Okki Nokki- półautomatyczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 19:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

cdt


GalAnonim

Mam pytanie do użytkowników tej myjki, przy odpalenie 'odkurzacza' obroty przestają być płynne a stają się "szarpane", raz czy dwa myjka zatrzymała się  :(   ponadto jak poruszyć talerzem to zaczął kołysać się na boki bardziej niż kiedyś ... ktoś może miał takie objawy i coś podpowie zanim zacznę jej 'demolkę'   :D
pozdrawiam
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

paul_67

Wychodzi na to,że co  się dzieje z silnikiem napędzającym talerz.Wyczuwasz spore luzy na osi?

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67


GalAnonim

Właśnie talerz kolebie się na prawo i lewo - może faktycznie poluzowało się jego mocowanie do osi silnika.
Sprawdzę - jak tylko odnajdę taki imbus aby się do tego mocowania dostać   :)
Dzięki.
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

zalun

No i mam problem.
Wyciągnąłem nieużywaną od roku Okki Nokki (przeprowadzka, brak kasy - brak nowych płyt) czujnik płynu chyba zardzewiał.
Próbowałem czyścić jak radzą - https://www.dhtrob.com/overige/okkinokki_repair.php - ale ni chu chu.
Można to wymienić? Czy pójść metodą "na krótko" i odpiąć czujnik?

zalun

Wygląda na to, że po problemie - zostawiłem myjkę rozkręconą na 2 dni i drainage pokazuje, że wszystko w porządku. Czujnik musiał widocznie dobrze przeschnąć. Zalałem pojemnik wodą tak na 2cm i nadal działa. Jeszcze tylko dobrze skręcić.

Hobbit

Okki Nokki z allegro, można śmiało z Lublina zamawiać czy coś jest z nią nie Tak? Cena dużo niższa niż na Winyl czy innym sklepie.b

zalun

Polecam sprawdzić przed zakupem (albo po i zwracać).
Po rozkręceniu moja nieco się rozszczelniła i ramię już nie jest utrzymywane przez siłę ssącą.
Wkrótce znowu się do niej zabiorę.

j-a-r-e-k

ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi

j-a-r-e-k

ad fontes, goldring, croft, tannoy, hitachi