Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Ta jest!!!!! :-)

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka


frywolny trucht

Troszkę dziś pospawaliśmy z córcią. Co ciekawe córcia zdyskwalifikowała stację lutowniczą. I to ze specjalnie zamówionymi, ściętymi grotami. I rzeczywiście było widać po długości pracy, że jej to słabo szło. Wróciła radośnie do transformatorowej. Wtyki na zdjęciu są niezłe o tyle, że starają się prowadzić sygnał symetrycznie, ale mniej symetrycznie niż Ukleje. W dodatku obudowa przewodzi. No to sru izolujemy:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 03, 2016, 20:07Wróciła radośnie do transformatorowej.
Jak możesz takie herezje wypisywać ;D ;) .

frywolny trucht

Ona jest wolna od sugestii, że coś jest hajendem. To jedno. Drugie, że pewnie się przyzwyczaiła  i było jej wygodniej. W kolbowej , w związku z mniejszą masą lutownicy, kabel bardziej wcurwia. Ja nie neguję żadnego rozwiązania. Co kto lubi.

No i teraz te koszulki termokurczliwe. Za pierwszym razem nie dostałem piątki bo się brzydko pomarszczyły.
Teraz mam opalarkę i to samo. Z tym jednym rodzajem koszulek. Te drugie, matowe z opisem ładnie się kurczą.
Jak widać nawet w tym temacie można na alegru lepiej i gorzej trafić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Był tu taki jeden obrażony na sam widok lutownicy transformatorowej :) Mam stację lutowniczą i wolę lutować suszarką, ale ja już stary jestem i łapy mi się trzęsą.Jednak tak naprawdę nie lubię tego zajęcia, ale czasami trzeba bo nikt mnie nie wyręczy :)

MAC

Nigdy się nie lubiłem z transformatorową. Strasznie ciężka i niewyważona.
Wolałem zawsze kolbę ino starożytną kolbą nie da się kontrolować temperatury.
Dzisiaj nie umiałbym niczego pospawać bez stacji lutowniczej.

paul_67

Cytat: masza w Grudzień 03, 2016, 20:25Dzisiaj nie umiałbym niczego pospawać bez stacji lutowniczej.
Kwestia wprawy.Musze się przyzwyczaić...
Wszystko można mi zarzucić, ale nie to,że jestem nowoczesny :)

rudy-102

Czy ktoś łączył już Eichann Bullet RCA z Van Damme Silver Series Session Grade Lo-Cap 55 ?

amati74

Cytat: rudy-102 w Styczeń 15, 2017, 21:58
Czy ktoś łączył już Eichann Bullet RCA z Van Damme Silver Series Session Grade Lo-Cap 55 ?
A czy te bullety zmieszczą taki gruby kabel? VD ss ma chyba 9 mm

amati74

amati74

#409
O spokojnie się jednak zmieści Bullet ma fi 9,5mm czyli z zapasem, więc jak ktos to połączy to też się z chęcią dowiem jak to gra. To może być piękna sprawa. Tylko te koszty...

amati74

amati74

A jak się nazywają te tańsze kopie Bullet'ów zdaje się że któryś z kolegów je sawał już z jakimś kablem chyba z beldenem

amati74


rudy-102

Mi chodziło o wrażenia odsłuchowe

rudy-102

No i polutowałem sobie Van Damme Silver Series Session Grade Lo-Cap 55. Niestety nie z Eichmannami, które nie doszły, tylko z klonami WBT, które z kolei są klonami Furutecha. Po tym srebrnym Van Damme spodziewałem jaśniejszego brzmienia i lepszej kontroli basu, a wyszła kupa. Kabel gra straszną kluchą. Słucham właśnie Możdżera i płyty nie poznaję. Mół.
Chwilę przed tym kablem polutowałem dla mojego znajomego Inakustik NF-202 na wtykach Inakustik Referenz GAP RCA 60 i te zagrały fantastycznie. Tak przy okazji z moich doświadczeń to jest to najlepszy kabel za niewielkie pieniądze.

vasa

Cytat: rudy-102 w Styczeń 25, 2017, 22:19polutowałem sobie Van Damme Silver Series Session Grade Lo-Cap 55. Niestety nie z Eichmannami, które nie doszły, tylko z klonami WBT, które z kolei są klonami Furutecha. Po tym srebrnym Van Damme spodziewałem jaśniejszego brzmienia i lepszej kontroli basu, a wyszła kupa. Kabel gra straszną kluchą. Słucham właśnie Możdżera i płyty nie poznaję. Mół.
Nie łam się.
Na pewno muszą się wygrzać.
Pewnie mają jakieś 2000h do break point i potem będzie już tylko lepiej ;D ;D ;D


PS. Sorry, to było silniejsze ode mnie :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Tylko, że ten Inakustik zagrał od razu.

rudy-102


szczemirek

Cytat: rudy-102 w Styczeń 25, 2017, 22:26Tylko, że ten Inakustik zagrał od razu.
...nie po audiofilsku

elem

Może choć zacznie grać gorzej jak się wygrzeje  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

A u mmie VD SS   grają dobrze 😃😈

amati74

amati74

#419
Tylko ja mam sprzęt z dolnej półki to po pierwsze, po drugie może sobie wmawiam że jest dobrze a po trzecie nie mam porównania z dobrym sprzętem

amati74

amati74

Cytat: rudy-102 w Styczeń 25, 2017, 22:19
No i polutowałem sobie Van Damme Silver Series Session Grade Lo-Cap 55. Niestety nie z Eichmannami, które nie doszły, tylko z klonami WBT, które z kolei są klonami Furutecha. Po tym srebrnym Van Damme spodziewałem jaśniejszego brzmienia i lepszej kontroli basu, a wyszła kupa. Kabel gra straszną kluchą. Słucham właśnie Możdżera i płyty nie poznaję. Mół.
Chwilę przed tym kablem polutowałem dla mojego znajomego Inakustik NF-202 na wtykach Inakustik Referenz GAP RCA 60 i te zagrały fantastycznie. Tak przy okazji z moich doświadczeń to jest to najlepszy kabel za niewielkie pieniądze.
Dasz jakieś fotki obu kafelkowanie? Na gotowo i w trakcie spawania? I jak gdzie były wpiete

amati74

rudy-102

Cytat: amati74 w Styczeń 25, 2017, 23:08
Cytat: rudy-102 w Styczeń 25, 2017, 22:19
No i polutowałem sobie Van Damme Silver Series Session Grade Lo-Cap 55. Niestety nie z Eichmannami, które nie doszły, tylko z klonami WBT, które z kolei są klonami Furutecha. Po tym srebrnym Van Damme spodziewałem jaśniejszego brzmienia i lepszej kontroli basu, a wyszła kupa. Kabel gra straszną kluchą. Słucham właśnie Możdżera i płyty nie poznaję. Mół.
Chwilę przed tym kablem polutowałem dla mojego znajomego Inakustik NF-202 na wtykach Inakustik Referenz GAP RCA 60 i te zagrały fantastycznie. Tak przy okazji z moich doświadczeń to jest to najlepszy kabel za niewielkie pieniądze.
Dasz jakieś fotki obu kafelkowanie? Na gotowo i w trakcie spawania? I jak gdzie były wpiete

amati74

Tego mojego druta mogę pstryknąć. Inakustika zaniosłem od razu kumplowi, bo grał na jakimś Pro Jeckcie dodanym do gramofonu i jak mu na próbę zaniosłem mojego nf-202 to on swoje kable wrzucił pod szafę i powiedział, że mam mu takie same pospawać. A podczas roboty to tylko dymy inhalowałem :).

amati74

A jaka kasa? Za te NFy? I gdzie był wpiety VD?

amati74

rudy-102

NF-202 z metra kosztują ok. 20 euro/metr. Wpinałem dzisiaj miedzy cd, a wzmacniacz.

amati74

Znośna cena kabla ale wtyki pewnie drogie?

amati74