Winyle używane - gdzie kupić?

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 11, 2014, 00:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

#75
Jak jest 6 ludzi, nie da się specjalnie przemieszczać ;) Ale Pan, który prowadzi sklep jest fajny ;D
Jeszcze jest na Półwiejskiej - ceny dość zawyżone i gdzieś koło Starego Rynku (mieszają mi się nazwy ulic, to nie podam, bo się jeszcze pomylę).
Zawsze dostaję w każdym sklepie zniżki ;D Budzę litość :P
W Sztokholmie jest genialnie, gdzie się człek nie ruszy - widzi sklep z płytami ;D
Przeprowadzę się do Szwecji ;D

P.S. Jeszcze w Poznaniu jest Święty Marcin oraz na Grabarach można kupić, ale tam są po prostu starocie, mojej mamy kolega kupił tam od groma Beatlesów za śmieszne pieniądze. 

elem

najwiekszy w Polsce jaki znam , to Record Store w Katowicach, na zdjęciu tylko fragment, moze 1/3 sklepu.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

@Merlin
Ja mam zbyt słabą wolę żeby mieszkać w pobliżu takiego miejsca.
Albo bym zbankrutował albo w chacie się nie zmieścił[emoji6]
A z weekendu sobie przywiozę dwa placki z flamenco [emoji3]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cytat: elem w Maj 09, 2015, 16:03
najwiekszy w Polsce jaki znam , to Record Store w Katowicach, na zdjęciu tylko fragment, moze 1/3 sklepu.

Ano - zawsze twierdziłem, że Śląsk jest fajny... W Wawie nie spotkałem takiego sklepu, niestety. Eeech - czas pomyśleć o powrocie do rodzinnych stron :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

"Przed nami 6 edycja Winyl Marketu, który odbędzie się w miejscu w którym wszystko się zaczęło czyli w Sezonie nad Wisłą ! Jeśli chcesz kupić, sprzedać lub wymienić swoje płyty winylowe, to wydarzenie jest dla Ciebie !

Wśród potwierdzonych wystawców: Antykwariat Tamka , Antykwariat Grochowski , Art Reco , Good Lovin Music , grubanuta.pl , Hey Joe , Muzyka Miasta , Płyty Gramofonowe , Rap History Warsaw , slipmaty.pl , Stary Reggau , Tittyshaker Records , Vinyl Tamka , Vintage Soundglasses , Vinyl Pusher .
Pojawią się także sprzedawcy z Wolumenu i Hybryd oraz prywatni kolekcjonerzy !
Dodatkową atrakcją będą stoiska z wyrobami z płyt winylowych :
Taste The Vinyl Bag , Vinyl Clock oraz z elementami muzycznymi."

16 maja - 17 maja
16 maja o 14:00 do 17 maja o 05:00

"Sezon" Bulwar Flotylli Wiślanej, 01-999 Warszawa
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 10, 2015, 17:27
Nowa miejscówka we Wrocławiu:

Duża Czarna- Świdnicka 28
Sklep mojego przyjaciela. Polecam. Uczciwy gość.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

ART ROCK, ul. Wielka 9 (Wejście od Szewskiej)
W Poznaniu, za tydzień w sobotę pojadę, bo teraz jest za ciepło, przy okazji zachaczę o targ staroci na Garbarach, ponoć można upolować tanie i całkiem niezłe winyle.

lian

Dzień dobry!

Frywolny, piszesz o sklepie w Bydgoszczy. Do czerwca ten sklep nazywał się lamminam. Od lipca nazywa się EPKA. Studio Czarnej Płyty.
Tak się złożyło, że ten sklep to...  ja.

miniabyr

https://www.facebook.com/Art-Reco-858668460864882/timeline/  Ważne miejsce z bardzo dobrymi winylami w Warszawie.Ostatnio kupiłem tam sporo jazzu na japońskich winylach.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

Cytat: lian w Wrzesień 13, 2015, 15:59Od lipca nazywa się EPKA. Studio Czarnej Płyty. Tak się złożyło, że ten sklep to...  ja.
Hej, co tam macie ciekawego? :)
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

Cytat: lian w Wrzesień 13, 2015, 15:59Tak się złożyło, że ten sklep to...  ja.

Ale jajka :) Super! Widziałem na fejsie, że podszedłeś kompleksowo, pierdołki do czyszczenia, wkładki. Muszę do Ciebie zajrzeć. Oczywiście trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.

p.s. Nie oddawaj tego Luxmana! Ukryj, powiedz, że ukradli :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

MAC

Ile sklepów jest z używanymi płytami w Bydgoszczy i czy przypadkiem z lianem nie mamy wspólnego znajomego?

frywolny trucht

Ad.1 Jest na bieżąco: https://www.facebook.com/epka.sklep
Ad.2 Takich profesjonalnych, że tylko płyty i materiały eksploatacyjne? Tylko ten jeden.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

merlin1973

No,no płyty mają nawet Italo Disco  ;)
Modern Talking  :)
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Za komuny na Alejach był taki sklep po schodkach w dół.  Mieli tam wszystko,  to było moje główne źródło płyt.  Ile ja tam kasy zostawiłem. A ile płyt w pociągu zostało ojej. ...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: masza w Wrzesień 13, 2015, 19:38
Ile sklepów jest z używanymi płytami w Bydgoszczy i czy przypadkiem z lianem nie mamy wspólnego znajomego?
OK, już się wyjaśniło.
Chodziło o poprzednią właścicielkę tego sklepu.

lian

Słuchajcie, wystartowaliśmy w lipcu. Działanie z założenia trochę non profit. Mam swoją wizję dobrego sklepu płytowego. Wiadomo, że drugą stroną medalu jest sprzęt, wszak słuchanie celebruję się przy gramofonie. Dlatego w naszym sklepie też tak musi być. Po pierwsze jest miejsce do siedzenia i słuchania, po drugie to będzie się rozwijać. Pracuję nad możliwością porównywania różnych wkładek. Wiadomo, że nie wszystkich, ale tych najbardziej popularnych do powiedzmy 1000zł. Chodzi o to, żeby były egzemplarze demo w sklepie, których można posłuchać porównać.
Dlatego na razie pracuję nad lepiej dopasowanym sprzętem do warunków sklepowych, chociaż pewnie i tak już jest tak, że żaden sklep w Polsce nie daje tego co my.

Frywolny, jeżeli chodzi o tego luxa: powiem Ci w tajemnicy (teraz reszta nie czyta): mam dwa takie :) Skup ich mi zajął parę lat.

Jeśli chodzi o asortyment, to wiadomo. Zaczęliśmy od tzw. środka. Masa płytowa oprata jest na rocku i popie. Ale jest jazz, oldies, polska muzyka.
SĄ TEŻ PŁYTY NOWE. I będzie ich coraz więcej: blue noty, nowe brzmienia, elektronika. Będziemy mieli to czego w MM nie ma i nie będzie.
Do tego: akcesoria płytowe, również sprzęt audio, ale tylko vintage raczej z górnej półki.

Sklep w istocie funkcjonuje dłużej niż do 18, bo co drugi/trzeci dzień przychodzę posłuchać muzyki. Czasem siedzimy do 2 w nocy i słuchamy. Zawsze zapraszam.


merlin1973

Cytat: lian w Wrzesień 13, 2015, 20:32Sklep w istocie funkcjonuje dłużej niż do 18, bo co drugi/trzeci dzień przychodzę posłuchać muzyki. Czasem siedzimy do 2 w nocy i słuchamy.
Gdybym mieszkał gdzie się urodziłem (Piła) bym miał kawałek, a tak się zrobił kawał (Dortmund) :(
Pozdrawiam S.CH.

frywolny trucht

lian, w tym dziale http://audiomaniacy.pl/index.php?board=18.0 możesz spokojnie wrzucać informacje o co ciekawszych pozycjach. Nie wiem, swój autorski wątek, czy za każdym razem osobny? Twój wybór. Wcześniej ustaliliśmy, że nie traktujemy tego jako spam, to korzyść dla obu stron, a nawet jak nie- krzywda się nikomu nie dzieje.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Keef98

W Bydgoszczy?
Hmm... Chyba się kiedyś przy okazji jakiegoś wyjazdu wybiorę :)
Ja chcę taki w Poznaniu. Art Rock ma ceny z czapy, a na Taczaka nawet japońca nigdy nie widziałam.
SUPER POMYSŁ :)

MAC

DO BYDGOSZCZY BĘDĘ JEŹDZIŁ A W MM KUPOWAŁ NIE BĘDĘ :)



lian, informuj nas proszę o nowościach, fajnych, rzadkich pozycjach.
Mam nadzieję, że sprzedażą wysyłkową też nie pogardzisz?

artreco

Kochani, wpadnijcie do nas do sklepu, ul. Galczynskiego 5/10 wejscie od ul. Nowy Swiat 48.
Organizujemy tez seminaria, juz jutro seminarium dot. Czajkowskiego.
Zapraszamy o godz. 18.