CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

To nie to.
Można temu zaradzić dodając opóźnione załączanie wyjść na przekaźnikach.
Można wykorzystać np. taki KIT:

http://www.neplus.pl/sklep/p65,ne085-uklad-opoznionego-zalaczania-glosnikow.html

trzeba tylko jednego elektrolita na większy wymienić.

rudy-102

Czyli, że to puknięcie jest wynikiem modyfikacji?

McGyver

Niekoniecznie. Przecież miałeś to już wcześniej. To puknięcie to skutek braku mutingu. W oryginale muting był zrealizowany na tranzystorach. Układ który zaproponowałem realizuje funkcję mutingu w sposób niedegradujący dźwięku.

rudy-102

Cytat: McGyver w Marzec 11, 2018, 17:26Niekoniecznie. Przecież miałeś to już wcześniej.
Tego właśnie nie jestem pewny. Mam to na pewno od modyfikacji. Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to. Na moment włączania przełączam selektorem wzmacniacza na inne źródło i nie ma problemu.

malg

u mnie tez pukniecie jest, ale czy było wcześniej nie wiem - mogę sprawdzę to  na surowym 655

rudy-102

No to wychodzi, że to taki urok tej przeróbki.
Cytat: McGyver w Marzec 11, 2018, 17:26W oryginale muting był zrealizowany na tranzystorach. Układ który zaproponowałem realizuje funkcję mutingu w sposób niedegradujący dźwięku.
W drugim egzemplarzu puknięcia nie ma. Tak jak mówiłem nie przeszkadza mi to za bardzo.

malg

u mnie w 655 bez lampizacji tez nie ma puknięcia

malg

Cytat: malg w Marzec 10, 2018, 23:19
Pomyśłałem, że jeszcze powinienem zrobić taki test - zamienić lampy w 625 i 755AR.
Ciekawe jak wtedy to wypadnie,
bo trzeba pamiętać ze oba różnią się lampami o czym napisałem, ale i:
  kondensatorami sygnałowymi, w 755AR siedzą Janzeny Z-Cap Silver (jak u Rudego)
  wykonaniem -  Adam wykonał mi full lampizację wlącznie ze zmianą zasilania do masterclock
nie spodziewam się że 625 bedzie lepszy od 755AR, ale ciekawe co przyniesie zmiana lamp

Wczoraj zrobiłem powyższy test
Po zmianie lamp 625-tka zagrała trochę lepiej, ale nie przebiła 755-tki
Nadal w 755 bas był barfziej sprężysty
Scena w 625 była trochę szersza, ale za to w 755 głębsza z lepszym rozplanowaniem poza tym było słychać więcej szczegółów
755-tka miała większą dynamikę w dzięku było więcej powiertrza, masy i blasku
625-tka mimo że zagrała bardzo dobrz to jednak w porównaniu z 755-tką gorzej

Wniosek z zamiany lamp jest trudny do uchwycenia i niejednoznaczny powstają pytania
1. Czy lampy w lampizacji to najważniejszy element wpływający na dźwięk ? NIE,
2. Czy kondensatory to ważny element  wpływający na dźwięk ?   Raczej TAK, ale nie tylko
3. Czy wykonanie i zakres lampizacji wpływa na dźwięk ? TAK

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Marzec 11, 2018, 15:49
Postanowiłem zrobić jeszcze jedną rzecz z moim wariatem. Podczas włączania go oryginalnym przyciskiem on/off słuchać puknięcie w głośnikach. Robi tak od początku i nie wiem, czy jest to wynik modyfikacji (raczej nie), czy miał tak też przedtem. Najprawdopodobniej rozsechł się jakiś kondensator w zasilaniu pcb - cd. Stawiam na tego 4700 uF, ale mimo wszystko wymienię mu wszystkie. Jak zabawa to zabawa :).
Cytat: McGyver w Marzec 11, 2018, 17:08To nie to.
Mimo wszystko wymieniłem kondensatory na Nichicony.

rudy-102

Przed / po

rudy-102

#885
Na początku chciałem wyeliminować puknięcie, potem McGyver wytłumaczył mi, że problem leży gdzie indziej. W między czasie już zamówiłem. Przed akcją lutowania powiedziałem sobie, że jak na puknięcie nie pomoże to przynajmniej będzie ładniej wyglądało :) .
Efekt jednak przerósł wszelkie moje oczekiwania. Minimalnie wzrosła dynamika, ale jaka scena! Holografia dźwięku - obłęd!
Nie wiem jak to działa bo one odpowiedzialne są głownie za zasilanie, ale teraz jest za...biście.
3910 idzie na strych :) .

Piterski

Cytat: rudy-102 w Marzec 17, 2018, 22:163910 idzie na strych :).
To może zamiast go na strych to do islamizacji?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tomekkk1

Fine Gold Muse to świetne elektrolity i słychać ich zmianę. Nie dziwię się, że wpływają nawet w zasilaniu :)

rudy-102


tomekkk1

Cytat: rudy-102 w Marzec 17, 2018, 22:19
Cytat: Piterski w Marzec 17, 2018, 22:17islamizacji?
Jakiej islamizacji?

Mieł chyba na myśli "lampizacji", w czym przeszkodził słownik  ;D

rudy-102

I jeszcze jedna fotka bo tak ładnie gra  :D

tomekkk1

Wygląda świetnie - znów kawał dobrej roboty :)

rudy-102

Dzięki. A teraz po kielonku żeby się nie spaliło. :) :gn:

tomekkk1

Cytat: rudy-102 w Marzec 17, 2018, 22:28
Dzięki. A teraz po kielonku żeby się nie spaliło. :) :gn:

Ja dzisiaj piwo białe, pszeniczne - ale wyzwanie podejmuję! Twoje zdrowie i zdrowie playera!  :gn:

rudy-102

Cytat: tomekkk1 w Marzec 17, 2018, 22:29Ja dzisiaj piwo białe, pszeniczne
No ja ciężkie działo wytoczyłem. :)
Ardbeg.

tomekkk1

Single Malt? Dobry, zacny trunek jest :)

rudy-102

Bardzo zacny.
Żona ucieka z pokoju jak tylko butelkę otworzę - śmierdzi jej.  ;D

tomekkk1

Cytat: rudy-102 w Marzec 17, 2018, 22:36
Bardzo zacny.

Hmm, za tę cenę musi - ale czyż nie po to tyle płacimy, by móc osobiście doceniać? :)

rudy-102


rudy-102

Wczoraj wieczorem słuchałem gdańskiego koncertu Gilmoura i było wspaniale, a teraz wsunąłem mu wielbłąda




i aż się dookoła za dźwiękiem rozglądam.

Grześ! Zamawiaj nichicony - warto :).