W poszukiwaniu CD

Zaczęty przez MAC, Sierpień 28, 2016, 16:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Jest taki CD, który bym nabył z chęcią, gdyby środki pozwalały. JVC/Victor transport + przetwornik. Śliczny jest.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 28, 2016, 19:40Czy coś się zmieniło?
Się czepiasz ;D z głodu literki zjadam ;D

MAC

Odpływacie od mojego dylemata  :D

bubusia

#28
Maciek, napisales ze jest MBL do wziecia, jezeli nie jestes zainteresowany to prosze o namiary
A co do twojego dylematu, to bierz reimyo od umki
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0811/reimyo_cdt_dap.html

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

jacekkudla

A nie myślałeś o AMR Abbingdon Music Research / CD 77, jest na audio-markt.deza około 4tysEuro pewnie coś do ugryzienia jeszcze. Sporo dobrego słyszałem o tym CD:) swego czasu mocno rekomendował mi go Jacek Umka :) a on raczej dziadostwa by ni polecał, tyle co pamietam to mówił ze jeden z bardziej analogowo grających CD, No i w budżecie sie mieści :)
J

MAC

#30
Cytat: bubusia w Sierpień 28, 2016, 20:24
Maciek, napisales ze jest MBL do wziecia, jezeli nie jestes zainteresowany to prosze o namiary
A co do twojego dylematu, to bierz reimyo od umki
Umka ma chyba dzielonego? A on w ogóle sprzedaje swój?

Dokładnie ten jest do wzięcia
3800 Euro



Cytat: jacekkudla w Sierpień 28, 2016, 20:33
A nie myślałeś o AMR Abbingdon Music Research / CD 77

O! Dzięki. Znam sprzęt ale o nim teraz nie pomyślałem. Lecę go szukać.

bubusia

Mysle, ze tak, ale musialbys sie z nim skontaktowac dla pewnosci, sam mialem chec go zakupic, troche jednak na dacka i transport jednoczesnie bylo dla mnie za duzo, chociaz moze jeszcze powroce do tematu. No chyba, ze ty juz kupisz. A gdzie jest ten MBL?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Ja też już nie chcę dzielonki. Nie mam zamiaru mieć dwóch DACków :) Dlatego jak już się bym zdecydował na Reimyo to od Esoterica. Integra jest do sprzedania.

Ten MBL jest z Niemiec.

http://www.ebay.pl/itm/MBL-1531-CD-Player-Absolutes-High-End-Gerat-/252510223652?hash=item3acac83d24:g:JOAAAOSw65FXvGdO

bubusia

Dzielonka jest chyba jednak sporo lepsza. Co wiecej Jacek upgradowal przetwornik do nowszej wersji. Jest jeszcze nowsza i dlatego chce go sprzedac. Co do MBLa troche boje sie kupowac. Nie mam konta na ebayu. Co tam w historii sprzedawcy figuruje?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?


bubusia

Chyba z 6 negatywow, troche strach
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Przy takiej kasie i takim sprzęcie to nie ma co się pitolić tylko wsiadać na rower i jechać sprawdzić i odebrać samemu.
Okolice Frankfurtu nad Menem.

bubusia

Troche daleko, nawet na rower:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC


kawosz

Cytat: masza w Sierpień 28, 2016, 21:37Dalej jeździli
^^ dobre drogi w niemcowie są ;) A osobówką to pryszczyk taka jazda :) .

bubusia

Dopiero z kolobrzegu wrocilem. Az takiego cisnienia nie mam. I tu sie trafi sooner or later
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Jeden ze sposobów to zamordować twonka  ;D ;D ;D

bubusia

Nie, no ten jest do klubu ;D
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Jacek, Ty masz (miałeś) Lectora CDP7?

Bo mi po głowie ostatnio m.in. łun chodzi  :o


bubusia

Ja mialem 707, ostatni model
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

frywolny trucht

I? Czyż był podniecający?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

 :)



MAC

No i kuśwa i w pi...u i wylądował.....

Jestem po kilku (3) testach całkiem niebagatelnych playerów za nie małą kasę jako nowe i nic nie zbliżyło się nawet do jakości jaka mi wychodzi spod AN DAC 2.1x...

Omamów słuchowych i ulotnej pamięci nie było ponieważ wszystkie odtwarzacze były podłączone kablem cyfrowym do DACa AN i jednocześnie analogówką do pre Lamm. Także przełączenie i porównanie było w locie. Ni uja, wszystkie w porównaniu do AN grały z wycofaną średnicą i z mniejszym nasyceniem.

Pozostaje mi jedna droga, upgreadować zestaw jedynie o wyższe modele daców AN  :-\


gratefullde

Maciek, ja tam się nie za bardzo łapię w tym wszystkim ale to chyba słuszna decyzja by DAC rozwijać, zmieniać na wyższą półkę a cd niech jako transport sobie robi.
Ja do takiego wniosku doszedłem i mój dac dostanie inne kondy np.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

#49
I chyba w tą stronę będziem biegać

W cenie używanego CD mam tu złożonego fabrycznie 5.1 Signature

http://www.ankaudiokits.com/e-shop3/ank-audio-kits-product-range/digital-to-analogue-converters-dacs/l5-dac-5.1-signature.html

Czas ciułać grosiwo. Może na gwiazdkę....  :D