Kupujemy nowe płyty. Przegląd sklepów.

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 15, 2014, 22:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

No sie właśnie potkłem.............. Jeśli chodzi o sklepy w Warszawie  to w centrum wawy zrobiło sie małe zagłębie z winylami . Gałczyńskiego ,Nowy Świat ,Ordynacka ,Chmielna  to sklepy oddalone od siebie o mniej niż 5 minut barrrrrdzo wolnym kroczkiem. Jak dla maniaka grzebactwa winylowego to wygląda wręcz bosko. No i oczywiście raz w miesiącu giełda w Hybrydach. Się fajnie powoli robi ,tylko żeby kasy starczył  :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

A w Krakowie NIC. Jedna ciupa bez regularnych godzin otwarcia, w której właściciel nasącza asortyment dymem papierosowym. Poza tym kilku kolesi pod halą, cały czas z tym samym towarem.

elem

Czyli w Krakowie jest nisza do zagospodarowania. Może Music Corner wróci do komisu? Lokal jednak maja dużo mniejszy niz kiedyś w rynku czy na Siennej  :(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Cytat: Jakub w Październik 12, 2015, 20:52
A w Krakowie NIC. Jedna ciupa bez regularnych godzin otwarcia, w której właściciel nasącza asortyment dymem papierosowym. Poza tym kilku kolesi pod halą, cały czas z tym samym towarem.
No to przykrość . Zapraszam do Warszawy na zakupy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Wireless

Cytat: Jakub w Październik 12, 2015, 20:48
Cytat: elem w Październik 12, 2015, 20:32Amazon.pl

Oby nie. Ja już nic od nich nie kupuję. Wolę zamówić np. w Music Corner. Kilka złotych różnicy mnie nie zbawi, a przynajmniej sumienie mam czyste.



A ja myślę, że ... w najbliższej przyszłości nie powstanie. Przyczyna jest prosta: po co miałby powstawać. Centra logistyczne są i tak w PL, więc gdy kupujesz coś w UK, czy DE, to i tak często idzie właśnie z PL, free delivery powyżej pewnej kwoty zakupów już jest dla PL dostępne ... jedynie za domenę i polonizację serwisu trzebaby zapłacić, co jest niepotrzebne w sumie, bo większość Polaków, w przeciwieństwie do np. Francuzów, przyznaje się do znajomości przynajmniej 1 języka obcego. A ci, którzy się nie przyznają, i tak najczęściej z internetu nie korzystają ... Ja nie widzę korzyści dla Amazona z polonizacji ich serwisu, powiem szczerze ... ;) A jeszcze z takim superpopularnym, niewiadomo dlaczego, Alledrogo musieliby konkurować, które to Allegro wygrało rywalizację z Ebayem ... :)
Pozdrawiam, Wireless

elem

wireless, wszystko to prawda, co piszesz ale....dotyczy tylko katalogu zagranicznego. A przychody polskiej branży fonograficznej i sklepów on-line w ponad 50% (nawet do 70% - zależnie od firmy) robi się na artystach krajowych. Tego katalogu  Amazon.uk,de,com...  nie oferuje. Jest spora kwota $$$ do zgarnięcia z rynku.
Będzie amazon.pl, pytanie tylko kiedy i czy zdążą zanim upadnie sprzedaż fizyczna :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Księgowy

Pracaowałem na Nowy Świecie. Blisko , Muzant, Antykwariat Tamka, Vinyl Tamka, Side One, .... Ciągle latałem na pocztę i do US lub ZUSU. Na nieszczęście zmieniłem miejsce księgowania. :'(  lub szczęście.
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt


paul_67

Cytat: elem w Sierpień 03, 2014, 10:55"Kupujemy nowe płyty...". Amerykanie rekordowo dużo.
Współczesnych tłoczeń amerykańskich już nie kupuję.Były one synonimem jakości, ale to było kiedyś.Teraz są krzywe, niecentryczne i często gorzej brzmią niż odpowiedniki tych samych tytułów wydanych w Europie.Jednak sprzedawcy nadal nas nęcą nagłówkiem  "USA"...

MAC

Współczesne japończyki to też niestety bylejakość...
W sensie brzmienia bo poligrafia i tłoczenie na wysokim poziomie.

Piterski

Generalnie nowe płyty to loteria.

Kupiłem nową "TaTu" wydanie dwupłytowe i ok.
Kupiłem ZAZ "Paris" i ok.
Kupiłem "Modern Cool" i zamawiałem drugi egzemplarz.
Kupiłem Back to Black i przyszła w takim stanie że odesłałem w te pędy.

Statystyka 50/50 coraz bardziej skłania mnie do szukania używanych płyt bo ceny dobrych egzemplarzy podobne, a przynajmniej potrafią grać czysto i ładnie. Nie wiem gdzie oni to wszystko tłoczą ale podłamuje mnie jakość tych nowych wydań. Kupuje nową płytę i musze reklamować bo albo zniszczona lub trzeszczy i strzela. Masakra  >:(
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

ZAZ i Tutu - tłoczenie Optimal, Niemcy (tam gdzie tłoczono np. wznowienia Led Zeppelin)

Back To Black - ta seria tłoczona jest chyba w czeskim GZ

"Modern Cool" - co to za płyta?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Cytat: elem w Grudzień 17, 2015, 21:31
Back To Black - ta seria tłoczona jest chyba w czeskim GZ
"Modern Cool" - co to za płyta?
Pierwszą to zamówiłem wersje z USA, ale przez niemiecki JPC. Strasznie styrana płyta, nawet nie próbowałem wymieniać tylko kupiłem żonie japońskie wydanie na 2 płytach CD.
Druga to album Patrici Barber, irytowało mnie, że potrafi trzeszczeć, co ciekawe jeden egzemplarz bo drugi praktycznie nie.
Mam popowe płyty Shade i czyściutko i cichutko. A z nowymi taka loteria.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Modern Cool - co to za wznowienie? daj linka
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Domyślam się, że masz nadzieje na wersję 45 obrotów ale to jest standardowe 180 gram.
Ta która u mnie została gra fajnie.

Przy okazji czuje przez skórę, że wymaga ode mnie dokładnej kalibracji azymutu. Niestety płyta główna komputera poszła do reklamacji bo dźwiękówka nie działa i nie mogę skorzystać z programowego oscyloskopu.

Masz jakiś klucz, filtr do odrzucania tych słabych tłoczni? Mam na myśli wznowienia i nowe tłoczenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

elem

Klucza nie mam, i chyba go nie ma nikt :)  Niemieckie Optimal i Pallas to raczej zawsze bardzo dobre tłoczenia. Holenderska tłocznia Record Industry (stary CBS) tez raczej ok. Czeska GZ Vinyl ma wzloty i upadki, jest największa w Europie, klepią wszystko na potęgę.  Amerykańska RTI - doskonałe placki.
Amerykańska Rainbow ( chyba...) sporo wtop, m.in. fatalne tłoczenie wznowień The Beatles.
W Europie jest jeszcze kilka mniejszych tłoczni, ale jakos nie miałem okazji się spotkać z ich produktami.
A, mam jeszcze płyty z francuskiej MPO - może być, ale wolę Optimal czy Pallas.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Obsydian

Z mojej strony polecam sklep gdzie można trafić na naprawdę rzadkie tytuły. Jakościowo świetnie wytłoczone, ostatnio kupiłem od nich najnowszą płytę Hugo Race i naprawdę polecam również muzykę. Link poniżej:

http://www.glitterhouse.com/index.asp

Polecam również kawałek legendy, czyli  Abbey Road:

http://shop.abbeyroad.com/Music/Vinyl/

Zamówiłem "Fire And Water" i nie mogę się doczekać ;D

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Kupiłem dwie płyty w sklepie gigant.
Dostałem automatyczne potwierdzenie z informacją że mail z kwotą i numerem konta wyślą osobno.
I koniec. Ani widu ani słychu :(
Może mi ktoś powiedzieć co jest grane?
Czy myśmy zawarli umowę czy nie?
Od czasu do czasu  kupuję płyty w sklepach ale coś takiego widzę po raz pierwszy :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Umowa została zawarta, chyba że trwa rozeznanie tematu odnośnie dostępności. Albo otrzymasz maila z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia i nr konta albo odpowiedź, że towar jest chwilowo niedostępny. Dawno temu już to było?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Ponad tydzień.
Czyli mechanizm jest taki : w sklepie internetowym wystawiamy wszystko z ceną z czapy, jak znajdzie się jeleń to ściągamy towar, a jak się nie uda to jelenia na drzewo :(
Ciekawe podejście do uczciwości :o

A ja jak ostatni dureń wysłałem Ci obiecaną  paczkę :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Lipiec 20, 2016, 19:04Ponad tydzień.
Czyli mechanizm jest taki : w sklepie internetowym wystawiamy wszystko z ceną z czapy, jak znajdzie się jeleń to ściągamy towar, a jak się nie uda to jelenia na drzewo 
Ciekawe podejście do uczciwości 

To chyba nie tak. Najczęściej sprzedawca nie ma tego na półce tylko ściąga z magazynu zewnętrznego. Jak nie zaktualizował info o dostępności to tak to jest. Poza tym fakacje ;)

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: vasa w Lipiec 20, 2016, 19:04A ja jak ostatni dureń wysłałem Ci obiecaną  paczkę

Biedny :(   I co teraz? ;D

Dziękuję :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: gratefullde w Lipiec 20, 2016, 19:16
Cytat: vasa w Lipiec 20, 2016, 19:04A ja jak ostatni dureń wysłałem Ci obiecaną  paczkę

Biedny :(   I co teraz? ;D

Dziękuję :)

No właśnie, wyszedłem na podwójnego łosia.
I jako dostawca i jako odbiorca :'(
Cza się poprawić, jak jutro nie dostanę odpowiedzi to kasuję zamówienie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.