Konkurs fotograficzny- vol. 2

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 06, 2015, 15:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

Two-FacedGirl

Ja z kolei jestem przeciwna takiemu publicznemu piętnowaniu, ten kto to zrobił ma już świadomość że takich zagrań nie będziemy tolerować, a wytykanie palcami do niczego dobrego nie prowadzi.


Pozdrawiam
Pozdrawiam

elem

Widzę, że prace trzech różnych kolegów odstają od reszty wynikami. Są naprawdę niezłe. Pewnie byłyby na podium bez dodatkowych głosów. Przyznajmy więc 3 nagrody i po bólu :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Keef98

Ja jestem za, ale należę do osób w zasadzie pozbawionych wszelkich "ludzkich odruchów", a gardzę wszelkim kantowaniem, więc... jakby to uznać... Te osoby powinny się przyznać, a jak tego nie zrobią to powinniśmy ich ujawnić. Ale to moje zdanie. Nikogo do niczego nie zmuszam. 

gratefullde

Najlepiej jak najszybciej zamknąć temat i wyciągnąć wnioski na przyszłość.  Ot, tyle.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Czas głosowania nie minął. Mija 21.02.2015. Wyniku więc nie ma. Nie było zakazu głosowania na siebie, swoje prace, nie było zakazu skrzykiwania kolegów, więc trudno o jakieś akcje piętnujące. Spokojnie małolata :) I bez urazy.
Samą ankietę przerzucimy w trudniej dostępne miejsce, tu wrzucimy tylko link, ale jeszcze chwilka. Moment. To dla nas nowa sytuacja, potrzebujemy czasu, by ogarnąć. W najgorszym razie- będzie publiczny wpis-głos na kogo i huk.

frywolny trucht

Ankieta usunięta. Tutaj głosujemy jeszcze raz: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=557.0
Zapraszam, ja swój głos, a właściwie dwa- oddałem :)

ampcode

No to miło, że biorąc udział w konkursie, poprzez dodanie swoich zdjęć, nie mogę zagłosować ;) brawo!

frywolny trucht

Spokojnie. Ciebie akurat nikt skreślać nie będzie, a tylko 17 wpisów  brakuje :) Jeszcze ze trzy z wyrazami oburzenia, to już tylko 14 :) A na kogo byś chciał zagłosować?

ampcode

Pominę kwestię postów "z wyrazami oburzenia", natomiast nabijanie postów na szybko, na dwa dni przed końcem konkursu, tylko po to by móc głosować jest czystym bezsensem, przecież nie o to chodzi na forum. Wypowiadam się tam gdzie uważam, że mogę coś wnieść do dyskusji, na spokojnie, nie raz doszukując informacji (jeszcze nie na tym forum, ale takie jest moje ogólne podejście). Natomiast pytanie ostatnie jest złe z dwóch powodów, po pierwsze nie na kogo, a na jakie zdjęcia, bo to konkurs fotograficzny, a nie na miss (swoją drogą zwykle konkursy na najlepsze zdjęcie organizowane są tak, by nie było wiadomo czyje zdjęcie jest kogo, ale to pomijam). Druga kwestia to kwestia anonimowości głosowania, dlatego też nie widzę podstaw otwarcie pisać na czyje zdjęcie bym chciał, czy też nie chciał głosować.

Podsumowując kiepski to dla mnie początek na forum, zwłaszcza, że w tematyce winyli nie jestem świeżynką, remontami i ratowaniem gramofonów zajmuję się w ramach hobby, z przyjemności i dlatego, bo to kocham.

frywolny trucht

No popatrz, a ja myślałem, że specjalnie powołani koledzy głosowali na kogoś. Musze powiedzieć, że dziwi mnie akurat Twoja roszczeniowa postawa. Akurat właśnie Twoja dziwi.

ampcode

Do kwestii rzucania oskarżeń wrócę za chwilę. Roszczeniowa postawa, a to ciekawe, bo nie zauważyłem w swoim poście, tym ani poprzednim żadnych żądań - jedynie co to wytknąłem rzeczy, które moim zdaniem są nie do końca w porządku. Widzę natomiast, że odbierasz to jako atak na siebie - smutne to. Teraz co do Twojego oskarżenia - reguły konkursu nie zbaraniały głosować nowym ludziom i jest to akurat dobre, bo sam parę razy zacząłem swoją obecność na forach (różnej tematyki) od zagłosowania w jakimś konkursie, bo coś mi się spodobało, czy zachwyciło. Zakładam tu, że nie mówimy o przypadku posiadania wielu kont i głosowania z nich (akurat to łatwo udowodnić - masz takie dowody wobec mnie?). "Specjalnie powołani koledzy" - jeżeli odrzucimy sztuczne konta, a myślę, że możemy tak zrobić, pozostają znajomi zaganiani do głosowania. Tu znów należy sprawę rozpisać na dwie możliwości - pierwsza to masowe: "hej, załóż konto zagłosuj tu i tu", nazwijmy to naganna. Druga to sytuacja kiedy znajoma siedząca w winylach od niedawna została zapytana, czy ma konto na takim a takim forum i jeśli tak, to niech zobaczy na konkurs fotograficzny, w którym biorę udział - nie namawiałem do tworzenia konta. I tak było w moim przypadku, nie mam wpływu na to, czy znajoma założyła konto specjalnie, by zagłosować na mnie, czy nie. I jest to pojedyncza osoba, wobec, której wysłałem taką wiadomość - i nadal nie uważam tego za złe, w żaden sposób. Nie łamię zasad konkursu, nie postępuję niemoralnie. Nie stosuję również osobistych wycieczek do kogoś, nie wspominając o tym, że bezpodstawnych.

Keef98

To może niech każdy napisze w komentarzu na co głosuje. Mogę policzyć głosy, mam ferie, a szkołą nie zamierzam się przejmować. OK?
Można tych użytkowników sprawdzić po IP?

Keef98

@ampcode
Wstaw parę linków, napisz coś sensownego i będzie gites.

frywolny trucht

Cytat: ampcode w Luty 19, 2015, 11:41Roszczeniowa postawa, a to ciekawe, bo nie zauważyłem w swoim poście, tym ani poprzednim żadnych żądań

No to super. Tak tylko klaskałeś brawo. OK, czyli nic nie trzeba zmieniać w związku z nową ankietą. To raz.
Dwa: Osiem osób powołanych na potrzeby konkursu to oddane 16 głosów na "pszyjaciela". Nie na prace, bo jakoś tak dziwnie się pogrupowały. No chyba, że nagle wpada grupa osób o podobnym guście. Guście identyko jak "pszyjaciel" :)
Czy zechciałbyś mnie już nie rozśmieszać?


ampcode

Tak, brawo nad sensownością Twojego posunięcia.
I cóż - zarzucasz mi kłamstwo i do tego wg. Ciebie oszustwo. Powiedziałem jak było, nie wiem skąd tyle osób głosowało, ja w żaden sposób nie agitowałem, nie tworzyłem sztucznych kont, ale oczywiście nie musisz mi w żaden sposób wierzyć. Konkurs traktowałem tak jak się powinno - jak zabawę, z dystansem. Wmawianie mi kłamstwa i oszustwa jest wybitnie nie na miejscu. Ja już nawet nie chciałem pisać, że jeszcze dotąd nie widziałem konkursu, w którym brałby udział jego organizator - nigdzie.

Ponieważ, nie mam ochoty na siłę nikogo przekonywać, rezygnuję z udziału w konkursie, proszę o usunięcie moich zdjęć z tego wątku jak i (jeżeli tam są) wątku z aktualnym głosowaniem. Jak również nie wyrażam zgody na wykorzystanie tych zdjęć gdziekolwiek w ramach działalności tego forum tudzież powiązanych z nim podmiotów.

frywolny trucht

#65
Ja- na początku- tylko zasugerowałem oględnie problem. Bez wskazywania winnych. Zasugerowałem powtórzenie głosowania gdyż w przypadku gdy na 21 osób 8 stanowi zaciężny oddział, czyli ponad 1/3 głosów, a widzę, że praca nad którą się wszyscy zachwycali nagle jest czwarta, to coś jest nie halo chyba?
Nie odezwałeś się wtedy, że takie rozwiązanie Cię dyskryminuje, tylko dziś zacząłeś klaskać brawo i drążyć temat.

Popatrz jak wygląda głosowanie obecnie. Bez wzmacniania.

frywolny trucht

Potrzebujesz czasu do namysłu, czy usuwamy?

ampcode

Nie potrzebuję czasu do namysłu, bo w przeciwieństwie do niektórych tutaj, piszę świadomie, nie pod wpływem emocji. Zarzuca mi się coś czego nie popełniłem, a nie mam zamiaru nikomu na siłę tłumaczyć, ani dowodzić niewinności - dlatego dziękuję za taki "udział" w konkursie i wycofuję swoje zdjęcia, tak jak napisałem w poprzednim poście.

frywolny trucht


jajacek1410

Istnieje też opcja, że koledze  ampcode, znajomi i znajomi znajomych wyświadczyli bezmyślnie niedźwiedzią przysługę.  W biurze nuda, a tu się można zabawić i wyszło jak wyszło, czyli jak zwykle. Historia zna takie przypadki.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

frywolny trucht

Oczywiście. Ale głosowanie i tak do powtórki.
A kolega spokojny, który zawsze ma przemyślane co pisze, powinien dalej bić brawo, wdawać w wymądrzanie na temat czy to głosowanie na kogoś, czy na zdjęcie i czepianie słówek na wiele linijek, mógł kontynuować tę linię i dobrnąć do wymaganych 20 wpisów. Albo przedstawić sprawę bez podtekstów, bicia brawo i byśmy się spokojnie zastanowili.

elem

Ale o co chodzi? Głosowałem na nr 18, zresztą nie tylko ja i znikło?  Przecież to nie znajomi głosowali na zdjęcie  ampcode'a?  Nie przegięliście czasem z tym dokręcaniem regulaminowej śruby ?  >:(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Keef98

ampcode z tego, co wiem sam chciał, aby usunięto jego zdjęcie

frywolny trucht

Sygnał został sztucznie wzmocniony.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe