Magnetofon DAT

Zaczęty przez GregWatson, Październik 16, 2017, 11:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

A ten nasz rodzimy widziałeś?
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Nie
Na allegro jest?





GregWatson

Może mieszka w okolicy. Deczko ryski ma ale generalnie z boczkami ładny.
Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt

Mirek 24 sprzedaje DATa . Stan jest idealny . Cena do dogadania . Mam go teraz u siebie . Ma przegranych mało godzin . Przyjmuje cienkie taśmy , a to nie każdy potrafi . Gra bardzo dobrze . Tylko ja jednak nie jestem DATowy . Wole jak mi szumi  :) .

LampowY

Jeden magnetofon po koledze Mirku już miałem. Stan wizualny i techniczny Tascama był jak z fabryki.

LampowY

Co to są cienkie taśmy?
Jakieś dwa rodzaje były?

cdt

Jako że ja nie jestem DATowy to mogę coś przekręcić . Normalene dedykowane taśmy mają długość max 120 min . A ten przyjmuje dużo dłuższe a co za tym idzie cieńsze . Jest komunikat że taśma jest cienka ale można go zignowrować . Z tego co mi kolega Mirek mówił nie każdy to potrafi . Co do żywotności trzeba dokładnie pytać Mirka . Wg licznika długie przed nim jeszcze życie . Nie  ma nawet połowy godzin żywotności głowic . Jak ktoś szuka DATa to nie widzę dla tego konkurencji . Nie chce wychodzic przed szereg ale cena o jakiej mi Mirek mówil jest naprawdę niska .

muda44

Cytat: LampowY w Luty 17, 2019, 17:16
Czy ten Sony jest warty zainteresowania?
DTC57 ES

Pisałem o nim dzisiaj w wątku o MD ;)
A i zdjęcia mojego 57ES dodałem w klubie marek .

LampowY

Śpieszę czytać  :)

muda44

Cytat: cdt w Luty 17, 2019, 17:50
Mirek 24 sprzedaje DATa . Stan jest idealny . Cena do dogadania . Mam go teraz u siebie . Ma przegranych mało godzin . Przyjmuje cienkie taśmy , a to nie każdy potrafi . Gra bardzo dobrze . Tylko ja jednak nie jestem DATowy . Wole jak mi szumi  :) .
Przetarty do blachy rant nad kieszenią .
Ponoć te wersje PRO grały po analogu gorzej od wersji komercyjnych . Ponoć , sam nie sprawdzałem .

Jeżeli producent pisze że max długości taśmy to 120 minut to tego się trzymać żeby nie męczyć mechaniki .

Nagraj z magnetofonu na DAT , będzie szumieć ;)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

LampowY

Chyba nie ma wyjścia cyfrowego.

gratefullde

Cytat: LampowY w Luty 17, 2019, 20:06
Chyba nie ma wyjścia cyfrowego.

Faktycznie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt

Czyli wg teorii naszego kolegi gra lepiej niż pro  :P

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Andrzeju ja proponuję Ci tego z alle..

https://allegro.pl/oferta/pioneer-d-07a-dat-7831473538

On jest kompletny razem z pilotem. Parametry znakomite wręcz. Jak będzie do 2k to cena atrakcyjna będzie. O Soniakach wiem mało.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: GregWatson w Luty 17, 2019, 21:12
Andrzeju ja proponuję Ci tego z alle..

https://allegro.pl/oferta/pioneer-d-07a-dat-7831473538

On jest kompletny razem z pilotem. Parametry znakomite wręcz. Jak będzie do 2k to cena atrakcyjna będzie. O Soniakach wiem mało.

OK, tylko ta zmiana napięć mnie prześladuje ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Ja mam wersję - po za japońską 07 na 220 volt ale japońce jeszcze podkręcili parametry i zrobili tylko dla siebie 07A niby literka A ale różnica jest spora na plus oczywiście. Coś tam sobie znajdziesz do napędzenia a przynajmniej gościa możesz spytać czy on to napędzał skoro napisał o nim to co napisał.
Trochę tego i trochę tamtego też.

muda44


muda44

Cytat: gratefullde w Luty 17, 2019, 21:01
A czy ten będzie ok?

https://www.ebay.pl/itm/Sony-DTC-55es-HighEnd-DAT-Recorder-Digital-Audio-Tape-Deck-Tapedeck-1-J-Gewahr/254022660247?hash=item3b24ee3097:g:sJ8AAOSwdGZcPyU4:rk:11:pf:0

Nie pamiętam dokładnie ale ten model czegoś tam nie nagrywa ( jakiegoś sygnału próbkowania jak dobrze pamiętam ). Wiem tylko że mi to nie odpowiadało i szukałem innych .

Pioneer ma fajne DATY ale co z częściami zamiennymi jak padnie ?
Do Sony łatwiej dostać dawcę części i części .

LampowY

DAT ma wirującą głowicę jak magnetowid?


tomekkk1

Cytat: LampowY w Luty 21, 2019, 20:34
DAT ma wirującą głowicę jak magnetowid?



Dokładnie. Jedna strona odtwarzania, to kolejne podobieństwo do VHS  :)

GrzesiekOpowiada

Witam,

sam też interesuję się DAT. Zająłem się także dokumentacją moich przemyśleń na ten temat. Zainteresowanych serdecznie zapraszam na mój kanał: