Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

pmcomp


MAC

Neotech NEI-3002, UP-OCC Copper
Price per meter
£25.80+vat+p&p


gratefullde

No nie... znowu wydatki? :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

pmcomp

#353
A gdzie to kupić bo mi się szukać nie chce ;) ?

Poproszę ...

miniabyr

Kabel to na HifiColective.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Tak myslalem. Dzieki.
A z tego 3001 mozna zrobic symetryczny.
ZRESZTĄ Z TEGO 3002 też :).

ahaja

A po kiego zaplatać z niego xlr jak on już zapleciony??
Ma dwie żyły na sygnały, skręcone jak powinno być i pozostaje dodać ekran i gra. Ekranem, masą i tak nie leci żaden sygnał.

amati74


amati74

Cytat: kawosz w Listopad 10, 2016, 19:10
Cytat: pmcomp w Listopad 10, 2016, 19:07A tak latwo wyszukać:
A szukać mam w celu ? To co chciałem znalazłem . Twoje porady względem lutowania są z praktyki czy czysto teoretyczne ? . Linki do wiki pominę milczeniem .
Panowie szkoda nerwow jeden lubi stacje lutownicze drugi woli lutownice tranformatorowe ważne żeby danej osobie to pasowalo dobry szpenio to nawet suszarką polutuje chęci ważne a nie napinanie się. Moje kable pospawałem lutownicą pożyczoną od sąsiada a kabelki grają az miło.

Odemnie z fona


frywolny trucht

Cytat: ahaja w Listopad 11, 2016, 00:02
A po kiego zaplatać z niego xlr jak on już zapleciony??
Ma dwie żyły na sygnały, skręcone jak powinno być i pozostaje dodać ekran i gra. Ekranem, masą i tak nie leci żaden sygnał.

A to nie ty pisałeś, że we wszystkich trzech ma być idealna symetria?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Symetria musi być zachowana w przewodach sygnałowych. Skoro są równe, tak samo skręcone to jest OK.
Ekran/masa jak pisałem nie ma tu związku z sygnałem. Łączy - w każdym razie tak powinno być - obudowy ze sobą. Jest dodatkowym elementem chroniącym sygnał.

MAC

Cytat: masza w Październik 31, 2016, 17:59
Jak już jesteśmy przy kablologii to właśnie sobie przypomniałem o wstydliwym kawałku druta  :-[



A po SME został mi VDH MC D-501





Jak się powiedziało tak się zrobiło.
Lutowanie przy tych trafkach masakryczne ale dałem radę.
Konia z rzędem temu, kto dałby radę to polutować spawarką pistoletową  ;)

Różnica w graniu z patefona jest kolosalna. Życie, więcej życia jest. Dobrze gra  8)

elem

O! Mój kabel  :o ,  tylko DIN jakiś inny  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

#363
U mnie jest/był kątowy.
Ładnie odlutowałem i przyspawałem do SUTa.
Jak to u audiofili, kabel droższy od SUT ze 4 razy  ;D ;D ;D

Nie macie pojęcia jak ten oryginalny drut z gównolitu degradował dźwięk  :o
Mimo, że luty tera jeszcze nie wygrzane  ;D ;)

frywolny trucht

Uj tam, zamówiłem stację jak Masza ( coraz więcej mamy wspólnego, po Beldenie- stacja lutownicza :)  ), bo kroi się spawanie małego Jacka na Beldenie, a tam nie ma luzów z Uklei RCA. W temacie małego Jacka w stereo przejrzałem nasz portal, ale nic mnie nie wzruszyło. Mogę poprosić o prywatnych faworytów Waszych?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: masza w Listopad 12, 2016, 17:54Nie macie pojęcia jak ten oryginalny drut z gównolitu degradował dźwięk

Bo SME - VdH 501 Silver Hybrid to znakomity drut jest. W swojej cenie debeściak :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pmcomp

Cytat: ahaja w Listopad 11, 2016, 00:02
A po kiego zaplatać z niego xlr jak on już zapleciony??
Ma dwie żyły na sygnały, skręcone jak powinno być i pozostaje dodać ekran i gra. Ekranem, masą i tak nie leci żaden sygnał.

I audiofilską koszulkę. Ja nie lubię koszulek.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#368
Do rozważań. Wtyki WBT za trochę grubszą kapustę: http://www.ebay.pl/itm/WBT0110ag-nextgen-silver-signature-RCA-connector-high-end-audio-set-of-4-/131047285652?hash=item1e8306e394:g:rPgAAMXQd75SKt9f

Masa nie ma płatków przewodzących na gnieździe RCA, tylko jeden patyczek, masa nie biega po obudowie, jest izolowana, złącze jest punktowe. Tylko trzeba zapłacić za taką myśl techniczną nieco więcej kapusty.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

A no właśnie, zapomniałem napisać.
W moich to czarne nie przewodzi. Nie jest masą.

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Można jeszcze taniej, acz chyba już nie w WBT. Ja rozważam tylko konstrukcję, natomiast mamy do sprawdzenia jeszcze rodzaj użytych materiałów. Złoto, srebro, miedź, coś tam, coś tam- różne stopy, wykończenia i kombinacje.

Zainteresowało mnie jednak to, że w tanich wtykach WBT ma w tyłku masę. Ukleja uchodzi za dziwaka, ortodoksa. Ale jednak nie. WBT też widzi problem, tylko za zupełnie inną kapustę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Toteż podałem przykład tożsamej konstrukcji. A i wykonane z miedzi.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

frywolny trucht

Tymczasem mam wyrzuty sumienia, że użyłem cyny :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Listopad 13, 2016, 20:44Tymczasem mam wyrzuty sumienia, że użyłem cyny

Producent Twojego sprzętu nie ma takich wyrzutów.