Menu główne

rowerowanie

Zaczęty przez Wireless, Sierpień 11, 2014, 10:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

intenser

wireless- nie ma bata

podczas umiarkowanej jazdy na rowerze nie masz szans na redukcję takiej ilości kalorii w takim czasie

zrzutka zbędnych kilogramów nie ma tu nic do rzeczy - to wynika z wielu innych czynników

Wireless

Ależ oczywiście że ma - wynika to z prostego bilansu energetycznego - jeśli wchłaniasz mniej, niż spalasz, to chudniesz, jeśli odwrotnie - to tyjesz. To proste jak drut :)

I nie ma w tym absolutnie żadnej magii głoszonej przez pismaków z kobiecych czasopism :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Jest jeszcze kwestia masy. Jak jesteś cieńsiejszy, spalasz mniej przy tym samym wysiłku, niż grubciejszy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 04, 2015, 20:57
Jest jeszcze kwestia masy. Jak jesteś cieńsiejszy, spalasz mniej przy tym samym wysiłku, niż grubciejszy.

To jest właśnie brane pod uwagę przy wyliczaniu dziennego zapotrzebowania na kalorie :)
Ale, rzecz jasna, masz rację :) - co tym bardziej zachęca do jeżdżenia na rowerze, nota bene, bo i efekty  na początku większe, niż na końcu :)
Pozdrawiam, Wireless

intenser

Cytat: wireless w Lipiec 04, 2015, 20:54Ależ oczywiście że ma - wynika to z prostego bilansu energetycznego - jeśli wchłaniasz mniej, niż spalasz, to chudniesz, jeśli odwrotnie - to tyjesz. To proste jak drut

o jej - to tak oczywiste, że chyba nie warto nawet odpowiadać  ;D

tak jak oczywistym jest niemożność spalenia na rekreacyjnym rowerku 4000kcal w 3h  ;)



Wireless

Intenserze - musiałbym Ci pokazać moje zdjęcia z ubiegłego roku - sprzed i po jeżdżeniu - wtedy byś uwierzył :) - ale nie chcę upubliczniać swojej facjaty :)

FYI - ze 107 do 85 :)
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: intenser w Lipiec 04, 2015, 21:01
Cytat: wireless w Lipiec 04, 2015, 20:54Ależ oczywiście że ma - wynika to z prostego bilansu energetycznego - jeśli wchłaniasz mniej, niż spalasz, to chudniesz, jeśli odwrotnie - to tyjesz. To proste jak drut

o jej - to tak oczywiste, że chyba nie warto nawet odpowiadać  ;D

tak jak oczywistym jest niemożność spalenia na rekreacyjnym rowerku 4000kcal w 3h  ;)


A tym "rekreacyjnym rowerkiem" to mnie ubodłeś. To pełnowartościowy ścigacz. 10 kg wagi :)

Pozdrawiam, Wireless

intenser

Cytat: wireless w Lipiec 04, 2015, 21:07To pełnowartościowy ścigacz. 10 kg wagi :)

jazdę rekreacyjną miałem na myśli :)

intenser

Cytat: wireless w Lipiec 04, 2015, 21:04FYI - ze 107 do 85 :)

słabo  :)  ;)

ja zlazłem z 115 na 78 ( kilka lat temu )

Wireless

Cytat: intenser w Lipiec 04, 2015, 21:10
Cytat: wireless w Lipiec 04, 2015, 21:07To pełnowartościowy ścigacz. 10 kg wagi :)

jazdę rekreacyjną miałem na myśli :)


OK :)
Co do reszty ja w dalszym ciągu podtrzymuję swoją tezę. Rzecz jasna od aktów strzelistych typu jeden wypad na miesiąc nic nie spadnie. Ale jak jeździsz regularnie - ja w ub. roku trochę dłuższe, niż dzisiejsza, trasy robiłem sobie prawie codziennie "po pracy" dla relaksu - to waga spada i to drastycznie. Tempo, że tak powiem, oświęcimskie.
Pozdrawiam, Wireless

intenser

Cytat: wireless w Lipiec 04, 2015, 21:12trasy robiłem sobie prawie codziennie "po pracy" dla relaksu - to waga spada i to drastycznie.

zgadza się , ja dawałem sobie po garach 4x w tygodniu min. po 50 min + 5 przemyślanych posiłków w ciągu dnia i było lżej 6kg miesięcznie

Keef98

Wireless, nie bój się gorszej twarzy niż ja nie masz ;) Zawsze można zrobić kwadraciki, jak zbiegom ;D
Ostatnio nie jeżdżę, kiepsko znoszę upały, chyba, że się wygnam z domu o 8:00, ale takich cudów nie ma ;)
Rower dziadka nie ma rdzy, cały czas był w domu i dziadek go, co chwila smarował. :)
Nie ogarniam, dlaczego się niektórzy katują, aby schudnąć ;)

Wireless

Cytat: Keef98 w Lipiec 04, 2015, 21:15
...
Nie ogarniam, dlaczego się niektórzy katują, aby schudnąć ;)

Dlatego, aby, w pewnym wieku :), np. serca nie zajechać i - ogólnie - dobrze się czuć. Będziesz w naszym wieku (a to jeszcze daleko przed Tobą ;) ) - to zobaczysz :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 04, 2015, 21:19
Przez 10h leżenia można spalić 1000 kalorii.
http://vitalia.pl/index.php/mid/6/fid/22/kalorie/diety/act/wysilek

Co jest również równoważnikiem jakiegoś pierdyliona kliknięć myszą ;)
Ja jednak pozwolę sobie w dalszym ciągu zachęcać do bardziej aktywnego dawania znaków życia ;)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Wciskanie przycisków pilota, trasa do kibla i do lodówki. To swoje robi :) Podwaja spalanie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

Jedząc też wykonuję jakiś ruch, a aby go wykonać, to potrzebuję energii ;)

frywolny trucht

Hmm. Ale jednak nie chudnę, wręcz przeciwnie. Głupia ta nauka :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

A jak człowiek singli słucha, to też bardziej chudnie niż jak jest w przypadku 12'' ;) Częściej biega do drapaka. Kupujcie więcej singli - macie wymówkę ;)

Keef98

Cytat: wireless w Lipiec 04, 2015, 21:18
Cytat: Keef98 w Lipiec 04, 2015, 21:15
...
Nie ogarniam, dlaczego się niektórzy katują, aby schudnąć ;)

Dlatego, aby, w pewnym wieku :), np. serca nie zajechać i - ogólnie - dobrze się czuć. Będziesz w naszym wieku (a to jeszcze daleko przed Tobą ;) ) - to zobaczysz :)

Akurat uzasadnienie dla zdrowia rozumiem, sama jeżdżę dla zdrowia i przyjemności, ale znam takich, co się katują przez cały wolny czas, aby nie musieć wciągać brzucha ;)
Swoją drogą Wasz wiek, to nie tak dużo, jak mniemam jesteście w podobnym wieku, co moi rodzice.

Wireless

W temacie, jak widzę, delikatna posucha ... w tzw. międzyczasie udało mi się wreszcie zapędzić moje córy do zrobienia porządku ze swoimi rowerami ... czyściły i smarowały aż miło ;D ;D ;D Jutro, mam nadzieję że pogoda bardziej dopisze, dłuższa rodzinna trasa ... ciekawe, jak moje kobity wytrzymają 50 km ;D ;D ;D
Pozdrawiam, Wireless

wojtek41

#246
Ostatnio deszcz, deszcz, deszcz...Konca nie ma... :(

Wireless

Ano - jeszcze przedwczoraj zrobiłem parę km ... wczoraj i dzisiaj już się nie pokusiłem ... więcej moknięcia i czyszczenia złomu, niż jeżdżenia ... Grrrr Ja żądam lipca w lipcu !!!  >:( >:( >:( >:(
Pozdrawiam, Wireless

Keef98

Mój Tata ostatnio zagonił brata do odrdzewienia. Miały wtedy miejsce dwa tzw. cudy niewidy:
1. Brat nie młóci w CSa.
2. Brat wykonuje jakąś pożyteczną czynność.
Ale popelinę odstawił straszną :(
Jutro ma być ładnie, to sobie pojeżdżę, bo się ostatnio rozleniwiłam, tak się najarałam tym, co teraz u mnie gra, że nawet nie jem tak dużo, jak zawsze ;) To o rowerze zupełnie zapomniałam ;)

wojtek41

Deszcz ma jeden plus. Odnowilem Scotta.  :)