Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

łyżki do opon ... sztuk dwie najlepiej ...
No z cenami nie jest lekko ... w rowerach też  :(
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Zaczynam od czysczenia. Efekt pierwszy. Odzyskalem napis na piascie.  :D



Wireless

Pozdrawiam, Wireless

wojtek41


wojtek41

Wg. oznaczen, piasta przod - Scott. Mam nadzieje, ze nie mieszam pojec... :)

Wireless

Cytat: kangie w Czerwiec 21, 2015, 20:22
Cytat: wireless w Czerwiec 21, 2015, 19:37
Kilka fotek z dzisiejszej przejażdzki ...

1. Warszawa, wielkomiejska dźungla ... no taka pólnocnoeuropejska dżungla

2. Trochę bagienne okolice

3. Cywilizacja !!!!
Pięknie! I czym lepiej da sie zwiedzac takie tereny? Chyba tylko rowerem.



Czasami to nawet rowerem się nie da - przyczyną są "mazowieckie piachy", których spotkanie jest tak samo pewne, jak podatki lub śmierć :)
Ogromną dla mnie zaletą tego obszaru jest to, że ... zawsze się tam gubię :) Jeżdżę z GPSem i, mimo to, jeszcze nie udało mi się nigdy znależć dokładnie tej trasy, którą chciałem znależć ;)
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

Przekaz on line.  :)  Wstepne czyszczenie i zalozenie opon i detek. Za sprzet do zdjecia i montazu, posluzyly dwie lyzki od zupy.  ;D




frywolny trucht

Łyżki od zupy są OK. Już nic nie chciałem pisać :) Może tylko następnym razem, dla zmniejszenia sił podczas szorowania łychą po feldze, użyłbym trzech łych. To znaczy dwóch do podważenia opony i wyjęcia poza felgę, a trzeciej do szorowania.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Pamietam, ze jak mialem fabryczne opony WTB Velociraptor ("kartoflaki" w teren), to mialem potezne problemy ze zdjeciem i zalozeniem opon. To byl dramat. Zdarzalo sie ze musialem uzyc plynu do mycia naczyn, a nawet towotu!
Potem przed wyjazdu do Monachium kupilem gladkie kapcie Kenda, ktore wchodza i schodza bardzo latwo.

wojtek41

Z moimi oponami poszlo gladko. Przezutka tylna. Troche tras poznala, ale jeszcze w calkiem przyzwoitym stanie.




wojtek41

Pierwsza jazda za mna. Tak +/- 20, moze 25 km. Cos trzeszczy na wyzszych przezutkach, 6 i 7. Musze to sprawdzic. Na nizszych cisza i spokoj. Jakas sugestia..?
Wyczyscilem i przesmarowalem lancuch. W sumie rower w calkiem dobrym stanie .Choc mysle, ze jesli w czasie eksploatacji cos  wyjdzie, to bede na biezaco naprawial.
Trzy lata bez fajaka cos znacza, ale kondycji zero... ::) Musze to przezyc... ;) Trza byc twardym a nie trzeszczec i skwierczec jak winyl  ;D


Keef98

Dzisiaj miałam ambitny plan, aby przejechać się na rowerze Taty (Romet Wagant, rama 21'', koła 28'', trochę duży, ale jakoś szło) niestety zaczęło padać :( Jak się poprawi pogoda, to się przejadę ;D

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 22, 2015, 17:52rza byc twardym a nie trzeszczec i skwierczec jak winyl 
Dobre :D

Two-FacedGirl

Ja dziś zawiozłam do serwisu, okazało się, że wymaga solidnej renowacji żeby nie powiedzieć reanimacji, dobrze że się sama za to nie brałam :) Za kilka dni ma być jak nowy ;)
wojtek41 świetna maszyna :), tak w ogóle to bardzo profesjonalne macie te rowery koledzy, aż wstyd swój pokazać...
Pozdrawiam

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

#139
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 22, 2015, 18:53
Gadżeciarze  ;D
:) :) :) :) :)

Frywolny - przyłącz się :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 18:40
Ja dziś zawiozłam do serwisu, okazało się, że wymaga solidnej renowacji żeby nie powiedzieć reanimacji, dobrze że się sama za to nie brałam :) Za kilka dni ma być jak nowy ;)
wojtek41 świetna maszyna :), tak w ogóle to bardzo profesjonalne macie te rowery koledzy, aż wstyd swój pokazać...



No to czekamy na fotki :) Przebijemy forumowych marynarzy ;)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 22, 2015, 17:52
Pierwsza jazda za mna. Tak +/- 20, moze 25 km. Cos trzeszczy na wyzszych przezutkach, 6 i 7. Musze to sprawdzic. Na nizszych cisza i spokoj. Jakas sugestia..?
Wyczyscilem i przesmarowalem lancuch. W sumie rower w calkiem dobrym stanie .Choc mysle, ze jesli w czasie eksploatacji cos  wyjdzie, to bede na biezaco naprawial.
Trzy lata bez fajaka cos znacza, ale kondycji zero... ::) Musze to przezyc... ;) Trza byc twardym a nie trzeszczec i skwierczec jak winyl  ;D




Jak czeszczy? Szczela, czy czeszczy ? Przeskakuje ? IMHO - przerzutki do regulacji (naciąg).
Fajna maszyna :)
Kondycją się nie martw - będzie dobrze !!! 25km po trzech latach niejeżdżenia to całkiem do bry wynik :)
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 22, 2015, 18:53
Gadżeciarze  ;D
Nie ;) Oni, ja nie :P
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 18:40tak w ogóle to bardzo profesjonalne macie te rowery koledzy, aż wstyd swój pokazać...
Pokaż, będzie dwóch na nieprofesjonalnych - będzie mi raźniej ;)

Wireless

Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 18:40
...
tak w ogóle to bardzo profesjonalne macie te rowery koledzy, aż wstyd swój pokazać...

Eee tam - wklejaj !!! Najważniejsza jest radość z jeżdżenia :)
Pozdrawiam, Wireless

kangie

Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 18:40
(...) tak w ogóle to bardzo profesjonalne macie te rowery koledzy, aż wstyd swój pokazać...
Wstyd to kraść, ewentualnie wklejać swoje nagie fotki w sieci ;)

wojtek41

#145
Cytat: wireless w Czerwiec 22, 2015, 19:02Jak czeszczy? Szczela, czy czeszczy ? Przeskakuje ? IMHO - przerzutki do regulacji (naciąg).
Slychac cos jak szorowanie. Musze sprawdzic na 8 przelozeniu, bo o nim zapomnialem...) Na nizszych od 5 w dol, tego nie slychac. Nie ma przeskokow.
Two-FacedGirl, dalas do serwisu i dobrze zrobilas. Tej nocy siedzialem nad rowerem do 2,30... :o

Two-FacedGirl

Cytat: wireless w Czerwiec 22, 2015, 19:23
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 18:40
...
tak w ogóle to bardzo profesjonalne macie te rowery koledzy, aż wstyd swój pokazać...

Eee tam - wklejaj !!! Najważniejsza jest radość z jeżdżenia :)
Cytat: kangie w Czerwiec 22, 2015, 20:35
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 18:40
(...) tak w ogóle to bardzo profesjonalne macie te rowery koledzy, aż wstyd swój pokazać...
Wstyd to kraść, ewentualnie wklejać swoje nagie fotki w sieci ;)

No dobrze :)ośmieliliście mnie i rozśmieszyliście (kangie- :) :-[ ;) ), jak tylko mój rower wróci z serwisu wrzucę zdjęcia. Mam zresztą kilka pomysłów co by go trochę podrasować i liczę na waszą pomoc
Pozdrawiam

wojtek41

Wieczorne kolko, ale tylko dziesiecio kilometrowe. )
Na pierwszy dzien wystarczy. )


merlin1973

Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 21:11jak tylko mój rower wróci z serwisu wrzucę zdjęcia.
Możesz na nim siedziec ale ubrana bo zimno coś się zrobiło :):)
Pozdrawiam S.CH.

Two-FacedGirl

Cytat: merlin1973 w Czerwiec 22, 2015, 21:15
Cytat: Two-FacedGirl w Czerwiec 22, 2015, 21:11jak tylko mój rower wróci z serwisu wrzucę zdjęcia.
Możesz na nim siedziec ale ubrana bo zimno coś się zrobiło :):)
Dzięki Merlin ;) faktycznie zrobiło się pieruńsko zimno, dzisiejszego ranka 7 stopni na Podlasiu :P
Pozdrawiam