Uniwersalny sterownik obrotów – Zontek

Zaczęty przez rudy-102, Luty 28, 2016, 18:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

pan-troglodytes

Oscyloskop i płyta testowa potwierdzają wskazania tego programu, z dokładnością, którą mogę uzyskać na amatorskim sprzęcie. Sprawdzałem to kiedyś na wszystkich moich gramofonach jak dopadła mnie kompulsywna potrzeba pomiarów.

frywolny trucht

Cytat: Jakub w Marzec 20, 2017, 20:50Mnie wystarczy, że pomiar się mieści w granicach deklarowanych przez producenta 49 lat temu (Model z 1968 r.)

Producent przewidział odchyłkę 0,1%. Sądzę, że byłby w szoku :)
Zmiażdżył całą japońską produkcję końca lat 80- tych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

Producent jest realistą i dokonuje pomiaru profesjonalnie.

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Marzec 20, 2017, 20:59Zmiażdżył całą japońską produkcję końca lat 80- tych.

Bez przesady, wynik w zasadzie podobny do tego prodżekta. Ciekawe skądinąd jakby wyszedł pomiar na takim SL1200, albo topowym Luxmanie.

peezeet


Jakub

Cytat: peezeet w Marzec 20, 2017, 21:02Producent jest realistą i dokonuje pomiaru profesjonalnie.

Zrób pomiar tym programem na Zonteku. Na pewno dysponujesz profesjonalnym pomiarem, więc będziemy wiedzieli o ile programik przekłamuje. :)

peezeet

Zontek ma W&F 0,02 pomiar profesjonalny, więc masz lepszy sprzęt... pogratulować.

frywolny trucht

Mam nadzieję, że to co się teraz dzieje nigdy nie trafi w ręce konstruktorów napędów DD ze stabilizacją obrotów. Taki nakład kosztów, zaawansowania technologicznego, część firm to przerosło- padły, inne stanęły na krawędzi bankructwa. A rozwiązanie było takie proste. Słyszę już dźwięk miecza samurajskiego tnącego chude bebzony odpowiedzialnych za ten stan rzeczy. Słyszę chlupot wypadających bebechów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: peezeet w Marzec 20, 2017, 21:07Zontek ma W&F 0,02 pomiar profesjonalny

A ja tego nie neguję. Ciekaw tylko jestem jaki wyniki będzie miał zontek przy pomiarze na tym programiku. Nie ma co dawać trójkropków.
Powtarzalność pomiarów tym programikiem jest u mnie duża. Jest pewien rozjazd, bo nie jest tak, że za każdym razem jak położę telefon na talerzu to wychodzi 0,01, ale 100% pomiarów daje wynik <0,04. Czyli ani razu nie było gorzej niż przy pierwszym pomiarze na zimnym gramofonie. Mierzyłem ponad dwadzieścia razy.

Ciekawe też jaki wynik da AdFontes bez stabilizacji i z włączoną stabilizacją.


frywolny trucht

Żeby Was pocieszyć, apka Feickerta na Androida działa w drugą stronę. Zawsze jest błąd. Ona ma możliwość puszczenia z komórki sygnału modulacyjnego jako wzorcowego i dokonania pomiaru. I pamiętam, że całkiem pokaźny błąd wyskakiwał :) Zawsze. Chyba muszę łożysko w komórce przesmarować.

Przy czym to było jakiś czas temu. Może coś poprawili.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Marzec 20, 2017, 21:24Przy czym to było jakiś czas temu. Może coś poprawili.

Nie aktualizują jej od lat. (Ostatnia aktualizacja w maju 2013 r.) Jakość żyroskopów wbudowanych w telefony mocno się poprawiła od tamtego czasu, więc można założyć, że RPM ma większą dokładność. No i mierzy faktyczne obroty, a nie zniekształcenia na niecentrycznej płycie (ja mam taką).

pan-troglodytes

Z tymi czujnikami w iPhone wcale nie jest tak źle, tu ciekawy artykuł:
http://asa.scitation.org/doi/full/10.1121/1.4964639
Dokładność pomiarowa na poziomie urządzeń laboratoryjnych.
Dawaj peezeet ajfona na talerza, przecież to tylko zabawa.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes


Jakub


peezeet

A skąd ja wam ajfona wezmę. Ja nie ośmielił bym się sprzętu laboratoryjnego do ucha przykładać bo jeszcze okaże się że kobietą jestem ;) Xperia nie wystarczy? ;)

rudy-102

Z xperią mojego syna nie działa, ale pewnie Ty masz lepszy model.

frywolny trucht

Paweł, stracieś okazję na fajność+100  ;) Ale prawda jest taka, że na Androida nie ma programiku, który by mierzył RPM do dwóch miejsc po przecinku i jeszcze pokazywał kołysanie obrotów*. Przynajmniej ja nie widzę:
https://play.google.com/store/search?q=rpm&c=apps&hl=pl


*- przy czym jak ma pokazywać 0,00% to może i lepiej, że nie ma?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: frywolny trucht w Marzec 20, 2017, 21:57*- przy czym jak ma pokazywać 0,00% to może i lepiej, że nie ma?

W czasie pomiaru ta wartość się nieco zmienia. To co jest na obrazku, to odchyłka w chwili zakończenia pomiaru. U mnie ta wartość się zmienia między 33,32 a 33,34. Oczywiście po ustawieniu obrotów.
Bardziej istotny jest ten wykres i skala błędu.

frywolny trucht

Paweł- było do Zontka. Coś mnie tknęło i spojrzałem w profil pana troglodyty  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

peezeet

Paweł, stracieś okazję na fajność+100.......i jak ja to przeżyję? Echhh 😥

pan-troglodytes

Fajnie jest być fajnym.
Ja jeszcze trochę podrążę temat, nie jestem producentem (więc nie muszę się wstydzić), mam ajfona (prestiż), Fontka (kredens z wędką) i oryginalny silnik. Taki wynik:

pan-troglodytes

iPhone 7, RPM w najnowszej wersji, pomiar 30 sekund, 50 próbek / sekundę. Oczywiście to nie wygląda tak różowo jak igła penetruje rowek - wtedy obroty zwalniają. Żeby na oryginalnym silniku było dobrze należy ustawić 33.5 RPM. Jasmine nie ma tej przypadłości ale też nie jest tak "liniowy" jak oryginalny silnik.

peezeet

No i wsio jasne :) :)
Gramofon ten nie powinien się kręcić w przeciwnym kierunku?

pan-troglodytes