A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: dino w Kwiecień 12, 2019, 22:50
Gdyby miał ECC83 czy ECC88 dobrych firm to może by coś ugrał.  ;)

Wiesz, w każdym typie lamp są "kwasy", przeciętniaki i zjawiskowe okazy  ;)

wiki

Cytat: AudioAddicted w Kwiecień 12, 2019, 22:53Wiesz, w każdym typie lamp są "kwasy", przeciętniaki i zjawiskowe okazy 
Tak... I stawiam kolejkę... 😁😁😁
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka


McGyver

Tak patrzę na tą listę, popularnych, poszukiwanych lamp tam raczej nie ma, jest wprawdzie kilka podwójnych triod, ale niepopularnych, rzadko stosowanych w audio. Chcąc to wszystko sprzedać nie-w-cenie-złomu należałoby pomierzyć. Nie mając miernika do lamp ani kolegi z miernikiem (któremu i tak wypadałoby butelczynę postawić za wyświadczoną grzeczność) trzeba byłoby zlecić to komuś odpłatnie. W necie trafiłem na oferty komercyjne pomiaru lamp opiewające na kwoty od 5 do 20zł od sztuki. Biorąc pod uwagę co jest na liście, może się okazać że koszt wykonania pomiarów tych wszystkich lamp przewyższy kwotę możliwą do uzyskania z ich sprzedaży, zapewne spora część nie sprzeda się w ogóle.

dino

Powrót do przeszłości  ;)
Vifa XT2 Mk II projektu A. Kisiela pracowicie wyrzeźbione z okablowaniem wewnętrznym na 8 żyłowych Kimberach.
Dzisiaj zostały zreanimowane bo się taki jeden domagał :)
Biedni byli  moi sąsiedzi w czasach kiedy grały w starym mieszkaniu  8)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Okładzina z dębu miedzy głośnikami popękała ale 22mm MDF pod spodem się ładnie trzyma. Jutro je "przedmucham" w garażu bo na gorę to ich wnosił nie będę  >:D

Alexander

Czy jeden z głośników jest lekko wgnieciony, czy to tylko jakieś odbicie światła ?

vasa

Cytat: Alexander w Maj 04, 2019, 22:21Czy jeden z głośników jest lekko wgnieciony,
Lekko?
On jest walnięty jak limuzyna prezydęta :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Nie przesadzaj, rozwalić coś tak jak limuzynę to się nie da w amatorskich warunkach  ;D
Można spróbować go wyprostować. Głośnik, nie limuzynę.

vasa

Cytat: Alexander w Maj 04, 2019, 22:40się nie da w amatorskich warunkach 
Tym razem trafiło na profesjonalistę.
Widziałem jego world control center. On ma tam takie sprzęty że nawet President limo byłaby bezradna.

A nakładkę można by zassać i wyprostować.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Dwa głośniki mają lekko wgięte kopułki (młody był mały i nie dało się uplinować).
Kisiel stwierdził, żeby się tym nie przejmować a jak ktoś chce się bawić .....
Zeby było śmieszniej obydwa wooferry są takie same tylko Vifa w pewnym momencie przestała barwic membrany na rudo.

dino

Cytat: vasa w Maj 04, 2019, 22:36On jest walnięty jak limuzyna prezydęta :P
Chyba je znowu zaczynam lubić   >:D  ;D ;D ;D

Alexander

Odkurzacz z regulacją ciągu i można spróbować, najwyżej z zasobnika na kurz membranę się wyjmie  ;)

Alexander

Cytat: dino w Maj 04, 2019, 22:52Zeby było śmieszniej obydwa wooferry są takie same tylko Vifa w pewnym momencie przestała barwic membrany na rudo.
Przełóż rude do jednej kolumny i jak ktoś zapyta, to mów, że tak oznaczali prawą kolumnę  ;D

McGyver

Tweetery IMHO należałoby zmienić, bo IMHO nawet pełnosprawnych tego modelu nie da się słuchać.

dino

Cytat: McGyver w Maj 04, 2019, 23:25Tweetery IMHO należałoby zmienić, bo IMHO nawet pełnosprawnych tego modelu nie da się słuchać.
A co się tobie nie podoba w tych Vifach ?
Bardzo przyjemne głośniki robione wtedy przez Scan Speaka zresztą jak pozostałe w tych kolumnach.

ps . obiektyw znalazłeś ?  ;D ;D ;D ;D

dino

Cytat: Alexander w Maj 04, 2019, 22:57Odkurzacz z regulacją ciągu i można spróbować, najwyżej z zasobnika na kurz membranę się wyjmie  ;)
Mam jeszcze parkę czarnych w zapasie ale niech nabierają mocy bo już takich nie robią.

dino

Cytat: Alexander w Maj 04, 2019, 23:00Przełóż rude do jednej kolumny i jak ktoś zapyta, to mów, że tak oznaczali prawą kolumnę  ;D
Dobry pomysł. Audiofile już stare i ślepawe to się nie pomylą.

tomekkk1

Cytat: McGyver w Maj 04, 2019, 23:25
Tweetery IMHO należałoby zmienić, bo IMHO nawet pełnosprawnych tego modelu nie da się słuchać.

A w mojej opinii nie jednym tweeterom te pierścieniowe cudeńka nosa utarły... :)

dino

Kupowałem jedne z ostatnich wypustów Vify przed zmianami własnościowymi i przenosinami do Chin.
Dlatego wziąłem więcej wooferów bo stopniowo przestawali je produkować.
Tweeter jak dla mnie grał OK. Scan Speak ze swoim szpikulcem tak mnie nie zachwycał. Był moim zdaniem bardziej ostry/metaliczny.
Kolumny niestety wymagają prundu więc cześć wzmacniaczy nie dawała rady.

Piterski

Ja również miałem takie głośniki wysokotonowe w Tempo 3i i nie specjalnie rozumiem Adama obiekcje pod ich adresem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Cytat: vasa w Maj 04, 2019, 22:51Widziałem jego world control center.
No tak nazwać moje "Centrum Zarządzania Światem" !
Grabisz sobie znowu  ;D ;D ;D ;D

McGyver

Cytat: dino w Maj 04, 2019, 23:28robione wtedy przez Scan Speaka
Mity, legendy i podania ludowe.
Marki Scan Speak, Vifa i Peerless należały wówczas do tego samego właściciela, stąd taka mitologia. Później na skutek parcia na obniżenie kosztów produkcji zaczęli zawierać umowy z Chińczykami, aż w końcu się na tym przejechali, i ... tak głupio sformułowali którąś z umów, że Chińczycy przejęli prawa do marki handlowej "Vifa". Ale tylko do marki, nie do produktów. Zaczęto zatem dotychczasowe przetworniki z portfolio Vify  brandować markami handlowymi "Scan-Speak" oraz "Peerless", co wzmogło zamieszanie i konfuzję.

Co do Vify XT25 później zwanej Peerlessem oraz Scan-Speakiem, moja opinia na temat tego tweetera pozostaje niezmienna. Jest to jeden z najgorszych wypustów tego producenta, o dźwięku sterylnym, syczącym, nachalnym i irytującym. Zupełnie nie rozumiem dlaczego promowano go przez lata, a jednocześnie zaniechano wytwarzania aluminiowej Vify D25AG która była najlepszym tweeterem tego producenta wszech czasów.

dino

Cytat: Piterski w Maj 04, 2019, 23:39Ja również miałem takie głośniki wysokotonowe w Tempo 3i i nie specjalnie rozumiem Adama obiekcje pod ich adresem.
Może trafił na chińczyki z DST.