Scheu TACCO

Zaczęty przez Bartolo, Lipiec 06, 2019, 10:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Ja myślę, że nie ma co się wypowiadać, o czymś, czego nie miało się w systemie. Unipiwot ma swoje zalety, ja natomiast wyraziłem chyba słuszne obawy wobec odsprzedaży czegoś bez "właściwej metki".

https://www.ebay.pl/itm/ORTOFON-AS-309-S-TONEARM-BRACCIO-12-INCH-POLLICI-ORIGINAL-BOX-NOS/273840894352?hash=item3fc2307190:g:oIoAAOSw4jxb6zoQ

Tu jest niezła oferta, tylko nie wiem czemu wysyłka za 100 euro?
Grupa ratowania poziomu.

Kapitan Bomba


Tu jest niezła oferta, tylko nie wiem czemu wysyłka za 100 euro?
[/quote]

Pierwsze 5,8 kilometra jadą po torze Monza;)
...Jak powiedział Sofronow.

wiki

Przypadkiem znalazłem na okazjach:
Scheu Tacco 
Cena: 11.880 zł
długość 9"
Okazja: 4.900 zł

http://audiosystem.com.pl/produkty/?okazje=1
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Bartolo

Cytat: wiki w Lipiec 09, 2019, 09:00
Przypadkiem znalazłem na okazjach:
Scheu Tacco 
Cena: 11.880 zł
długość 9"
Okazja: 4.900 zł

http://audiosystem.com.pl/produkty/?okazje=1
Ja też... Stąd moje pytanie.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Mają też SME Series V-12 to jest ramie chyba 12" za 1/3 ceny wyjściowej. Czy to okazja nie wiem nie znam ramion SME.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

Cytat: Piterski w Lipiec 09, 2019, 09:24
Mają też SME Series V-12 to jest ramie chyba 12" za 1/3 ceny wyjściowej. Czy to okazja nie wiem nie znam ramion SME.
Okazja.. Ale i tak poza moim zasięgiem.. ;) To najwyższy model SME.
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Cytat: Bartolo w Lipiec 09, 2019, 10:02Okazja.. Ale i tak poza moim zasięgiem.. ;) To najwyższy model SME.
No tak musiał byś jeszcze płytę montażową wymieniać bo to 12".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Bartolo

no i "siadło".
Walka była długa, bo dystrybutor sprzedał mi ramię nie do końca kompletne, a producent w osobie właścicielki, czyli żony ŚP. konstruktora, to ciężki przypadek.
W każdym razie, po 1,5 miesiącu oczekiwania, telefonów, maili z pogróżkami, zadyszki u Piterskiego, godziny kalibracji ramię wisi i gra zajebiście.  Każda płyta to nowe odkrycia... Do kompletu doszedł wzmacniacz Unison Research Preludio. Można umierać.. :D
Ogromne podziękowania dla Alexandra, za doradztwo i rozwianie obaw. I dla Piterskiego jak zwykle.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Piterski

Alexander z tym ramieniem to był strzał w 10. Jak u Bartka jeszcze na starym wzmacniaczy usłyszałem jak mu się nagle poprawiła motoryka basu to byłem mocno zaskoczony. Jeszcze się pobawimy płytą testową i oscyloskopem w celu dokładniejszej kontroli azymutu i antyskatingu ale gra to naprawdę bajka :D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Alexander

Gratuluję!
Cieszę się, że udało się skompletować całość i uruchomić. Mimo prostoty konstrukcyjnej, to wyrafinowane muzycznie ramiona - dużo potrafią.
I prezencję ma Tacco jak należy   :)
Teraz pozostaje poznać własną płytotekę na nowo - dobrej zabawy  ;D

Kangie

Bartolo, i jak obcowanie z tym ramieniem?
Gdybym miał w planie upolować kolejne ramię, to wybór padłby właśnie na unipivota tego typu. Mnie design tego Scheu pasuje.

Bartolo

Cytat: Kangie w Czerwiec 24, 2020, 13:33
Bartolo, i jak obcowanie z tym ramieniem?
Gdybym miał w planie upolować kolejne ramię, to wybór padłby właśnie na unipivota tego typu. Mnie design tego Scheu pasuje.
Jest super... ;) Zero problemów... I ręka już nie drży... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

frywolny trucht

Nie wiem czy to nie była ostatnia okazja kupić ramię jako nowe. Ich strona www przestała działać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Sprawdziłem i u mnie działa.

Kangie

Piękne ramię. Podniecające. Dlaczego? Bo wyzwaniem jest je ustawić i ujarzmić do niego wkładkę. Może kiedyś pi3erdolnę se do kolejnego gramofonu. Dlaczego? Bo marzę. A chłop bez marzeń i bez pasji jest nic wart.

amati74

Cytat: Kangie w Wrzesień 08, 2020, 19:56
Piękne ramię. Podniecające. Dlaczego? Bo wyzwaniem jest je ustawić i ujarzmić do niego wkładkę. Może kiedyś pi3erdolnę se do kolejnego gramofonu. Dlaczego? Bo marzę. A chłop bez marzeń i bez pasji jest nic wart.
Racja