Szukam pomysłu na nowe źródło CD.

Zaczęty przez Stef, Styczeń 08, 2022, 14:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiki

Cytat: wiki w Listopad 03, 2022, 11:44
Cytat: marekw 76 w Listopad 02, 2022, 11:58
Stąd moje pytanie do Was czy może ktoś ma coś w miarę sensownego a niepotrzebnego.
Mam Kenwood DP1100B.
Bardzo fajne analogowe granie.
Jak co to proszę o szczegóły na PW.

W sumie to mi chodziło o to, że mam tego Kenwooda na zbyciu.... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

muda44

Cytat: ingoodtone w Listopad 04, 2022, 22:44
Ja mam Cambridge cd 640 v2. Naprawdę to dobry odtwarzacz? Ta trzaskająca szuflada jest okropna. Może i dobrze gra, nie mam porównania z innym cd.

Po modyfikacji tak. Bardzo fajny poziom. Dla mnie nie gorszy od Accuphase DP-65. Oczywiście wykonanie, działanie Accuphase to inny świat ale i inne pieniądze.
Co do szuflady, Krell KAV 280CD który nowy kosztował 19 000zł ma jeszcze gorszą szufladę a jak się przewija to głośność na wyjściach robi się x2.
Taki hi end żart.

marekw 76

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Kolega póki co rozważa, myśli.
Pomysły na takie, że opadają ręce
Wiki wysłałem PW
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Temat nieaktualny.
Kolega jednak nie szukał rady tylko akceptacji swojej decyzji...
Wybrał sprzęt znanej i cenionej marki Taga harmony, Auna, nobsound.
Dokładnie nie wiem bo jeszcze nie zdecydował.
Pozdrawiam wszystkich
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

siwmad

Jak newbie na tym forum chciałbym najpierw wszystkich przywitać :)

Podłączam się pod temat ponieważ również szukam nowego źródła.

Przez kilka ostatnich lat byłem szczęśliwym posiadaczem Pianocrafta MCR-840.
W ostatnim czasie kupiłem w bardzo dobrym stanie B&W 685 S2. No i apetyt zaczął rosnąć na ulepszanie.
Do nowych kolumn ostatnio dokupiłem nowy wzmacniacz - trafił się dobrze zachowany C375bee+DAC.
Na ta chwilę jako źródło mam wxad-10 oraz CD z Pianocrafta.
No i teraz mam dylemat co dalej zrobić generalnie audiofilem nie jestem słucham muzyki z lat 80-90 oraz współczesnej. Preferuje raczej mocne brzmienie. Lubię słuchać elektroniki, rocka ale ostatnio zaczynam sięgać po obce mi do tej pory gatunki jazz czy muzyka klasyczna.

Plan jest taki żeby sprzedać Pianocrafta i kupić sam odtwarzacz CD. Zostawił bym ten z piano ale ciężko tym sterować bez połączenia z drugą częścią, a po co prąd bez sensu zużywać.
Nie chce szaleć z ceną ponieważ coraz częściej słucham streamingu ale czasami lubię coś jeszcze włączyć z płyty.

Zastanawiałem się na cd-s300.

Tak naprawdę to jakość dźwięku z CD z Pianocrafta jest dla mnie OK. Czy ktoś się orientuje na jakim poziomie jest ten odtwarzacz wersja z DVD MCR840. Czy on zbliża się do poziomu cd-s300?

Dźwięk z połączenia B&W + NAD + źródło cd z pianocraft celuje w moje preferencje dlatego myślę na CD yamahy.

Tylko trudno mi znaleźć informacje jakiej klasy jest to moje źródło z pianocrafta.
Nie chcę kupić coś gorszego ale tak jak pisałem inwestycja w drogie CD w dzisiejszych czasach może być ryzykowne.
Celem jest w następnym roku przejść na lepszy streamer min WXC-50


NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn

muda44

Cytat: siwmad w Styczeń 10, 2023, 10:39
Jak newbie na tym forum chciałbym najpierw wszystkich przywitać :)

Podłączam się pod temat ponieważ również szukam nowego źródła.

Przez kilka ostatnich lat byłem szczęśliwym posiadaczem Pianocrafta MCR-840.
W ostatnim czasie kupiłem w bardzo dobrym stanie B&W 685 S2. No i apetyt zaczął rosnąć na ulepszanie.
Do nowych kolumn ostatnio dokupiłem nowy wzmacniacz - trafił się dobrze zachowany C375bee+DAC.
Na ta chwilę jako źródło mam wxad-10 oraz CD z Pianocrafta.
No i teraz mam dylemat co dalej zrobić generalnie audiofilem nie jestem słucham muzyki z lat 80-90 oraz współczesnej. Preferuje raczej mocne brzmienie. Lubię słuchać elektroniki, rocka ale ostatnio zaczynam sięgać po obce mi do tej pory gatunki jazz czy muzyka klasyczna.

Plan jest taki żeby sprzedać Pianocrafta i kupić sam odtwarzacz CD. Zostawił bym ten z piano ale ciężko tym sterować bez połączenia z drugą częścią, a po co prąd bez sensu zużywać.
Nie chce szaleć z ceną ponieważ coraz częściej słucham streamingu ale czasami lubię coś jeszcze włączyć z płyty.

Zastanawiałem się na cd-s300.

Tak naprawdę to jakość dźwięku z CD z Pianocrafta jest dla mnie OK. Czy ktoś się orientuje na jakim poziomie jest ten odtwarzacz wersja z DVD MCR840. Czy on zbliża się do poziomu cd-s300?

Dźwięk z połączenia B&W + NAD + źródło cd z pianocraft celuje w moje preferencje dlatego myślę na CD yamahy.

Tylko trudno mi znaleźć informacje jakiej klasy jest to moje źródło z pianocrafta.
Nie chcę kupić coś gorszego ale tak jak pisałem inwestycja w drogie CD w dzisiejszych czasach może być ryzykowne.
Celem jest w następnym roku przejść na lepszy streamer min WXC-50




Masz wzmacniacz z DAC, wykorzystaj go.
CD-S300 to nędza do tego wzmacniacza a do tej nędzy trzeba jeszcze jakieś dobre kable RCA kupić.

Moja rada, kup Marantz CD72 w zwykłej wersji lub Onkyo C-7030, Pioneer PD-30AE i połącz z tym DAC kablem Van den Hul Optocoupler MKII.
Z czasem szukaj modyfikowanej Yamahy NP-S303.

siwmad

Zgodnie z zaleceniami zacząłem rozglądać się za wskazanymi modelami. Z całej trójki najlepiej dostępny jest Onkyo jednak nie udało się sfinalizować zakupu - problem z wysyłką. Przypadkowo znalazłem idealnego NAD-a C565bee za uczciwe pieniądze i czekam na przesyłkę. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale to model podobno zaprojektowany do mojego wzmacniacza więc tragedii nie powinno być.  Poza tym to początek moje drogi i teraz po przesiadce z pianocraft MCAR-840 mam duży postęp, więc posłucham nacieszę się i pewnie za jakiś czas rozpocznę nowe poszukiwania. Pewnie najpierw zacznę od jakiś lepszych kabelków.
NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn

muda44

565BEE tom znacznie lepszy odtwarzacz od Yamahy którą chciałeś kupić. Przyjedzie, posłuchasz i pamiętaj o dobrych kablach do tego.

siwmad

A jaki kabel RCA byś polecił?
Czy jest sens podłączać po optyku CD z DAC-iem wbudowanym w Wzmacniaczu?
NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn

muda44

Cytat: siwmad w Styczeń 12, 2023, 12:48
A jaki kabel RCA byś polecił?
Czy jest sens podłączać po optyku CD z DAC-iem wbudowanym w Wzmacniaczu?

NADy mają wyjścia cyfrowe ale są one kiepskiej jakości. Lepiej po RCA.
A jaki, Ty napisz jak Tobie zagra, jaki masz, czego brakuje i ile możesz wydać. Pograj z 3-4 dni i wtedy pytaj.
Kable są różnej jakości i różnie na brzmienie wpływają więc się je dobiera...

siwmad

#85
NAD C565bee już pod moi dachem i jestem bardzo zadowolony z tego CD. Podłączony jest do C375 po analogu.
I teraz pytanie. W sobotę kupiłem wiima mini i podłączyłem go optykiem do MDC DAC 2.0 w C375 i generalnie jestem zachwycony. Czy wpięcie go c565bee i wykorzystanie wbudowanego DAC-a jest zalecane czy nie? Powiem szczerze, że zastanawiam się nad dalszym sensem używania płyt CD, ponieważ jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku ze streamera. Odrazu zaznaczę, że mój słuch to nie jest najlepszy i ja nie słyszę różnicy jak podłączyłem na przemian CD, MDC. Liczę na wypowiedź specjalistów od jittera może ktoś  wskażę najlepszy tor przy tym zestawie. Mam jeszcze jedną opcję. Sprzedaż CD i zakup Bluesound noda i podłączyć go analogiem do wzmacniacza. Naczytałem się na forum jaki to ptak jest zły i teraz myślę jak go ominąć w moim torze. Z drugiej strony  z opisu posiadaczy różnych streamerów NOD wcale nie musi zagrać lepiej nić moje pudełeczko łączone optykiem z MDC DAC w C375bee. 
NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn

siwmad

Dziś słucham cały dzień i na moje ucho wychodzi, że streamer lepiej gra przez DAC CD.
Czy są ku temu podstawy techniczne?
NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn

Pboczek

Możesz do woli korzystać z Daca jakiego posiada odtwarzacz cd, do tego służy. Różnice w dźwięku mogą i nawet powinny wystąpić. Że jest lepiej, tylko się cieszyć.
Czy porównując słuchasz na identycznym poziomie głośności?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

siwmad

#88
Oczywiście, że jest ten sam poziom głośności. Mam wrażenie, że przez DAC w CD dźwięk jest mniej cyfrowy i lepiej poukładany.
Muszę zaprosić sąsiada on ma lepsze uszy i zrobię mu ślepą próbę. Jeśli faktycznie wskażę też na DAC CD to go nie sprzedam. Bo tak to to trochę zbyteczny się niedługo zrobi. Zaczynam głównie słuchać z Tidal. Teraz słucham i w sumie z DACa w wbudowanego i chyba jest bardziej detalicznie i jest więcej basu.
NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn

Pboczek

Starsze cedeki grają inaczej od współczesnych, dotyczy to przetworników dac. Często wcześniejsze kojarzą się z umowną analogowością brzmienia. Dzisiejszy wzorzec cyfrowy idzie w kierunku wysokiej rozdzielczości, odtwarzania gęstych plików. To jest inne granie, bardzo fajne, muzykalne, wierne i spektakularne w obrazie. Nie ma natomiast wiele wspólnego z ,,analogowością".
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Z twojego powyższego wywodu można Piotrze wyciągnąć wniosek, że jak coś jest pozbawione informacji i lekko zamglone to jest analogowe. Niestety nie zgadzam się z takim postawieniem sprawy aczkolwiek często spotykam się z takimi określeniami przy właśnie tego typu odbiorze. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Może nie słusznie nazwałem "analogowością", "mniej cyfrowy dźwięk" o jakim pisał siwmad. Mnie taki kojarzy się z mniej detalicznym i technicznym graniem. Taki dźwięk któremu nie przeszkadza brak tylu informacji i mniej rozdzielczy obraz. Coś jak ze sferyka MM, nie ma tej wyczynowości, drobiazgowości ale daje radę z przestrzenią i muzyką. Można słuchać i chwalić. Kiedy staje się zamglona i coś się gubi, to przestaje być wciągająco, muzykalnie.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

EmilioE

W temacie analogowości brzmienia, polecam posłuchać DAC Denafrips Ares II. Niesamowicie gramofonopodobny przekaz! Świetna głębia stereo, płynność i dużo smaczków. Ale wyższy model Pontus to już rozwala system!
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Pboczek

Piotrze, chyba trafnie oceniłeś granie daca tego cedeka, bo kolegę pogoniło do wyczynowego dźwięku. Szuka jednostek wypełnionych krzemem z nowszymi przetwornikami. Siwmad, czyli jednak z NADem nie da się żyć?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

siwmad

NAD gra super tylko co z tego jak będę go używał tylko odświętnie. Przechodzę na czarną strony mocy czyli streaming. Jak sprzedam  CD to uwolnię budżet na całkiem dobry DAC do streamera. C565BEE ma jedną wadę tylko TOSLINK i w dodatku słabej jakości (Opinia MUDA44). Tak samo każdy mi mówi, że trzeba grać po COAX a nie TOSLINK ponieważ zubażam mój tor audio. Jak bym miał no limit kasy to bym CD zostawił na święta i kupił dodatkowy DAC. Może kiedyś będę żałował bo mój C565BEE jest w stanie idealnym.
NAD C365BEE, NAD C565BEE, B&W 685S2, Interkonekty RCA MELODIKA Neutrik 50, WiiM mini, Listwa PF-500, AudioQuest SLiP-DB 14/4 kable do kolumn