Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41


Keef98

Jaka jest różnica między sygnowanymi, a tymi, które nie są sygnowane (np. Q701, a K701)?
Nie chcę nic kupować, tak z ciekawości.

Jakub

Jedne są zielone, a drugie są białe.

Keef98

Ale były białe Q460, zielone oczobitne i czarne też.

Wireless

Cytat: Jakub w Październik 19, 2015, 23:18
Jedne są zielone, a drugie są białe.

No i zielone mają Q jako sygnaturę. Oraz są trochę droższe, co, hehehehe, zrozumiałe, patrząc na owe różnice ;)

A tak swoją drogą, to mnie zaciekawiliście 701kami właśnie .... Nie słuchałem ich ... Mam Sennki HD800, jakiej różnicy brzmieniowej powinienem się spodziewać ... ? Może bym sobie sprawił jako prezent np. na Mikołaja ... tak dla przeciwwagi do Sennków :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Ej, bo jak nie ma innych różnic, to wyskoczę przez balkon :P
A to Q jest ładne :)

Jakub


Wireless

Cytat: Jakub w Październik 19, 2015, 23:26
Mnie się też marzą 701.

No właśnie - wyczytałem z opisów, że to zupełnie inna szkoła brzmieniowa, niż Sennheisery ... I tak dla przeciwwagi - do akustycznego jazzu, wydaje mi się, z naciskiem na "wydaje", mogłyby być baaardzo OK. Nie to, że nie lubię Senków, ale - już dawno niczego audio nie kupowałem ... drobny powiew świeżości mi się marzy :) A słuchawki to jednak inna skala wydatków, niż np. wzmacniacz, czy kolumny :)
Pozdrawiam, Wireless

Jakub

Z sennheisera mam tylko dokanałówki, więc się nie wypowiem.

rudy-102

#109
Cytat: wireless w Październik 19, 2015, 23:28Cytat: Jakub w Wczoraj o 23:26

    Mnie się też marzą 701.


No właśnie - wyczytałem z opisów, że to zupełnie inna szkoła brzmieniowa, niż Sennheisery ... I tak dla przeciwwagi - do akustycznego jazzu,

Trudno mi się jednoznacznie wypowiedzieć bo słuchawek u mnie w domu nie słuchałem od ponad roku - nowy wzmacniacz nie ma "dziurki" - a AKG słuchałem przez chwilę w sklepie i to w zasadzie przez przypadek. Mimo to bardzo przypadły mi do gustu. W porównaniu z Sennheiser HD 590, które posiadam i brzmienie dobrze jeszcze pamiętam brzmiały detaliczniej i z większą przestrzenią. W porównaniu z nimi Sennheisery lekko duszą dźwięk.
Wzmacniacz słuchawkowy jest już zamówiony i za kilka dni będzie u mnie. Na 701-nki pewnie się skuszę bo kosztują niewiele to jeszcze coś napiszę.

spalon

Cytat: Keef98 w Październik 19, 2015, 23:14
Jaka jest różnica między sygnowanymi, a tymi, które nie są sygnowane (np. Q701, a K701)?
Nie chcę nic kupować, tak z ciekawości.
Moim zdaniem przez chwilę odsłuchu jaka była mi dana - różnicy nie ma żadnej oprócz różnicy w kolorze i to że jest w nich odczepiany kablu . Słyszałem jednak opinie że w wersji Q jest więcej niższych tonów


frywolny trucht

A jeszcze jak wziąć pod uwagę, że całkiem niedawno dolar 3,3 zł kosztował.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

No - u nich VATu nie ma, to i ceny niższe ... :) Zawsze warto próbować załatwić przez kogoś jadącego do Stanów ...
Pozdrawiam, Wireless

rudy-102

No to z VAT`em powinno być około 180 euro, a jest 300. Może opłaca się sprowadzić?

frywolny trucht

Przeżywałem i nadal przeżywam Oppo. Np PM-1 Polsce kosztują  6156 zł
U producenta w USA: https://www.oppodigital.com/headphones-pm-1/ 1100 dolarów i za tyle na amerykańskim amazonie można bez łaski kupić. Przy kursie 3,3 wychodzi 3630 zł, przy obecnym 3,7 = 4070 zł, dowalmy VAT 23% i wychodzi ciut ponad 5 tys. Bez szału, ale wyraźne taniej nadal. Inna komedia jest taka, że u nich używane Oppo  leci na buzię, ale nikt nie chce się bawić w wysyłane do Europy, natomiast u nas to towar chodliwy, trzymający cenę jako używka. Łatwo sobie przełożyć te głupie słuchawki na większe rzeczy i ładnie widać jaką głupią, skostniałą skorupą jest UE.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: rudy-102 w Listopad 22, 2015, 17:21
No to z VAT`em powinno być około 180 euro, a jest 300. Może opłaca się sprowadzić?
Qrka wodna nie wiem właśnie - bo faktycznie wychodzi znacznie taniej, nawet, jeśli VAT doliczyć ...
Pozdrawiam, Wireless

rudy-102

A ile kosztuje wysyłka z USA do UE?

frywolny trucht

Słuchawek, które znalazłeś 61,5 dolara, ja za przesyłkę PM-2 z Australii zapłaciłem 138 zł. Ale słuchawki to małe, lekkie paczki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amd787

ja posiadam AKG 702 grają jak dla mnie dobrze.
Niestety nie mają wysokiego basu więc trzeba rekompesować to dobrym dakiem .mnie to nie przeszkadza .Duża szczegółowość .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

amd787

oprucz tego mam zestaw Lyr 2 + Bifrost


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 22, 2015, 19:13
Słuchawek, które znalazłeś 61,5 dolara, ja za przesyłkę PM-2 z Australii zapłaciłem 138 zł. Ale słuchawki to małe, lekkie paczki.
Tych nie będę sprowadzał z Ameryki. Za możliwość wymiany kabelka i inny kolor musiałbym sporo wydać. Zwykłe K701 można dostać tez tutaj w "amerykańskiej" cenie.
Gdyby ktoś był zainteresowany to proszę:
http://www.eglobalcentral.de/akg-k701-bugel-kopfhoerer-weis.html?gclid=CNa75cXZpMkCFVWdGwodpo8O2Q
Cytat: amd787 w Listopad 22, 2015, 19:49ja posiadam AKG 702 grają jak dla mnie dobrze.

O i super. Masz może porównanie ich do innych?

rudy-102


frywolny trucht

Lyr 2 + Bifrost

...czyli Shiit Audio. Gdzies czytałem dobrą opinię...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amd787

Schiit Lir 2 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk