Tannoy

Zaczęty przez MAC, Maj 21, 2016, 09:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Wiecie... ja to mam taką sytuację, że jak luba wraca z roboty do domu to każe mi wszystko wyłączać, łącznie z lodówka bo za głośna  ;D
Gdyby nie wrodzona awersja do słuchawek to dawno już bym był do nich zmuszony.

miniabyr

Maciek a na serio to nie zastanawiałeś się aby sprzęt stanął  na miejscu gdzie masz teraz kanapę? A wtedy to możesz postawić paki na dwóch 18"głośnikach .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Takie są już obopólnie zatwierdzone plany ale to wymaga czasu na zgromadzenie środków i zapewnienie logistyki i czeka na poważny remont domu, włącznie z wymiana podłóg i wywaleniem ścian. Dół ma być bez podziału, całkowicie otwarty.

Flip Back

Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 09:19Odsłuch w bloku-bez urazy,ale jak ktoś te krowy wepchnął do 12m2,to potem takie kwiatki
Nie wiem o jaki blok chodzi. Ja słuchałem w domu jednorodzinnym. Pokój tylko do muzyki, mnóstwo sprzętu i płyt, metraż około 35 m2.

Jakub

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 12:11Dół ma być bez podziału, całkowicie otwarty.

Nie masz ścian nośnych?

MAC


Michał

Cytat: Flip Back w Styczeń 13, 2018, 12:28
Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 09:19Odsłuch w bloku-bez urazy,ale jak ktoś te krowy wepchnął do 12m2,to potem takie kwiatki
Nie wiem o jaki blok chodzi. Ja słuchałem w domu jednorodzinnym. Pokój tylko do muzyki, mnóstwo sprzętu i płyt, metraż około 35 m2.

Ja też nie wiem o jaki blok chodzi,to Lutek pisał,że odsłuch był w bloku. Moim zdaniem słuchanie Cornwall w blokowych pokojach to aberracja. To co Ty opisałeś ma sens,ja słuchałem Cornwall w 40m2 grało świetnie a napędzała to paru watowa lapma SET

Michał


MAC

Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 12:55Jak to możliwe???
Normalnie.
Stropy ackermana z większego pustaka zbrojone fi18 do 6,5m rozpiętości. Mam pół bliźniaka i równe 6,5m szerokości.

Jakub

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 13:03Stropy ackermana z większego pustaka zbrojone fi18.

Maksymalna rozpiętość takiego stropu to 6,5m przecież.

MAC

Wystarczy  ;D

Michał

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 13:03
Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 12:55Jak to możliwe???
Normalnie.
Stropy ackermana z większego pustaka zbrojone fi18 do 6,5m rozpiętości. Mam pół bliźniaka i równe 6,5m szerokości.

Ok myślałem,źe masz chałupę wolnostojącą.

McGyver

Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 09:02SunAudio)2A3,lub 300B kiedyś sprawdzę
Mam na stanie, a chętnie posłuchałbym Heresy. Czekam tylko na 2A3 bo jedna padła  :(

Michał

To zapraszam,dogadamy termin i voila!


tatachabera

Heresy umówione na odsłuch w przyszłym tygodniu :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Michał

Cytat: McGyver w Styczeń 13, 2018, 14:18
Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 13:59dogadamy termin i voila!
bez Protagonista nigdzie nie jadę  :)
A masz tam opcital output?


Michał

Cytat: McGyver w Styczeń 13, 2018, 14:23
A po kiego??
Bo ja nie mam spdifa,to vintydż Yamaha :)
Tak czy siak z Sunem przyjeżdżaj,namówię jeszcze elemka,to posłuchamy.

Lutek

Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 08:51
Czytałem ostatnio przygody Myszora,który kupił piękne Tannoy LGM,od kogoś z Wrocka. Stan,no kurna sklepowy,po prostu piękne i mimo dzielonki vintydżowego Accu,narzekał na brak basu ...

I nie dziwota... LGM, Heresy czy Rehdeko, w takich malych paczkach nie maja glebokiego i choc w miare nisko schodzacego basu, tyle, ze szybki o bardzo dobrym parametrze "group delay" ( tzw. "opoznienie grupowe", czyli szybkosc - w milisekundach - narastania i wygaszania impulsow). Ale jesli na dobrej jakosci basu (do niej nalezy nie tylko jego szybkosc ale tez glebia i zejscie) komus nie zalezy, a przede wszystkim na bardzo odpowiadajacej mu srednicy, to wybiera tego typu kolumnu. Miedzy LGM, LRM, SGM, SRM 12B a takimi SRM 12X, LRM 12X jest juz bardzo duza roznica co do parametrow tego zakresu, choc - jak dla mnie - z SRM 12X jeszcze ciut tego basu - ze sie tak wyraze - bylo za malo i dopiero jak wsadzilem te glosniki w troche ponad 100 l, to dopiero teraz, to jest to. To wcale nie znaczy, ze bas ma byc tak gleboli i niski aby sie slabo robilo - wszystko z umiarem. Jednak porzadna podstawa basowa - jak dla mnie i chyba wiekszosci sluchaczy - musi byc aby czerpac duza przyjemnosc zs sluchania muzyki.

Lutek

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 09:12
Różne osoby mają bardzo różne oczekiwania co do basu.
Ja już dawno przeszedłem okres basu gniotącego żebra ze scanów.

Przed kilkunastu laty mialem bas ze skanow z kolumn 3-droznych, ale po kilkunastu minutach posluchania pierwszych Tannoy-i natychmiast byla decyzja o sprzedazy tych pierwszych - i w ogokle to byla nie ta klasa dzwieku. W tych skanach membrana sie wychylala na bodaj 8-9 mm (nie pamietam jaki byl Xmax ale duzy), a bas byl powolny, napompowany, poduszkowaty i w ogole byly tam tweetery z kopulkami tekstylnymi - Dynaudio D260 Esotec - a dzwiek byl zbyt nosowy, za zbyt gruba zaslona, wycofany, a wiec nie bezposredni, otwarty, dajacy poczucie sporej obecnosci muzykow - wokalistow w pomieszczeniu odsluchowym, w przeciwienstwie tego, co mamy z Tannoy-i.




MAC

Cytat: Michał w Styczeń 13, 2018, 13:25Ok myślałem,źe masz chałupę wolnostojącą.
W sumie to jest wolnostojąca. Nie jest niczym zrośnięta z sąsiedztwem oprócz niechęci wzajemnej tradycyjnej polskiej, narodowo-patriotycznej  ;D

MAC

Cytat: Lutek w Styczeń 13, 2018, 14:53Przed kilkunastu laty mialem bas ze skanow z kolumn 3-droznych
Lutek, to nie był jeszcze ten bas, który miałem na myśli.
Wiem, bo kolumny, o których chyba piszesz trafiły na nieszczęście na jakiś czas do mnie. To bardzo kiepskie jak za swoją cenę były pudła.

Lutek

Cytat: masza w Styczeń 13, 2018, 14:59
Lutek, to nie był jeszcze ten bas, który miałem na myśli.
Wiem, bo kolumny, o których chyba piszesz trafiły na nieszczęście na jakiś czas do mnie. To bardzo kiepskie jak za swoją cenę były pudła.
Myslisz, ze faktycznie mogly to byc te kolumny  ?  A widzisz, ze mimo to cieszyly sie one ogolnie bardzo dobra opinia sluchaczy. Jak to trzeba byc ostroznym, nie zalowac czasu` i nie patrzec na odleglosc, tylko jezdzic, sluchac i jeszcze raz sluchac, a najczesciej wielu sie  po prostu nie chce i kupuja w ciemno, lub po jakims jednym odsluchu, czesto bez porownan z innymi kolumnami, a jeszcze dochodza rozne warunki akustyczne. Przeciez dzwiek musi sie na tyle podobac, aby byl to zakup na dlugie lata... Czyz nie prawda...?

MAC

Mówimy o Credo, tak?
Raz, że nie byłem wówczas wystarczająco osłuchany a dwa, nie miałem odpowiedniego pieca do nich.
Ostatecznie zakupiłem 400W końcówkę ale i tak mi sie takie granie nie podobało.
Zgłosiłem się z nimi do Grześka ale nie chciał nic z tym zrobić bo twierdził, że były wcześniej przez kogoś już przeinaczane  :(