Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

goky

Ja się już przyzwyczaiłem do ruskich granatów i po początkowym zachwytem nad kpcu miflexa ruski zostają. Co zmienia faktu już drugą zwrotnice zbuduje pewnie w całości na miflexach i cewkach taśmowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

elektroboy

Dla mnie granaty k nie do zastapienia. Ile razy probowalem co innego stracilem cos co dla mnie dusza moich Delt. No i ruskie zawsze wrocily na swoje miejsce. Paradoksalnie najwiekszy wstyd zafundowaly sobie duelundy na wysokotonowym. Wytrzymalem z nimi 10 minut. Moze jestem dziwny?

Piterski

Cytat: elektroboy w Czerwiec 22, 2019, 22:55Moze jestem dziwny?
Albo raczej zbyt niecierpliwy ;D

Myślę że kluczem do sukcesu jest spójność zastosowanych komponentów i to czy ich charakter nam odpowiada.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elektroboy

Cytat: Piterski w Czerwiec 22, 2019, 23:25
Cytat: elektroboy w Czerwiec 22, 2019, 22:55Moze jestem dziwny?
Albo raczej zbyt niecierpliwy ;D

Myślę że kluczem do sukcesu jest spójność zastosowanych komponentów i to czy ich charakter nam odpowiada.

Ja uznaje zasade ze nowy komponent, nawet fabrycznie nowiutki,  musi zagrac przynajmniej na poziomie poprzedniego lub lepiej.
Jak jest o cala klase czy dwie gorzej, to nie ma co czekac i precz z nim.
Po prosztu nie mam zamiaru sie oszukiwac i czekac dopoki sie przyzwyczaje, bo czesto tak przez autosugestie lub slaba pamiec bywa.


tomekkk1

Cytat: elektroboy w Czerwiec 23, 2019, 22:51Ja uznaje zasade ze nowy komponent, nawet fabrycznie nowiutki,  musi zagrac przynajmniej na poziomie poprzedniego lub lepiej.
Jak jest o cala klase czy dwie gorzej, to nie ma co czekac i precz z nim.
Po prosztu nie mam zamiaru sie oszukiwac i czekac dopoki sie przyzwyczaje, bo czesto tak przez autosugestie lub slaba pamiec bywa.

Zasada dobra, szkoda życia na żmudne "rodzenie się" komponentu, kończące się zwykle nawet nie przyzwyczajeniem, a rozczarowaniem ;)
Owszem, są takie, które mają swoje etapy "dobrze-źle--lepiej-gorzej-super" (np. kondy Audyn True Copper), ale jak coś nie zrobi wrażenia od pierwszego strzała, to nie zrobi nigdy IMHO...

elektroboy

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 23, 2019, 23:00
Cytat: elektroboy w Czerwiec 23, 2019, 22:51Ja uznaje zasade ze nowy komponent, nawet fabrycznie nowiutki,  musi zagrac przynajmniej na poziomie poprzedniego lub lepiej.
Jak jest o cala klase czy dwie gorzej, to nie ma co czekac i precz z nim.
Po prosztu nie mam zamiaru sie oszukiwac i czekac dopoki sie przyzwyczaje, bo czesto tak przez autosugestie lub slaba pamiec bywa.

Zasada dobra, szkoda życia na żmudne "rodzenie się" komponentu, kończące się zwykle nawet nie przyzwyczajeniem, a rozczarowaniem ;)
Owszem, są takie, które mają swoje etapy "dobrze-źle--lepiej-gorzej-super" (np. kondy Audyn True Copper), ale jak coś nie zrobi wrażenia od pierwszego strzała, to nie zrobi nigdy IMHO...
Wiadomo, zawsze moga byc wyjatki. Czasami trzeba dac druga szanse bo zycie audiofila to dzika rzeka :)

cdt

Cytat: elektroboy w Czerwiec 23, 2019, 22:51Ja uznaje zasade ze nowy komponent, nawet fabrycznie nowiutki,  musi zagrac przynajmniej na poziomie poprzedniego lub lepiej.
To ułatwia życie . Też tak mam .

Piterski

Cytat: elektroboy w Czerwiec 23, 2019, 23:01Wiadomo, zawsze moga byc wyjatki.

Z kondesatorami jest tak, że zawsze można wrócić do poprzedniego by zweryfikować granie.
Co to był za model Duelunda?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 23, 2019, 23:00np. kondy Audyn True Copper
:o
W moim wzmacniaczu takie mieszkają :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

tomekkk1

Cytat: Melepeta w Czerwiec 24, 2019, 22:02
Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 23, 2019, 23:00np. kondy Audyn True Copper
:o
W moim wzmacniaczu takie mieszkają :)

Więc jesteś po "dobrze-źle-lepiej-gorzej-super" ;D

Melepeta

Mieszkały tam jak go kupiłem od kolegi. On to pewnie przechodził. Nie wiem, nie pytałem. Mnie zostało ,,super" :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

tomekkk1

Cytat: Melepeta w Czerwiec 24, 2019, 22:19
Mieszkały tam jak go kupiłem od kolegi. On to pewnie przechodził. Nie wiem, nie pytałem. Mnie zostało ,,super" :)

Farciarz  :alc:


tomekkk1

Nawet gdyby, to pełni ona jedynie funkcję dekoracyjną - nie uczestniczy w strojeniu Delt :)

Piterski

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 27, 2019, 23:57Nawet gdyby, to pełni ona jedynie funkcję dekoracyjną - nie uczestniczy w strojeniu Delt :)
No ..... tu bym dyskutował  ::)
Koledzy słyszą wpływ tej gąbki ja jestem bardziej głuchy i nie potrafię jednoznacznie tego wpływu potwierdzić lub mu zaprzeczyć dlatego u mnie coś podobnego jest zainstalowane.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Właśnie, "otworowanie" dl głosnika na dole również jest z dołu przecież. I jak to z portami bywa dźwięk może ulec zmianie (przykład - otwór stratny), a zauważyłem teraz że taka znowu cienka ta gąbka nie jest  :np:

miniabyr

Niezrzeszony działa  jak szalony  ;)   Myślę ,że  za góra II tygodnie nowa zwrotnica będzie już gotowa . I chyba będzie kopią mojej . . Sprawdzimy te kolumny z moimi zwrotnicami bo będzie taka możliwość . .....................kurde ale panowie macie łatwiej . Ja musiałem przeorać tyle elementów do zwrotnicy  , a wy macie to podane prawie na tacy.   8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Resztę toru ma taką samą?  :o

goky

No to śledzimy i czekamy.  A jakie ma głośniki ? Czy słyszał jeszcze u kogoś Delty ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

miniabyr

Cytat: goky w Czerwiec 30, 2019, 18:17
No to śledzimy i czekamy.  A jakie ma głośniki ? Czy słyszał jeszcze u kogoś Delty ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Głosniki ma takie jak w moich deltach z wyjatkiem głosnika wysokotonowego - ten jest nowszy od naszych wersji ale" elektrycznie" taki sam . Dla tego  będą zastosowane wartości zwrotnicy jakie są u mnie .
Wiem że Sławek będzie w przyszłym tygodniu u Ondreja  więc posłucha jego wersji zwrotnicy .

A co do sprzętu to róznimy się tylko końcókami mocy . Reszta podobna .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Czerwiec 30, 2019, 20:11ten jest nowszy od naszych wersji ale" elektrycznie" taki sam .
Nowsza wersja miała w zwrotnicy inną cewką czyli zwrotnica nie powinna być taka sama.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Cytat: Piterski w Czerwiec 30, 2019, 20:52
Cytat: miniabyr w Czerwiec 30, 2019, 20:11ten jest nowszy od naszych wersji ale" elektrycznie" taki sam .
Nowsza wersja miała w zwrotnicy inną cewką czyli zwrotnica nie powinna być taka sama.
Damy radę  , nic się nie bój . -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Czerwiec 30, 2019, 21:47Damy radę  , nic się nie bój . -)
Tylko wam przypominam, że jest różnica w parametrach tej cewki.
Jest to zawarte w starym schemacie gdzie podane są wartości dla typu A i typu B.
Inaczej się wam zrobi dziura w charakterystyce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

goky

Ale tu chyba chodzi o nowszą wersje A, jak robiłem pomiary u siebie A i B to dużej różnicy nie było z tą samą cewką . A VMRa ma jakiego ?. Jestem ciekaw  jak zagrają zwrotnice Pawła u kolegi , czy mu podejdą ? Czy ten kolega zatyka polowe BR czy cały otwarty ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

No właśnie zależy jak rozumieć słowo nowszy. Albo ma wysokotonówkę typu ST 350A z okrągłym magnesem (w puszcze jak u mnie lub bez jak u Pawła) lub z magnesem kwadratowym typu ST 350B.
- ST 350A - cewka 0,42mH;
- ST 350B - cewka 0,32mH;
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.