziś na poczcie ze dwa litry :)
O ja! To już są koszty. Poczta Polska > Paczka Priorytet> 62zł. Nie dało się wbić opcji "Ostrożnie".  Muszę sklecić jakiś regulamin, że poza EU nie wysyła się :)

Tymczasem pula nagród dla kolejnego konkursu:


merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 29, 2014, 14:02Poczta Polska > Paczka Priorytet> 62zł.
Nie wiedziałem,że tak drogo!!! postaram się wygrywac konkursy raz na kwartał żeby nie naciągac na koszty sponsorów.:)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht