denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gelo5

A jaki kolor?
Edit: już widzę, dupa ze mnie - srebrny :)

MAC

Ostatnio użyłem go jako transport i nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
Zwykłe CD leci teraz przez AN a SACD i DVD-A gra "z siebie".

Gelo5

No właśnie mógłby "chodzić" jako transport. Ze starych czasów został mi Sony DVP-S7700. Jakoś szkoda mi było go sprzedawać (a jak kupowałem to była niezła kwota ok.7.000). Miałem jeszcze SACD (też Sony), ale córka zabrała. Także teraz Sony chodzi jak transport do CD. Płyty SACD posprzedawałem i zostały mi tylko kopie (tu działał syn na PlayStation).
Ciągle się zastanawiam nad tym Denonem ale czarnym.

MAC

Wszyscy posiadacze afrodenonów potwierdzają, iz czarny gra lepiej  ;) ;D

Gelo5

i można "skitrać" między innymi czarnymi klockami tak, żeby żona się nie połapała.
A taki srebrny kole w oczy :) i zaraz jest "a co to???"

rudy-102

Cytat: masza w Listopad 29, 2016, 17:28
Wszyscy posiadacze afrodenonów potwierdzają, iz czarny gra lepiej  ;) ;D
Guzik-prawda. U mnie srebrny gra lepiej od czarnego. Może czarny bardziej zmęczony jest?

rudy-102

Cytat: Gelo5 w Listopad 29, 2016, 17:35
i można "skitrać" między innymi czarnymi klockami tak, żeby żona się nie połapała.
A taki srebrny kole w oczy :) i zaraz jest "a co to???"
Kup specjalnie dla żony. Srebrny, żeby wiedziała że to jej ;).

Gelo5

Only platyna, złoto i diamenty. Srebro nie zadziała  ;)

MAC

Złote są. Rzadki okaz ale są jakby co  ;)

Piterski

Dzięki uprzejmości kolegi mogę spróbować i posłuchać niektórych nagrań SACD wypalonych jako obraz płyty na nośniku DVD.
Złapałem się na pewien numer w tym odtwarzaczu. Otóż zacząłem od płyty Tubular Bells Mika Oldfilda, wydanie japońskie. Wypaliłem płytę i odtwarzacza czyta ją bez mrugnięcia okiem i jakiejkolwiek ingerencji z mej strony.

Jedna kwestia jaka mnie zaczęła zastanawia to jasne brzmienie, mocno wyeksponowana góra, sprawdzałem na innej płycie hybrydowej z Malerem i tam różnicy takiej nie słyszę. Czy to może być efekt tego że jest to płyta wypalana?

Teraz "numer" o którym zacząłem. Otóż innych wypaleń mi ten odtwarzacz nie czytał, nie wszystkich ale większości.
Efekt był taki zapalał SACD zaraz potem DVD a na koniec przechodził w tryb CD i o odtwarzaniu nie mogło być mowy.
Przyczyną tego stanu jest ustawienie trybu. Są trzy: Multi, Stereo i CD.Przy multi a taki miałem szuka innych warstw jeśli są to obrazy płyt hybrydowych i dlatego ich nie czyta bo nie znajduje. Wystarczy jednak przełączyć na Stereo i czyta wszystko jak ta lala. Ten efekt nie wystąpił na płycie Oldfilda bo to był czysty SACD bez warstwy CD i w obrazie nie zapisała się o nim żadna informacja.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Może to Piotrek zależy od masteringu . Tam masz w większości obrazy Japońskich SACD a oni lubią jasność . Wypal Barberową i porównaj z tym co masz .

MAC

Bardzo rozdzielczo ale nie przesadnie jasno.
Nie wiem, może to moje sterujące 300b w końcówkach nie pozwalają na darcie ryja ale naprawdę rzadko i wyłącznie na tragicznie skopanych realizacjach słyszę skrajne rozjaśnienie.

gratefullde

To taki trochę mit o tych japońcach. One brzmią ciut inaczej ale na pewno nie jaskrawo. Ja bardzo lubię te brzmienia.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

U mnie też nie ma żadnego darcia ryja . Jest bardzo szczegółowo i dość jasno .

Piterski

Inne płyty wypadają lepiej jedne jaśniej innym bliżej do mojego "winyla".
Jednak Oldfild jest straszny,piszę to przez pryzmat tego co słyszałem u Pawła ze szpuli.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tatachabera

U mnie też nie drą ryja
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

miniabyr

Piotrek ja pożyczę sacd Dzwonów  oryginalną japońską, to będziesz mógł porównać z tą wypaloną i zapewne usłyszysz róznicę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Pawle jeśli masz to chętnie porównam. Próbowałem jej słuchać kilka razy i wymiękłem nie byłem wstanie zaakceptować tego utworu w takiej postaci, a miałem ochotę kupić to na winylu.
Przeglądam po kolei zawartość tego materiału w SACD i odsłuchuje na szybko po zgraniu na DVD-RW.
Co mi tam wpada w ucho przerzucam na dysk by później wypalić i jak po poważniejszym słuchaniu podpasuje to będę szukał w oryginałach.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Jeszcze upewnię się czy na pewno chodzi o Tubelars Bells czy o Ommadwan?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Problem nie w tym czy to jest wypalone tylko co było orginałem . Są genialne wydawnictwa które tworzą specyficzną warstwę SACD  :) Paweł nam to demonstrował  ;D . Ja osobiście tej płyty nie lubię to nawet sobie nie wypalałem . Więc się nie odniosę do dźwięku . Te które mam wypalone graja dobrze . Jak porównywałem z CD to grały lepiej .

Gelo5

A tak delikatnie zapytam: jaką wersję SACD Dzwonów porównujecie? Były 3 japońskie wydania na SACD - 2003/2011/2014 rok.

kawosz

#871
Jakaś różnica na (-) wypalanych SACD w stosunku do orginałów pewnie  jest . Ale to trzeba posłuchać konkretnych wydań .
Dla przykładu bardziej mi się podoba wypalona płyta ( japońskie wydanie ) od orginału Europa . Chodzi o Dire Straits - Towarzysze Broni  wersja hybrydowa . Bo że w 90 % grają przyjemniej ( więcej powietrza detali i konturowości ) od zwykłych CD w moim systemie to dla mnie nie ulega wątpliwości . Proponuje nie szukać dziury w całym tylko cieszyć się muzyką  ;)
A porównywanie z taśmą zgraną z mastera do tego odtwarzaną na magnetofonie studyjnym z odtwarzaczem za tysiaka jest mocno nie na miejscu

MAC

Cytat: Gelo5 w Grudzień 11, 2016, 20:50
A tak delikatnie zapytam: jaką wersję SACD Dzwonów porównujecie? Były 3 japońskie wydania na SACD - 2003/2011/2014 rok.
2011

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

TheKamil921

Witam wszystkich.
Miał może ktoś możliwość porównywać denona dvd do np arcam alpha cd9?.