Winyle używane - gdzie kupić?

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 11, 2014, 00:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

SVART

A to wiadomość, seminaria :). Ja w miarę wolnego czasu u Was bywam i zawsze coś wybiorę :). Artreco to wg mnie najklimatyczniejszy sklep z winylami w stolycy. Może nie ma zatrzęsienia winyli, ale za to nie ma "szrotu", świetne stany, więc i tak na końcu nawet ilościowo wychodzi in + :).

P.s. Jest dostępny może jeszcze Atom Heart Mother LP w japońskim wydaniu z przestrzennym dźwiękiem?

elem

Giełda staroci na krakowskim Kazimierzu. Nigdy nie byłem, ktoś z krakowian skomentuje relację bloggera?

http://kulturastaroci.blogspot.com/2014/10/gieda-staroci-kazimierz-plac-nowy.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

Cytat: elem w Październik 23, 2015, 10:54Giełda staroci na krakowskim Kazimierzu. Nigdy nie byłem, ktoś z krakowian skomentuje relację bloggera?

"Pan z Bośni" handluje głównie podróbami. Poza tym, polski szrot w cenach jak za zachodnie NM. Jest jeden gość, który miewa ciekawe rzeczy, ale też w zaporowych cenach. (Oczywiście wszystko 'kolekcja własna' zwożona od wujka z Anglii).

elem

dzięki Jakub za zaoszczędzenie czasu i paliwa. Hala Targowa - tez tak kiepsko?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Jakub

#104
Cytat: elem w Październik 24, 2015, 10:26Hala Targowa - tez tak kiepsko?

Pod halę to ponoć trzeba się udać bardzo wcześnie. Ja jak tam dotrę o 7 rano, to cały czas trafiam na ten sam przebrany towar. Jazzu na japońskich winylach tam nie uświadczysz :) Szczytem możliwości są wydawnictwa z ECM, ale za samą wytwórnię wołają tam co najmniej 80-100zł za krążek.

Najciekawszy wybór jest u gościa, który rozkłada się na chodniku przed zadaszonymi straganami, ale ceny wysokie. Jak się z nim pogada, to pokaże co ciekawsze pozycje, które ma schowane w bagażniku. Pod dachem jest drugi gość, który handluje głównie polskimi płytami. Okiem znawcy wyceni Ci skatowany Korowód na 100zł :)
Poza tym, pojawiają się różni "strychowcy", ale żeby u takich coś trafić, to naprawdę trzeba być o świcie, zanim panowie handlarze kupią od nich za bezcen co ciekawsze pozycje, które potem odpowiednio wycenione wylądują u nich na stoiskach.

miniabyr

Słuchajcie a może warto wpaść na zakupy do Warszawy. Wszystkie najwazniejsze sklepy z winylami i nie tylko są w  promieniu 500 m od oddalone od siebie..Raz w miesiącu spora giełda w Hybrydach,plus sklepy to jest w czym wybierać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Hybrydy działają znowu? Oj, ile ja tam kasiury zostawiłem w loatach 80-tych  :o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

SVART

od kilku lat raz w miesiącu (ostatnia sobota danego miesiąca) jest w Hybrydach giełda płytowa - może i ja będę w nast. sobotę :)

frywolny trucht

#108
Cytat: frywolny trucht w Sierpień 10, 2015, 18:22... a w Bydgoszczu ( Gimnazjalna 6) sklep zmienił nazwę i właściciela.
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,18297415,Wino_i_winyle_przy_ul__Gimnazjalnej__Dwa_nowe_ciekawe.html

No i dziś zaszedłem w końcu. Poznałem miłą parę ( pani i pan) entuzjastów winyla. Kolega udziela się pod nickiem lian. To może być interesująca współpraca. Oby! W sumie nie wiem od czego zacząć :) Dziękuję za kawę? Dziękuję :) Parę zdjęć? Proszę bardzo:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

To, że można posłuchać płyty przed zakupem jest normalne. To, że jest cena i opis stanu płyty- normalka ( powinna być), że można umyć płytę w Okki Nokki- też dobrze, nabyć akcesoria ( część na zdjęciu)- no super, sklep przebija jednak tym, że można wypożyczyć wkładkę do odsłuchów. Jak duży będzie asortyment? To nowa miejscówka, wszystko jeszcze się kształtuje, krzepnie, w przyszłym tygodniu ma ruszyć strona internetowa, ale już widzę źródełko wkładkowe do naszych testów :) Sprzęt grający na zdjęciach służy do odsłuchów, a jego dość spory wybór ( nie wszystko jest na zdjęciach) wiąże się z kolejną wizją właścicieli. Padła bowiem propozycja urządzania cyklicznych odsłuchów porównawczych. Ewidentnie bawi żonglerka sprzętowa, przerzucanie płyt. to zupełnie jak nas?  Ta kanapa może być dla nas :) Poniżej moje zakupki. Midnight Oil, Bauhaus, Sade i Ministry. Ładnie zapakowane w firmową reklamówkę. Trzymam kciuki za powodzenie. Zachęcam ( także inne sklepy z winylami) do zamieszczania swojej oferty, okazji, rarytasów- w naszym dziale kupię/sprzedam.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Super. Będę w mieście to na pewno odwiedzę.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Jakub

Taki napęd Luxmana, to się niejednemu śnił po nocach.

SVART

Czyli Frywolny bywasz w tych samych miejscach co koledzy z DiY na AS :).

frywolny trucht

lian wspomniał, że był u niego piotr1, a sam był u brrr... paltona na odsłuchach. Tych z Reymio w roli głównej, które skończyły się takim skandalem  :D ...i zrodziły potrzebę remontu piwnicy  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

jak będę we Włocławku i o ile się tam nie zasiedzę to chyba wpadnę i do Bydgoszczy :)

SVART

to odwiedź od razu konstruktora, dasz znać jak postępy :).

lian

#116
Witam,
Dziękuję frywolnemu za przychylny wpis. Fajnie było spotkać się i pogadać. Dziękuję za to, bo dla sklepu to jest przecież reklama.
Tak jak obiecałem gdzieś wcześniej, uaktywnimy się po uruchomieniu strony www. To już miało się wydarzyć, ale cały czas coś jeszcze trzeba poprawiać: a to to, a to tamto. Ale we środę, myślę, już będzie koniec.

Odnośnie powyższych wpisów:
Proszę mnie nie kojarzyć z żadnymi środowiskami. Bywałem w różnych miejscach i różne rzeczy słyszałem, to nie dziwne, jeśli siedzi się w tym pół życia. I nie mam prawa ani chęci mówić źle o ludziach, którzy mnie zaprosili do domu. Nigdy nie spotkało mnie nic złego w takich sytuacjach i moja sympatia do tych osób pozostaje, niczym innym nie potrafię się im odwdzięczyć.
Natomiast jakieś waśnie, historie tych waśni, nigdy nie były przedmiotem mojego zainteresowania. Ja nawet o nich nie wiem, ale też ich nie podważam i nie deprecjonuję, pewnie dlatego że chodzę własnymi drogami.
Sądzę też, że nie wpisuję się charakterem w profil osoby, która mówi jednym głosem ze wszystkimi, być może dlatego mogę sprawiać kłopoty, tak jak się wydarzyło przy rzeczonym Reymio. Po dwóch latach spotkałem się ponownie z piotrem_1, któremu podobał się odsłuch w EPKA i spotkamy się ponownie, bo dobrze się bawimy. Liczę też na obeność każdego zainteresowanego. Jedynym warunkiem jest kultura osobista i szacunek do innych bywalców sklepu.


frywolny trucht

Dziwne wystąpienie. Przecież nikt Cię w nic nie wplątuje, a audiomaniacy to żadna partia czy sekta, gdzie wszyscy muszą śpiewać tak samo. To tylko taki nieszczęśliwy zbieg okoliczności, że większość tutaj dostała kopa od tej samej kliki w tyłeczek, darzy ją jakimś tam uczuciem i to artykułuje. Ale to są indywidualne sprawy. Spokojnie, tu nie wojsko  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

lian

Frywolny, ja to rozumiem i ok, i cieszę się. Chodzi o to, żeby to było powiedziane i wyjaśnione. Z powodów oczywistych, zależy mi na tym. Ktoś może mieć wątpliwości, więc teraz ich nie będzie. pzdr

frywolny trucht

To i skorzystam z okazji, pociągnę offa, by wyjaśnić do końca. Pewnie "młodziaki" nie wiedzą, ale to forum wzięło się z audiostereo po tym jak- niecałe półtora roku temu- po administracji spłynęło jak po kaczce, ze ich moderatorzy zachowują się kontrowersyjnie. Pozwalają na trolling zakładki analog ( także innych, ale ta najbliższa sercu była), uprawiają prywatne wojenki wycinając w pień nie- kolegów, banując od czapy itp itd. Moderacja widząc, że jak po kaczce- tym bardziej obrażać użytkowników. A to od dwulicowych chamów, trolli, zakał, część popisów moderacji została usunięta, przez co trzeźwiejszych, ale było całkiem ostro. Pokazano nam palcem wyp... To i jesteśmy i tak patrzę, że taka zakładka analog na audiostereo to nadal leży i kwiczy po odejściu trolli i dwulicowych chamów. No palton i spółka, nabroiłeś, kupujesz gramofon i opowiadasz co tam w analogu słychać  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

EmilioE

Magnetofoniarze się ostali na Audiostereo...
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

gratefullde

Cytat: EmilioE w Listopad 02, 2015, 12:24
Magnetofoniarze się ostali na Audiostereo...
Mogą przyjść do nas :) zapraszamy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 02, 2015, 10:58tak patrzę, że taka zakładka analog na audiostereo to nadal leży i kwiczy
Ano sprawdziłem i potwierdzam - kwiczy.
Reszta zagadnień jakoś też tak analizowana w sposób zwykły
Natomiast zaniepokoiło mnie długotrwałe milczenie jedynej referencji, której wpisy zawsze czytałem z ogromną radością a teraz doopa.
Mam nadzieję że zdrów i jedynie natłok innych ważniejszych zajęć nie pozwala na dzielenie się z maluczkimi.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Cytat: EmilioE w Listopad 02, 2015, 12:24
Magnetofoniarze się ostali na Audiostereo...


Czy to próba polemiki? Sugerujesz, że tamci spokojni, a zakładka roiła się od trolli i niektóre przeszły tutaj?
Byłaby to jakaś teoria  ;D  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

EmilioE

Cytat: frywolny trucht w Listopad 02, 2015, 15:29Czy to próba polemiki? Sugerujesz, że tamci spokojni, a zakładka roiła się od trolli i niektóre przeszły tutaj?
Byłaby to jakaś teoria     

Nieeee, oni zostali, bo moderatorzy, bajkopisarze i naganiacze nie wiedzą o czym oni piszą i zostawili ich w spokoju  :o)
Bo wiesz: gumki, idlery, sprężynki, naciągi, kalibracje, itp. to nie są nośne tematy i ciężko napisać, że kaseciak z konfeksjonowaną gumką dociskową za jedyne 350 zł za sztukę zmiażdżył CD-ka za 8 tys. zł.
Sam słucham z kaset, poza czyszczeniem głowicy zdaję się na serwis, ale lubię poczytać tych zapaleńców.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500