Magnetofony kasetowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

kefas


GregWatson

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 13, 2018, 18:18Spójrz jeszcze raz na niego i powtórz "ładny" ;)


No cóż, ładniejsze bywały droższe.
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

#1277
A jak się mają w rankingach magnetofony Revoxa?
W szpulakach to ścisła czołówka a co z kaseciakami?
Ktoś ma jakieś doświadczenia? Kefas, liczę na Ciebie  :)








kefas

Nie mam takiego ale kiedyś na pewno będę miał bo słyszałem wiele dobrego o nich.

LampowY


kefas

Chwalą tego 215 a 710 to podobno wyższy model

Hubertrs

Kruca bomba nikt nie ma pomysla jak dobrze wydac tysiac pincet zloty???

LampowY

Cytat: Hubertrs w Grudzień 13, 2018, 18:47
Kruca bomba nikt nie ma pomysla jak dobrze wydac tysiac pincet zloty???
Jeśli!!! jest sprawny to cena jest baaaardzo dobra.
Piszą, że RX505 pod względem grania jest drugi po Dragonie.

https://allegro.pl/nakamichi-rx-505-se-i7710553020.html

https://www.hifishark.com/model/nakamichi-rx-505

frywolny trucht

Cytat: LampowY w Grudzień 13, 2018, 17:46Jak już obkupimy się w magnetofony to greg przeprowadzi nas przez arkana.... DAT   

S/N na poziomie -92 dB? A co z analogowym szumem? Tak się nie godzi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY

Arek, dogramy  ;D
Za 2 mamroty stanę z mikrofonem i będę ci podczas nagrywania szumiał  :smok:
;D

paul_67

Frywolny, instrukcyja do Akajca po polsku jeszcze pogrzebana? Pisz na PW.

frywolny trucht

Cytat: Hubertrs w Grudzień 13, 2018, 18:47
Kruca bomba nikt nie ma pomysla jak dobrze wydac tysiac pincet zloty???


Kefas kupił Kenwooda KX 1100 i ten magnetofon jest na allegro poniżej tysiaka. Co ciekawe, nie ma tego dużo na hifishark, a w Polsce dwa. Pamiętam, że Kenwood robił solidne decki, może nie tak ambitne jak Nakamichi, ale spoko działały. Przy czym z 1100 nie miałem do czynienia. Wygląda solidnie, jest dobrze oceniany, a jednak jego cena jest dośc niska.

Pytanie nr 2, szukasz czegoś staszego, z wyceiraczkami, czy zaawansowanego technicznie, nowszego?

https://allegro.pl/magnetofon-kenwood-kx-1100hx-gwarancja-paragon-i7676936538.html?reco_id=44b0cf1b-ff04-11e8-91d2-ecf4bbd61870
https://allegro.pl/kenwood-kx-1100hx-i7233474152.html

https://www.youtube.com/watch?v=NptvVE5fkGA



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

#1287
Cytat: Piterski w Grudzień 13, 2018, 18:12Jak już miałbym kupić magnetofon to chyba tylko DAT.
Po co kupować magnetofon udający cyfrę  :o . Jako któryś tam eksponat kolekcjonerski to i owszem . To po pierwsze są skomplikowane maszyny i ciężko z serwisem . Po drugie w Angielskim teście z lat 90 tych Nak DR-10 pokonał wszystkie dostępne DATy . DAT to ślepa uliczka .
Jak ma by cyfrowo to KORGA za rozsądną cene i ripowć winyla  :) .

Hubertrs

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 13, 2018, 19:27ytanie nr 2, szukasz czegoś staszego, z wyceiraczkami, czy zaawansowanego technicznie, nowszego?

Wstepnie mam dwa na mysli, gx-75 i tc-k750

frywolny trucht

#1289
Akai ma tę zaletę, że uchodzi za czołg i ma "szklane" głowice, które są niby niezniszczalne. Jak ktoś go nie traktował młotkiem i siekierą, powinnen chodzić za następne 20 lat. Ku mojemu zdumieniu- jak na razie- niemal wszystko jest w najlepszym porządku poza jedną rzeczą. Wyczytałem, że kieszeń z prawej strony czasem nie dochodzi do końca, gdy używamy silnika. No i mam tak. Jak spojrzeć z góry kieszeń nie przebiega równolegle do krawędzi płyty czołowej. Widać, że troszkę się rozchodzi. No i co drugą, trzecią polską kasetę, nagraną "firmowo", nie wciągnie do końca, nie domknie kieszeni z prawej strony. Objawia się to tym, że prawa szpulka kasety się nie kręci i następuje wyjazd taśmy z kasety. Przy firmowych kasetach ( TDK, Sony,Maxell itp.) to się nie zdarza. Jakby te polskie były większe i haczyły. Można założyć, że takie nagrywanki będę traktował z palca zamykając kieszeń- jak to zwykle magnetofony mają- ale jakaś tam rysa na wizerunku jest.

Trudność oceny, czy Akai choruje, polega na tym, że osłona kieszeni da się w pewnym zakresie przesuwać i może być całkiem krzywo :) Za to bardzo łatwo i szybko się zdejmuje, to cenne, bo kieszeń nie otwiera się szeroko i byłby problem dojść z wacikiem do głowic, rolek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Frywolny dziekuje za ciekawy opis, moj kolega ma gx-95 i mocno mnie namawia na akaica, chyba sie zdecyduje na gx-75.

LampowY


LampowY


LampowY


LampowY

Zestaw frywolnego też chce mieć  :D


kefas


tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Na zdjęciu wyższy model amplitunera od tego, który mam. Ale ten mój też daje radę  ;D. Co innego mnie ciekawi- czy w tamtym czasie Ken Ishiwata firmował klocki? A grały soczyście. Z czasem straciłem zainteresowanie marką... Przez imię boga?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


cdt

 ;D