Kable własnej roboty

Zaczęty przez paul_67, Czerwiec 08, 2014, 12:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

piotrektychy

hmm... chciałem się nieśmiało przypomnieć

jajacek1410

Cytat: piotrektychy w Marzec 05, 2015, 08:16hmm... chciałem się nieśmiało przypomnieć
Kabelek zniknął ?  :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jamówię

Ależ skąd! Nic nie zaginęło,Piotr kabel trafił do mnie wczoraj wieczorem,elem osobiście go dostarczył,jeśli mam czas, chciałem go do niedzieli posłuchać,jakiekolwiek wnioski po paru godzinach,będą nieuprawnione. Jeśli nie mam,zwracam go elemowi,wiem że ma z Tobą rozmawiać o kasie.

elem

Wszystko jest dogadane, nic nie zginęło. Piotrowi chodzi o kolejne wrażenia po prostu. Z przyczyn niezależnych od nas zmienił sie czas przekazania kabla do jamówię. Już wiem, że w nowym miejscu ma przeciwnika nie do pobicia ale przeciez nie został stworzony aby po to sie ścigac z drutami za kilka tysiaków :)
Oczywiście, jak już kabel wróci do mnie, to mogę dalej puścic w świat do testów.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

piotrektychy

#79
kabelek "zniknął" już dawno, pogodziłem się z tym, chociaż ciężko było... jedyna pociecha to fakt, że jest w dobrych rękach
bardziej chodziło mi o opinie jamówię, taka cisza zaległa, że się wystraszyłem

powstaje już nowy kabel, jest koncepcja, srebro już mam, ściągam koszulki teflonowe, wszystko się jednak przedłuża bo u małych rączek był własnie nowy rok i dłuuga przerwa wakacyjna.

kangie

Cicho siedzi, bo pewnie kabel nie zagrał...



Żartowałem  ;D

jajacek1410

Cytat: jamówię w Marzec 05, 2015, 08:40Ależ skąd! Nic nie zaginęło,
Szkoda... myślałem, ze będzie się działo :) A tu nudy, nudy...

ps - do usunięcia :)
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jamówię

Cytat: piotrektychy w Marzec 05, 2015, 09:55
kabelek "zniknął" już dawno, pogodziłem się z tym, chociaż ciężko było... jedyna pociecha to fakt, że jest w dobrych rękach
bardziej chodziło mi o opinie jamówię, taka cisza zaległa, że się wystraszyłem

powstaje już nowy kabel, jest koncepcja, srebro już mam, ściągam koszulki teflonowe, wszystko się jednak przedłuża bo u małych rączek był właśnie nowy rok i dłuuga przerwa wakacyjna.

Swoją drogą Piotr,kabel jest zrobiony w porządny i estetyczny sposób,który wcale nie jest oczywistością nawet u uznanych producentów. Dziś wieczorem siądę,płyty(trzy)już sobie wytypowałem a pierwsze pomruki są naprawdę obiecujące :)

jamówię

Ok posłuchałem a w zasadzie słucham,kabel jest wygrzany,tak zakładam,bo grał u elema,no i u Piotra.
Zacznę od tego,że lubię srebrne kable,oczywiście z wyjątkiem kiepskich kabli,do których kabel Piotra z pewnością się nie zalicza. Do odsłuchu przygotowałem sobie trzy płyt, z których z każdej,przesłuchałem trzy wybrane utwory.
Papusza z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza
Cat Stevens
Anna Maria Jopek z Patem
Pierwsza płyta to przykład,jak w świetnej aranżacji,może zabrzmieć muzyka romska a w szczególności zarejestrowany na tej płycie kontrabas. Druga płyta,to test na rozdzielczość danego elementu a trzecia to odpowiedź na pytanie,jak dany element toru,radzi sobie z alikwotami i transjentami.
Kable Piotra w bardzo wierny i plastyczny sposób budują scenę,dla mnie bardzo ważny składnik prezentacji,plany są wyraźnie zaznaczone i podkreślona jest trójwymiarowość nagrania,którą bardzo cenię. Średnica,bardzo ważna rzecz w Harbethah,jest w tym kablu podkreślona i lekko wypchnięta,w niektórych momentach delikatnie odkleja się od reszty pasma,ale naprawdę delikatnie,jest natomiast namacalna tak jak lubię. W odniesieniu do wysokich tonów mam lekki zgryz,bo jest to kabel srebrny i z jednej strony przydarza mu się ,trochę dopalić przy głoskach syczących a z drugiej strony,przeszkadzajki i cała masa planktonu,który tak dobrze zarejestrował na Upojeniu Tadeusz Mieczkowski,jest jakby zmatowiała,może to kwestia nie wygrzania,lub innych moich oczekiwań w stosunku do tego zakresu?nie wiem,tak to odebrałem. Co do basu...jest to ta część pasma,która najmniej mnie zajmuje,kabel Piotra ustawia prezentację w taki sposób,że body dźwięku jest lekko przesunięte w górę w stosunku do tego co ja mam w systemie,ale nie jest to w żadnym wypadku wada,tylko określenie preferencji,co kto lubi,mi to w ogóle nie przeszkadzało.
Reasumując,kabel Piotra jest bardzo solidnie wykonany,posiada bardzo dobre wtyki,które świetnie trzymają kontakt i bardzo schludną plecionkę,jeśli kolejna inkarnacja zniweluje te aspekty,które mi nie przypadły do gustu,bardzo chętnie skorzystam z uprzejmości Piotra i znowu posłucham w domowych pieleszach.
Świetna robota bez dwóch zdań a to wszystko bez arsenału badawczego,laboratorium i marketingu.
Tak trzymaj Piotr

piotrektychy

Bardzo dziękuję za Twoją i Tomka opinię, nie spodziewałem się aż tak dobrej recenzji, tym bardziej, że to pierwsze moje kable DIY. To motywuje do dalszych eksperymentów i poszukiwań.

piotrektychy

zrobiłem nowe IC, wpakowałem w nie tonę srebra i... no własnie, nie wiem co o nich myśleć. Grają inaczej niż poprzednie, sam nie wiem czy lepiej czy gorzej. Porównywałem je do IC Tomka, różnica szczególnie widoczna jest w średnich tonach, wydawało mi się, że IC Tomka są trochę natarczywe w średnicy, moje bardziej wyrównane, ale przyszła żona, posłuchała... i dostałem między oczy, gorzej, oberwałem poniżej pasa ! Zostałem zdeptany, jedyna nadzieja w jamówię i elem, może potwierdzą moją teorię, że żona jest głucha i nie zna się na muzyce, jak nie DOBIJCIE !

jamówię

Cytat: piotrektychy w Marzec 20, 2015, 20:26
zrobiłem nowe IC, wpakowałem w nie tonę srebra i... no własnie, nie wiem co o nich myśleć. Grają inaczej niż poprzednie, sam nie wiem czy lepiej czy gorzej. Porównywałem je do IC Tomka, różnica szczególnie widoczna jest w średnich tonach, wydawało mi się, że IC Tomka są trochę natarczywe w średnicy, moje bardziej wyrównane, ale przyszła żona, posłuchała... i dostałem między oczy, gorzej, oberwałem poniżej pasa ! Zostałem zdeptany, jedyna nadzieja w jamówię i elem, może potwierdzą moją teorię, że żona jest głucha i nie zna się na muzyce, jak nie DOBIJCIE !

Piotr nie łam się :)) kiedy i gdzie,podjadę,odbiorę i dam znać :)) nie może być źle,poprzednie są naprawdę udane.

elem

Piotr, porównywałes do Krysi z Eichmannami? Jakie wtyki dałes do nowego, grubszego srebra?

Nadchodzący tydzień mam wyjazdowy, może tym razem Michał "wygrzeje" srebro a ja chętnie przejmę
do testów za tydzień.

BTW, jesłi ktoś chce potestować wcześniej opisany, pierwszy srebrny kabel Piotra, to prosze o sygnał, puszczę w świat :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

piotrektychy

Dobre ! Przejrzałem Tomku chytry plan przejęcia kolejnych kabli  ;) teraz już przetestowane i wygrzane ! Mówię stanowcze NIE, gdyż znowu dostanę płytę, od której się uzależnię, ten PF od Ciebie leci non stop zapewniając niesamowite doznania, wielokrotne szczytowanie szczególnie przy siódmym kawałku  ;D

Nowe IC (srebro 999,9) to w sumie 4 żyły 0,8mm + 6 żył 0,4mm, wtyki Neutrik Profi, nie rozlutowywałem Twoich Eichmanów bo mam opory przed rozbebeszeniem nie swoich zabawek, ale chętnie je rozkręcę i pooglądam jak są zrobione.

Krysia jest ok, szczególnie żonie przypadła do gustu, możesz mieć kłopoty z ich odzyskaniem :) zresztą z nią mam ten problem, że jako była chórzystka ma dobry słuch czego nie mogę powiedzieć o sobie, weryfikuje nieubłaganie wszystkie moje nowe wynalazki, ech...

...a tych kabelków od Piotra chętnie posłucham, możesz je podesłać

elem

Nie, no juz nic nie przejmę zanim nie powstaną nowe sztuki, słowo harcerza.
Jesli chcesz ( na chwilę ! ;) ) pożyczyć Twój/mój pierwszy kabel do porównań, to nie ma sprawy.

Rozbebeszaj Krystynę, spróbuj przylutować Eichmanny do nowego srebra.

Żona chórzystka? He,he, no to witaj w klubie :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Odebrałem od Piotra(przemiły człowiek)Jego nowe dzieło,kabel wpięty,słuchamy 8)
Co do wyglądu,to ten podoba mi sie bardziej niż poprzedni,któremu przecież nic nie brakowało. Nowy kabel wygląda jak Anticables,bardzo ładny,jak gra?po świętach :)

jamówię

Przepraszam,że tyle to trwało,ale spiętrzenie obowiązków nie pozwoliło mi uczynić tego wcześniej, z resztą teraz piszę mając krótką przerwę.
Zacznę od tego,że kabel Piotra jest zrobiony zawodowo,niczym nie odbiega od klasy wykonania przez mainsteamowych producentów a to wcale nie jest takie oczywiste. Słucham sobie tego kabelka,z krótkimi przerwami, dwa tygodnie i wiem jaki w tym czasie nastąpił progres. Początek nie nastrajał optymistycznie,wszystkie zakresy były od siebie odklejone. Było to słychać do tego stopnia,że myślałem,że coś się schrzaniło ;)ale nie, kabel mozolnie zaczynał odrabiać tyły, aby po tygodniu osiągnąć poziom,który mogę określić jako świetny i właściwie tyle. Kabel Piotra jest świetny,mogę odnieść go bezpośrednio do Audio Note,którego miałem parę tygodni i z całą odpowiedzialnością stwierdzić,że dystans został wyraźnie zmniejszony. Nie opiszę tym razem płyt,bo przez okres odsłuchu,tego naprawdę świetnego drutu,przewinęło się ich tyle,że nie ma sensu opisywać ich z osobna.
Najważniejsze cechy,które ja odczułem jako referencyjne:

1.Bas,wybitnie rozdzielczy i kontrolowany,wielobarwny.
2.Średnica neutralna i to dla mnie atut, bo Harbethowy Radial nie lubi jak mu się pomaga ;)
3.Wysokie perliste,rozdzielcze,dzwięczne i wyraźnie lepsze niż w poprzednim modelu,transjenty,alikwoty,to wszystko jest na poziomie bardzo,bardzo drogich IC.
Resume:Kabel jest dużym krokiem na przód względem poprzedniego,lepsze są absolutnie wszystkie aspekty,ale też jego budowa jest inna. Jest bardzo estetycznie wykonany,posiada wysokiej jakości wtyki i sporo waży. Jeśli ktoś obserwował zmagania Piotra z pre Lamma,to widział na zdjęciach,jakim perfekcjonistą jest Piotr i ten kabel w pełni to pokazuje. Wiele znanych manufaktur próbuje przez całe życie zrobić genialny drut,wielu absolutnie się to nie udaje,choć kwoty,jakie trzeba za nie zapłacić,powodują u mnie po prostu mdłości,nie wiem jak Piotr, nie dysponujący jakimś szczególnym zapleczem technologicznym, zrobił taki kabel,ale zrobił i bez dwóch zdań jest to fantastyczny srebrny IC,pozbawiony stereotypowych dla srebra cech.
Piotrze dzięki za przywilej odsłuchania tego drutu :)pomyśl o produkcji seryjnej.

piotrektychy

Nie było mnie przez kilka dni, a tu po powrocie recenzja... Tak jak napisał Michał, początkowo kable zachowywały się "dziwnie", po ich zmontowaniu pognałem wpiąć je do sprzętu, oczekiwałem ochów i achów, a tu zimny prysznic ! Niestety nie miałem możliwości ich wygrzania, zrobił to Michał... i efekt widać, zostawił sobie te kabelki !!

Dziwnym trafem co zrobię zostaje albo u elema albo u jamówię, teraz miał powędrować Lamm do odsłuchu i się zastanawiam...

gratefullde

Może by tak udostępnić kabelki do testów szerszemu gronu? Jak by co to się piszę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

piotrektychy

Cytat: gratefullde w Kwiecień 20, 2015, 13:21
Może by tak udostępnić kabelki do testów szerszemu gronu? Jak by co to się piszę ;)

Teraz to już kable Michała, niestety kolejne, z którymi musiałem się rozstać  :(  kolejne kabelki robię DLA SIEBIE !

frywolny trucht

... a następne dla nas :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Jeśli te kable lody na boku kręcą, to też się piszę  ;D

frywolny trucht

Wypełniają PIT-a tak, żeby dopłacać nie trzeba było :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piotrektychy

z tym PIT-em to się zgadza, jak zaliczycie go w koszty to przez kilka lat będziecie zwolnieni z podatków ! cena rośnie wraz z ilością zainteresowanych ;) sprzedaż tylko hurtowa !