Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg


rudy-102

#426
Wtyki kupiłem w tym sklepie. To akurat niedaleko ode mnie.
http://www.roe-hifi.de/advanced_search_result.php?keywords=gap
Do tego kabla tak na prawdę chyba lepiej będzie się nadawał wtyk GAP105. Oznaczenie 60, czy 105 to oznaczenie maksymalnej średnicy kabla. NF-202 ma średnicę 6,7 mm i trzeba mocno przepychać, a jak do tego dojdzie jeszcze koszulka termokurczliwa to jest już problem. Z wtykiem 105 nie ma tego problemu i mamy komfort pracy.

rudy-102

W internecie można też kupić sobie gotowe kable z wyżej wspomnianymi wtykami. Kosztują trochę więcej i nie wiem jak są lutowane, a ja lutuję zawsze kierunkowo.



rudy-102

Cytat: malg w Styczeń 26, 2017, 14:53a próbowałeś ten NF-102 ?
Tak. Gra też bardzo dobrze, ale troszeczkę chudziej. Obydwa są bardzo precyzyjne, ale w 202 bas jest lepiej kontrolowany i potrafi trochę niżej schodzić bez gubienia góry.


rudy-102

Moim zdaniem od w/w wtyków lepiej grają "KLE Copper Harmony".

malg

Cytat: rudy-102 w Styczeń 25, 2017, 23:22
NF-202 z metra kosztują ok. 20 euro/metr. Wpinałem dzisiaj miedzy cd, a wzmacniacz.

a jak by do tych NF-202 zastosować bezlutowe wtyki 

wersja Acrolink:
http://www.ebay.pl/itm/261590888327?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT - ponad 200zł/komplet

wersja Valab:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6567754551&snapshot=MjAxNi0xMi0xOVQyMTo0NToyNlo7YnV5ZXI7ZDY4OWEyZDZmZjE5MTMyMzdiMjZhMWVkNTgyOGNkNWJmYTE1M2JjNmUwMGU3NDkwNzJiODA1ODY0ZTQwMTdhYQ== 156zł/komplet

wersja China-noname :
http://www.ebay.pl/itm/131543360802?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT około 120zł/komplet, dodatkowo wysyłka bezpłatnie !

sprzedawca tych najtańszych twierdzi, ze to to samo co acrolink i valab
"Acrolink, Valab....are same, different is the printing only.",
choć do tych co sprzedaje, nie odniósł się bezpośrednio

ale to China, więc nie wiem czy oszczędzać (prawie 50zł),
wyglądają na solidne
inaczej mają umieszczony otwór ze śrubą mocującą żyłę powrotną
Acrolink ma 3 mocowania, Valab - 2

Valaba mam używam - jest ok

Wracając do pytania, co sądzicie o połaczeniu NF-202 np z Valabem lub chinolem



rudy-102

Teoretycznie tak, praktycznie może być chyba trudne do zrobienia. Zwróć uwagę na budowę samego kabla. Tam są dwie cieniutkie żyły oddzielone od siebie rurkami teflonowymi.



Nie wiem, czy to się da poskręcać kierunkowo. Kierunkowo ma  na myśli, że ekran podłączony jest tylko po stronie źródła dźwięku. Jak dokręcisz śrubki to najprawdopodobniej nastąpi połączenie ekranu kabla i obudowy wtyku.
Mi najlepiej ze wszystkich grają wtyki Eichamnn. Poza tym ich obudowa jest całkowicie nieprzewodząca.

rudy-102

Ach i jeszcze jedno.
Ten kabel jest strasznie sztywny.

malg

Jeszcze się zastanawiam nad kupnem tego NF-202, ::) tak go chwalisz, nikt na forum, go chyba jeszcze nie próbował oprócz Ciebie.
Wtyki Valab-a mam to mógłbym spróbować ;)

Cytat: rudy-102 w Styczeń 28, 2017, 13:22
Nie wiem, czy to się da poskręcać kierunkowo. Kierunkowo ma  na myśli, że ekran podłączony jest tylko po stronie źródła dźwięku. Jak dokręcisz śrubki to najprawdopodobniej nastąpi połączenie ekranu kabla i obudowy wtyku.
Z kierunkowościa nie powinna być problemu :D
Robiłem juz kierunkowy z wtykami Valab-a, zdjęcia nie mam, a pożyczyłem kabelek koledze
i nie mogę pokazać jak to zrobiłem.

Raczej martwiłbym się o połaczenie zyły powrotnej z korpusem wtyku, bo tam śrubka jest w konkretnym miejscu i trzeba się trochę nagimnastykować, a jak kabel jest sztywny (drut) to będzie trudniej.
Ale to też pewnie udało by sie jakoś zrobić.

Może kupię 2 metry na próbę  :o

rudy-102

Myślę, że kabel jest godny zainteresowania. U mnie na przykład chwalone tutaj Beldeny całkowicie nie sprawdziły się, a ten srebrny Van Damme to całkowite rozczarowanie.

kawosz

Dziękować @ rudy za cynka do kabelków . Grześ dziś mi przywiózł . Skręciłem końcówki i słucham - wygrzewam  ;D ;)  :P
Bardzo fajny kabel . Słucham płytki na której miałem trochę sybilantów . Ten kabel je uspokoił :D . Na pewno bardzo dobry do takich realizacji w moim systemie . Porównywałem go ze srebrem SO . Wtyki dałem te http://allegro.pl/show_item.php?item=6567754551&snapshot=MjAxNi0xMi0xOVQyMTo0NToyNlo7YnV5ZXI7ZDY4OWEyZDZmZjE5MTMyMzdiMjZhMWVkNTgyOGNkNWJmYTE1M2JjNmUwMGU3NDkwNzJiODA1ODY0ZTQwMTdhYQ==

rudy-102

No to się cieszę. To jest kabel, który sprawdza się u mnie we wszystkich kompilacjach i gra u mnie na wszystkich najważniejszych połączeniach.
Ale że sybilanty wygładził?  :o

kawosz

Cytat: rudy-102 w Luty 15, 2017, 09:39Ale że sybilanty wygładził? 
Ta :D jest bardziej muzykalny nie srebro . Aż się sam dziwię że to piszę . Teraz go podłączyłem między pre a końcówką . Ma jeszcze jeden plus .Zmniejszył mi szumy . To pewnie dzięki dobremu ekranowaniu . Robię jeszcze jeden .

malg

Ja też kupiłem 2 metry,
dzisiaj skonfekcjonuję - wtyki te same co u Kawosza

Pomierzę, jutro jedzie do wygrzewania.

Czyli odsłuch około soboty, niedzieli


elem

Cytat: malg w Luty 15, 2017, 22:28jutro jedzie do wygrzewania.

tylko nie na słoneczną plażę  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: malg w Luty 15, 2017, 22:28Czyli odsłuch około soboty, niedzieli
No to jestem bardzo ciekawy wrażeń.

finchers

Robicie mi smaka na ten kabel:)
Zamawialiście bezpośrednio z https://audio-hifi-shop.de nie robią problemów z wysyłką do Polski?
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

malg


Cytat: finchers w Luty 22, 2017, 21:32
Robicie mi smaka na ten kabel:)
Zamawialiście bezpośrednio z https://audio-hifi-shop.de nie robią problemów z wysyłką do Polski?

tak, bezpośrednio,
Własnie czekam na drugi rzut, przesyłka 7euro

Kawosz pisał juz o wrażeniach,
ja niestety jeszcze nie posłuchałem, bo mama wylądowała w szpitalu i nie odebrałem z wygrzewania
pewnie w ten weekend posłucham
kolega wygrzewająy też pewnie coś powie od siebie

GB

Jak to połączyć z RCA, aby grało?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

malg

Cytat: GB w Luty 23, 2017, 13:05
Jak to połączyć z RCA, aby grało?

Konfekcjonowanie nie jest trudne
kupisz wtyki i zalutujesz z dwóch stron  ;D
najlepiej zrobić kabelek kierunkowy.

Ja zastosowałem, wtyki bezlutowe VALAB (link był podawany powyżej),
wiec tylko trzeba przykręcić śrubki imbusowe.

przed tym, w obu przypadkach trzeba kabelek obrać z izolacji  :o

Jak nie lutujesz i nie kręcisz śrubek, oddaj do fachowca  ;D

Tak to wygląda u mnie (zdjęcie przed wygrzewaniem, po wygrzewaniu będzie czerwony  ;D :o ;D :o )


GB

Jak zrobić kierunkowy?

Przykręcić nie ma problemu.

A co zrobić z ekranem? Do czego przykręcić?

A jak się wygrzewa?

Pozdrawiam
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

malg

#449
ekran łączysz z minusem z jedej strony (w obu kablach: czerwonym i białym)
oznacz sobie tę stronę jakoś, bo pózniej jak będziesz przepinał to się zgubisz
potem tę stronę podpinasz do źródłach