Konkurs - O kim mowa? #1

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 23, 2014, 10:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Pierwszy konkurs ażeby był łatwiejszy bo to na początek i żeby każdy załapał o co chodzi postaram się zrobić bez wykonawców chińskich. ;D

Zasady:
1. Każdy z biorących udział w konkursie ma prawo jeden raz dziennie podać odpowiedź na przytoczoną podpowiedź prowadzącego konkurs. Nie można kumulować odpowiedzi tzn. zbierać je do kupy i na trzeci dzień konkursu podać np. trzy różne odpowiedzi (a nóż któraś będzie prawidłowa).
2. Do godz. 10.oo każdego dnia rozpoczynając od poniedziałku a kończąc na niedzieli pojawiać się będzie podpowiedź dotycząca konkursu.
3. Biorący udział w konkursie wpisuje swoją odpowiedź do godz 24.oo danego dnia. Liczę na krótkie odpowiedzi, ażeby prowadzący konkurs nie miał wątpliwości o co w ogóle tu chodzi. ;D
4. I najważniejsze. Wygrywa ten, kto najszybciej poda prawidłową odpowiedź, liczyć się będzie kolejność wpisów na forum (gdzie podana jest dokładna godzina i minuta).

Pierwsza podpowiedź do konkursu pojawi się w poniedziałek do godz 10.oo.

Ażeby nie było bałaganu w związku z dużą ilością wpisów jednego dnia to postaram się w jednym wpisie zsumować wszystkie Wasze wpisy wg kolejności podanych odpowiedzi ale to na koniec dnia.

Aby nie było wątpliwości o kogo chodzi w konkursie w dniu jutrzejszym podam koledze Frywolnemu na PW kto będzie bohaterem pierwszej edycji tego konkursu.


Nagrodą będzie nowa, zafoliowana płyta CD lub winylowa, kupiona  w MM, Empiku lub Saturnie, w miarę możliwości  będzie proponowana możliwość wyboru z jakiejś niewielkiej puli, dwóch, trzech pozycji (ale nie zawsze). Płyty będą wysyłane jednorazowo na koniec miesiąca.
Nagroda dla obecnego konkursu wyklaruje się za dwa dni.

(cytat z postu frywolnego truchta)


No to mamy poniedziałek 23 czerwca 2014.

Hmm... no to zaczynamy konkurs ph "O kim mowa ?"


Oto pierwszy wpis:

Niewątpliwie nasz bohater (wykonawca/zespół) o który będę pisał przez kilka dni (a może i nie) ma oczywiste związki z żeglarstwem a bliżej miastem ŁODZIĄ choć nie jest szantowcem.

I od razu przychodzi mi na myśl dialog z filmu "Sami swoi" o tym jak kupowano kota. "A kot z centralnej Polski pochodzi z miasta ŁODZI".


Trochę tego i trochę tamtego też.

Thorogood


GregWatson

Czas na drugą podpowiedź w konkursie. Myślę iż trochę więcej rozjaśni temat:


Powstali na początku lat sześćdziesiątych grają rocka i rocka progresywnego. U nas w kraju występowali wielokrotnie. Wylansowali wiele przebojów jak na uwczesne czasy. Natomiast jeden z nich jest utworem flagowym tego zespołu do dziś. Nie jednemu i jednej gieły się nogi na dyskotece przy tym utworze.
Wydawali także płyty wielojęzyczne.

W języku polskim nazwę tą posiadają różne "rzeczy", istnieją nawet powiedzenia z udziałem nazwy tego zespołu.

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Wyjaśniła się kwestia nagrody:


Jest nią jedno, wybrane wydawnictwo na winylu.
Można wybrać z poniższych:






Nowe, zafoliowane, kupione  w MM.
L.U.C. jest dwupłytowy- okładka przedstawia wersję CD, ale chodzi oczywiście o wersję winylową.

Waluch

Nie wiem czy poprawnie, ale po przeczytaniu 'podpowiedzi'  do głowy mi tylko przychodzi zespół "Trubadurzy"


GregWatson

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie "O kim mowa?". Jutro podpowiedź trzecia. Może wszystko się wyjaśni?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Oto i odsłona trzecia naszego konkursu:

Pomysł zawiązania zespołu istniał już w 1959 roku. Ich największy światowy szlagier, powstał natomist pod koniec lat 60-tych - śpiewany jest przez polskie zespoły m.in. KULT, ZAKOPOWER a także przez parę innych. Występowali razem ze SCORPIONSAMI odnosząc szczególnie sukcesy na zachodzie gdzie gratulowali im występów zarówno Eric Clapton jak i George Harrison. W 1978 r występują w Polsce we Władysławowie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo


frywolny trucht

Yes :)
Gratuluję.
Wybierz płytę, podaj na priv adres na jaki wysłać płytę.

il cattivo

W moim wypadku wybór może być tylko jeden: Marcus Hook Roll Band :) Dziękuję!

Ta podpowiedź z ŁODZIĄ pomysłowa, człowiek krążył po mieliznach, a odpowiedź wręcz oczywista :P

GregWatson

Także gratuluję, tym bardziej że pierwszy post mógł zwieść niemiłosiernie nie w tą stronę.
Na koniec posłuchajmy tego fajnego kawałka:

Trochę tego i trochę tamtego też.

Waluch

Trubadurzy




il cattivo  gratuluję




il cattivo

Dzięki :)
Z tymi Trubadurami nie tak źle, ja pierwsze skojarzenie miałem z Jethro Tull...

frywolny trucht

Płyta została wysłana dziś > Poczta Polska > paczka priorytetowa ( ma być jutro) > "ostrożnie".

Jak widzę płyta L.U.C. -a jest trochę za karę, a nie w nagrodę, więc ją sobie admin weźmie i posłucha sam. Zostaną natomiast dokonane zakupy prezentowe w dziale rock i jazz :) tyle, że to już raczej w poniedziałek.
Od jutra administracja zaczyna  zabiegi alkoholowe na Podlasiu :)


Waluch

ej, ej, ja na tego LUC-a się zaczajam, czekam tylko na zagadkę która będzie z 'mojego' muzycznego podwórka :)

frywolny trucht

OK! Kupię sobie drugiego :)
Za chwilę ogłoszę kolejny konkurs, niezależnie od linii konkursowej GregWatson.

il cattivo

Płyta kręci się elegancko :)
Dziękuję fundatorowi nagrody, bo muzyka bardzo przyjemna. Frywolnemu zaś gratuluję gustownego kartonika, w który płytę zapakował ;)
Muszę przyznać, że nie przypominam sobie, kiedy ostatnio miałem do czynienia z nowym winylem, którego nie trzeba by myć przed wrzuceniem na talerz. Porządna firma ten Parlophone.

GregWatson

W celu uporządkowania działu zamykam temat.
Trochę tego i trochę tamtego też.