Ignorant kupuje szpulaka.

Zaczęty przez frywolny trucht, Grudzień 17, 2015, 20:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Chłopaki, taka prośba do Was, zanim uda mi się uruchomić normalne nagrywanie na tym moim Revoxie czy ktoś z kolegów może mi nagrać 1-2 taśmy chociaż żebym mógł się nacieszyć słuchaniem. To jest Revox A-77 z prędkościami 7 1/2 oraz 15.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Oczywiście wysyłam swją taśmę rzecz jasna, tylko nagrać.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Alexander

No problem Greg, jeśli usatysfakcjonuje Cię nagranie na niższej prędkości na Revoxie G36 - bardzo proszę.

Alexander


GregWatson

Super. Dzięki. To już po Sylwestrze się odezwę.
Miłego Sylwestra w miłym gronie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Alexander

Szpulowej....znaczy szampańskiej zabawy !!!  :smok:

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie

Ale szczęściarz! Teraz to Cię Greg z kapci wyrwie i oczy z orbit wylecą, jak Alexander nagra takiego Michaela Jacksona albo innego Rubinsteina ;)

Panowie, udanego Sylwka!

paul_67


GregWatson

Dziękuję, dziękuję koledzy. Do południa podepnę jeszcze jeden przedwzmacniacz i wszystko będę już wiedział.

Najlepszego w Nowym Roku.
Trochę tego i trochę tamtego też.



GregWatson

Ok. Jeszcze eksperymentuje z taśmami.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Alexander

A do jakich taśm masz maszynę skalibrowaną?

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Alexander

Może warto skalibrować do czegoś bardziej dostępnego  :-\
Chyba, że masz jakieś źródełko do tego konkretnego typu dla, którego kalibrowany był Twój a77.

GregWatson

Dziś w ogóle miałem kocioł. Musiałem poprzestawiać sprzęty i dopasować do zestawów.

Trochę tego i trochę tamtego też.

merlin1973

Widze Grzegorz ,że masz zajeb..... taśmy  :o
Jestem na etapie rozglądania się za szpulkami powoli  ;) 18cm Ø
Jakie macie doświadczenia w tej materii ? jest tego na rynku bardzo duzo, ceny dochodzą do kosmosu  :o
Jak żyć co wybrać ?
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Kup kilka pustych w stylu Basf -Maxell, by przy nagrywaniu ocenić, które lepiej magnetofon nagrywa. Cholewa wie co nagmerali poprzedni właściciele magnetofonu w kalibracji pod taśmy. I nagrywaj swoją muzykę na te co nagrywały się najlepiej. Tak będzie najtaniej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Od tego serwisanta kupie ze 2 bo też ma. Sony Maxell cena 55-60 zł. Fajną BASF LPR35 ma za 90zł. A za nową Maxellke chce 190zł  :o
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Z grubsza chodzi o japońską i europejską charakterystykę taśmy. Jedna taka, druga taka. Albo dwóch europejskich i dwóch japońskich i wtedy wybierasz lepszą z danego zbioru. Albo oddajesz do kalibracji pod konkretną. Jak się da. Bo nie mam fioletowego pojęcia, czy da się podstawowego Japończyka przekaliborować pod taśmę europejską.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 06, 2020, 19:57Z grubsza chodzi o japońską i europejską charakterystykę taśmy.
aaa tego nie wiedzialem :o , no on kalibruje ale pod co nie mam pojecia  ;)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

To nie takie proste. To co masz na panelu przednim to jedno. Drugie tyle może być ukryte w środku obudowy. Czy twoja wybranka to ma, w jakim zakresie pozwala- nie wiem, leszczem jestem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Jest selektor taśmy i on zaleca by było LOV NOISE
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Cytat: nikhil w Grudzień 27, 2019, 22:58Pewne rzeczy jak wymiana kondensatorów mogę zrobić sam. Jeśli zdecyduje sie na kalibrację to być może zawiozę do tego Pana.
Serwisowałeś już swoją maszynę? :)
Pozdrawiam S.CH.