Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 20:06
Qwa, jaka świąteczna atmosfera  :o
A ja, jak ten burak pastewny z pustymi rękami... Chociaż z płytami byłem ale chyba się nie liczą bo nie dla gospodarza  :)
Oj nie dąsaj  się . Przecież cię przytulilem . -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Paweł, przynajmniej udawałem, że mi się delty podobają a nie jak cała reszta - gwizdy, tupanie, wrzaski  ;D

rudy-102

Cytat: miniabyr w Listopad 18, 2018, 19:58
Cytat: rudy-102 w Listopad 18, 2018, 12:53
Cytat: miniabyr w Listopad 15, 2018, 23:30
Jeśli uda się komuś otworzyć ten pdf to niech go przerobi i wrzuci tu do mojego wątku . Ja nie mogę go otworzyć
Czy to  możliwe, że zjadłeś jedną literkę?
Chodzi o to?
Nie  ,to nie ten pdf. Mój  pdf to wykres który sam zrobiłem  Po zapisaniu wyniku do pliku pdf wyskakuje błąd.
A w jakim programie malowaleś?

miniabyr

Cytat: rudy-102 w Listopad 18, 2018, 20:14
Cytat: miniabyr w Listopad 18, 2018, 19:58
Cytat: rudy-102 w Listopad 18, 2018, 12:53
Cytat: miniabyr w Listopad 15, 2018, 23:30
Jeśli uda się komuś otworzyć ten pdf to niech go przerobi i wrzuci tu do mojego wątku . Ja nie mogę go otworzyć
Czy to  możliwe, że zjadłeś jedną literkę?
Chodzi o to?
Nie  ,to nie ten pdf. Mój  pdf to wykres który sam zrobiłem  Po zapisaniu wyniku do pliku pdf wyskakuje błąd.
A w jakim programie malowaleś?
W programie do pomiarów wkładki (Feickert adjust+) jest zaszyty moduł do robienia pdf. Niestety Feickert nie zrobił aktualizacji programu do Win 10 i stąd ten problem
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#3904
Cytat: LampowY w Listopad 18, 2018, 20:12
Paweł, przynajmniej udawałem, że mi się delty podobają a nie jak cała reszta - gwizdy, tupanie, wrzaski  ;D
Ważne że ja jestem zadowolony ! I to bardzo .  :) ..................Maciek a ty tych EV od samego początku  nigdy nie lubiłeś .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

rudy-102

Cytat: miniabyr w Listopad 18, 2018, 20:17
Cytat: rudy-102 w Listopad 18, 2018, 20:14
Cytat: miniabyr w Listopad 18, 2018, 19:58
Cytat: rudy-102 w Listopad 18, 2018, 12:53
Cytat: miniabyr w Listopad 15, 2018, 23:30
Jeśli uda się komuś otworzyć ten pdf to niech go przerobi i wrzuci tu do mojego wątku . Ja nie mogę go otworzyć
Czy to  możliwe, że zjadłeś jedną literkę?
Chodzi o to?
Nie  ,to nie ten pdf. Mój  pdf to wykres który sam zrobiłem  Po zapisaniu wyniku do pliku pdf wyskakuje błąd.
A w jakim programie malowaleś?
W programie do pomiarów wkładki (Feickert adjust+) jest zaszyty moduł do robienia pdf. Niestety Feickert nie zrobił aktualizacji programu do Win 10 i stąd ten problem
No to lipa :( .

miniabyr

Dziś u Mietka za cale 40 zł !!!! kupiłem takiego Japończyka . Ja mam  ten III koncert skrzypcowy w wersji na Melodii ale stan jest nienajlepszy .Teraz mam w sanie  prawie dziewiczym  ! :) Genialna interpretacja i fantastycznie brzmi .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

W Win 10 jest domyślnie wirtualna drukarka PDF w opcjach wydruku.
Wybierz w programie polecenie drukuj, tak jakbyś chciał normalnie drukować, i będziesz miał tam opcje Adobe PDF.

miniabyr

Cytat: Jakub w Listopad 18, 2018, 20:30
W Win 10 jest domyślnie wirtualna drukarka PDF w opcjach wydruku.
Wybierz w programie polecenie drukuj, tak jakbyś chciał normalnie drukować, i będziesz miał tam opcje Adobe PDF.
Ok dzieki. Spróbuję  niebawem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Łał co za dzień . Dziś długa sesja ze smykami u mnie w piwnicy . Trzeba było zrobić z trzech  instrumentów duży skład smyków . Udało się  i na koniec nagrać trąbkę . A po wszystkim posłuchałem płyty Sonny Rollinas "Our man in jazz"  -bajka  i brzmieniowo i muzycznie . Jak ktoś myśli że rollins grał tylko ładne rzeczy to tu może być zdziwiony  :) . No cóż gusta są różne i takie brzmienie bardzo mi odpowiada .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Dziś wieczorem podmienię lampy w Modright z EH na Siemens / Miniwat . Zobaczymy co one wniosą . Relacja wieczorem
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

A jeszcze w tym tygodniu przyjedzie do mnie na odsłuch phono Audio Note Kit w wersji naj. czyli 5  oraz aby to zagrało stepup bo pre AN są tylko do wkładek MM (tylko nie pamiętam której firmy będzie to StepUp) To będzie ciekawe ,bo nigdy u mnie nie grał produkt ANK , który chyba już nie ma za wiele wspólnego z firmą macierzystą . Jest to raczej wariacja na temat Audio Note
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: miniabyr w Listopad 19, 2018, 23:28Łał co za dzień . Dziś długa sesja ze smykami u mnie w piwnicy .
Następnym razem ma być na spotkaniu takie trio !
A ja (jako stary techniczny) będę ustawiał mikrofony  ;)

dino

A wracając do dźwięku. Tak już na spokojnie.
Ciekawi mnie co wniesie zmiana lamp bo już wcześniej pisałem, że EH "drą mordę" a jeszcze wspomniano o braku detali na górze. Typowy objaw.
Brakowało mi też niskich tonów. Dopiero "helga" troszkę zmusiła zestaw do grania w tym zakresie. Ale taka pewnie jest uroda EV.
Jaki tam siedzi głośnik niskotonowy ?
Mi się zawsze EV kojarzył z p.do..ciem na basie bo używaliśmy 400W estradowych w starych czasach i łoiło to przepięknie.
A.. i mimo wszystko pokombinowałbym z VTA bo gramofon jest moim zdaniem bardzo zacny.

elem

Cytat: dino w Listopad 20, 2018, 19:45Brakowało mi też niskich tonów

??? Co prawda tylko raz słuchałem EV (dawno temu u Ondreja) ale czego jak czego, dołu i mięsa nie brakowało.
I nie darły ryja :) 


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Nie wiem co wniesie  ale to zobaczymy . Co do basu to ja mam go od cholery bo tam siedzi 12 calowy głośnik -tego mi nigdy nie barkowało . Bas bardzo nisko schodzi i to tak ,że słychać najniższą oktawę kontrabasu w b.naturalny sposób . Ja w ogóle miałem wrażenie ,że byliście  prawie wszyscy nakręceni jak bąki ;)   ! Zero słuchania tylko gadanina jak jest przy takiej ilości osób. .....................ale właśnie jestem po włożeniu lampek Siemens CCA 88 ............oj jak ch.jowo się zrobiło  :( Wszystko zmatowiało  jak zza kotary. Jutro spróbuje miniwatt .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Siemens CCa matowo i kotara?  :o
Siemens CCa to typowy uśmiech dyskoteki. Podbite na maxa skraje pasma. Może się podobać lub nie ale, że matowo i kotara? Typowa lampa "pod publiczkę".
Jak to różne rzeczy zachowują się różnie w różnych systemach.

dino

Cytat: miniabyr w Listopad 20, 2018, 22:03Co do basu to ja mam go od cholery bo tam siedzi 12 calowy głośnik -tego mi nigdy nie barkowało .
Mnie brakowało (a puszczałeś nisko schodzący kontrabas). Zaczynam się zastanawiać czy to nie efekt  całego dnia na AVS i adaptacji słuchu do walących basem pokoi. Cicho u Ciebie nie grało a łup bum na korytarzu nie było. Ale kilku mocno tłumiących przestrzeń akustyczną się w pokoju znalazło więc... ;D

cdt

Ale bez ogórca

dino

Ja byłem na "świadomym nasłuchu".  8)

Piterski

Cytat: miniabyr w Listopad 20, 2018, 22:03Zero słuchania tylko gadanina jak jest przy takiej ilości osób.
Skąd my to Pawle znamy ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: Piterski w Listopad 21, 2018, 10:46Skąd my to Pawle znamy ;D
Było to ewidentnie spotkanie towarzyskie  :alc:  :gn:
I jeszcze po całym dniu AVS wiec Pawle masz pełne prawo podchodzić do marudzenia z duużym dystansem.  ;D

miniabyr

Cytat: dino w Listopad 21, 2018, 14:01
Cytat: Piterski w Listopad 21, 2018, 10:46Skąd my to Pawle znamy ;D
Było to ewidentnie spotkanie towarzyskie  :alc: :gn:
I jeszcze po całym dniu AVS wiec Pawle masz pełne prawo podchodzić do marudzenia z duużym dystansem.  ;D

Dino drogi ja przeszedłem nad tym do porządku dziennego . Choć Andrzej mnie zaskoczył najbardziej doszukując się w brzmieniu Modwrighta  czegoś co nazwał szklistością . Chodziłem ze dwa dni i zastanawiałem się co miał na myśli . Nawet spytałem Piterskiego ,Ondreja czy doszukali takiej cechy. Byli tak samo zdziwieni jak ja . Ok srał pies  na MW ale mi to phono podoba się i już . Moon nie mam do niego startu...............cd w poszukiwaniach nastąpi i oprócz ANK zawita do mnie phono Audio Research PH3 ale po modyfikacjach . Zobaczymy  czy ten kierunek jest interesujący . Na audkyjnym portalu jest ph 2 reference ale nie zamierzam kupować na pałę bez posłuchania .CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Odpuść sobie ARC poniżej Ref.

A szklistość MW pojawiła się Andrzejowi przed czy po gąsiorze bimbrozji?  ;D

miniabyr

Cytat: LampowY w Listopad 21, 2018, 18:17
Odpuść sobie ARC poniżej Ref.

A szklistość MW pojawiła się Andrzejowi przed czy po gąsiorze bimbrozji?  ;D
Ha nie pamiętam kiedy ale bimbrozja to raczej   łagodzi niż wyostrza . ..............Maciek a ty na który AR się nastawiasz ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !