Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

amd787




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rudy-102

A tak w ogóle.
Witaj na forum.

amd787

porównanie z Senheinami 650 HD


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

amd787

Seanki mają wjęcej basu ,ale to jak kto lubi ja zmieniam jak chcę coś mocniejszego posłuchać na nich.Ale AKG wszystkie prawie mają inne całkiem brzmienie.Grają bardzo neutralnie co ja lubję .Ale również przestrzennie i szczegółowo .Zależy czego kto słucha do elektronicznej ,chilli i tego typu muzy jak najbardziej polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

amd787

Przepraszam .Witam wszystkich


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

amd787

tak po zatym to jak ktoś nie ma za dużo kasy na daca z górnej półki to polecam FiiO Andes napędzi prawie chyba wszystkie słuchawki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rudy-102

Cytat: amd787 w Listopad 22, 2015, 20:09z Senheinami 650 HD
To bardzo ciekawe dla mnie przynajmniej. Ja mam HD 590 i na wzmacniaczu Yamahy grały strasznie mocnym basem, a szczegółowość nie była najlepsza. W sklepie muzycznym jakiś czas temu posłuchałem K701 i mnie zauroczyły. Przestrzeń, powietrze i dokładnie tyle basu ile trzeba (w każdym bądź razie mniej ni HD590 u mnie w domu). I teraz mam problem bo mam nowy wzmacniacz słuchawkowy i te same HD590 grają z taką swobodą i szczegółowością, że ich nie poznaję. Ale nic za nic - dźwięk mógłby być bardziej tłusty. Trochę więcej basu by nie zaszkodziło.

amd787

jamaha tak ma ,ma wyższe podbicie a sanki też wyżej basem dają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

A to jest też ciekawe, że w  zależności od nastroju, tego czego chce się słuchać, sięga się po inne słuchawki. Też tak mam :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amd787

jakiega wzmaka używasz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amd787

nastruj jest ważny do słuchania muzyki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rudy-102

Mam jeszcze w domu AKG K512, ale grają w zasadzie tylko dołem i górą. Do jakiegoś ajpoda są OK, do sprzętu hifi nie.

amd787

ok .z dac ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

Ty pytasz mnie o DAC-a? Nie używam. To znaczy idzie do mnie z Hameryki taki słuchawkowiec co lata, gwiżdże, krawaty wiąże, i ma DAC-a czytającego DSD, ale to nie moja bajka. Po prostu dopasowywałem wzmak do słuchawek i wyszło, że akurat taki kombajnik tworzy najlepszą synergię. Może do gwiazdki dojdzie. Pozdrawiam sklep Fusic  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amd787

ok to  dopasowałeś . gratulacje i narazie .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

frywolny trucht

No jeszcze nie. Droga przez Atlantyk długa. Nie wiem, może statkiem płynęło i na górę lodową wpadło? Niedługo miesiąc będzie jak czekam  :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Listopad 22, 2015, 21:04Niedługo miesiąc będzie jak czekam  :)

Szykuje się nowy sensacyjny wątek na AS?

frywolny trucht

Tutaj relacja na temat słuchawek z AVS 2015: https://www.stereolife.pl/2350

Cytat: masza w Listopad 22, 2015, 21:15Szykuje się nowy sensacyjny wątek na AS?

Nie mam konta na AS :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: amd787 w Listopad 22, 2015, 19:54Lyr 2
Jakbyś miał czas i ochotę to mógłbyś opisać brzmienie tego wzmacniacza na tym wątku...
http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=596.0
Ten Twój to co prawda hybryda, ale i tak chętnie poczytamy. Jesteś chyba jedyny, który go ma.

rudy-102

#145
Tak się w te i wewte zastanawiałem i w końcu poszło. Za mówiłem AKG k712 PRO.





Jadą z Holandii bo akurat tam mieli najlepszą cenę. Zobaczymy.

amd787

Jeżeli lubisz ciepłe brzmienie to dobrze wybrałeś ,też mi się maży wyższy model ale na razie muszę się cieszyć 702 AkG


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

rudy-102

Nie jestem pewny, czy brzmienie tych słuchawek jest ciepłe. To są podobno profesjonalne słuchawki studyjne. Są neutralne i bardzo precyzyjne.
A k702 to też bardzo dobre słuchawki.

amd787

czy bardzo precyzyjne to bym gdybał ale może i tak ? Jeśli chodzi o precyzje to słucham czasem Sennheiser HD800 tam jest szczegółowość i precyzja .
Tak K702 i inne modele ja uważam za. dobre nie bardzo dobre .Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wireless

Cytat: amd787 w Listopad 25, 2015, 21:24
czy bardzo precyzyjne to bym gdybał ale może i tak ? Jeśli chodzi o precyzje to słucham czasem Sennheiser HD800 tam jest szczegółowość i precyzja .
Tak K702 i inne modele ja uważam za. dobre nie bardzo dobre .Pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko do HD800 potrzebna jest elektrownia ... zastanawiam się, jakby grały z tym dedykowanym, pono, do nich wzmaku Sennheisera. Sam gram na Lehmannie, i - bardzo sobie chwalę, ale - zawsze można lepiej :)
Pozdrawiam, Wireless