A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.

Zaczęty przez dino, Listopad 19, 2018, 23:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomekkk1

Cytat: Jakub w Styczeń 08, 2019, 23:55
Zaraz się okaże, że to najlepsze kolumny i wszyscy wywalą te swoje Delty :)

Ja nie wywalę. Bo nie mam  :P

Moriarty

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 09, 2019, 00:08Ja nie wywalę. Bo nie mam  :P

A ja wywalę, choć też nie mam. O!  >:D

PS. Podeśle mi ktoś na priv adres kolegi Piterskiego?...  ;D
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

Moriarty, królu zbrodniczego świadka Londynu ;D

Czy masz ochotę odwiedzić moje skromne progi, czy liczysz że będę wywalał Delty :P
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Moriarty

Cytat: Piterski w Styczeń 09, 2019, 09:00Moriarty, królu zbrodniczego świadka Londynu ;D

Ej, inspiracją dla mojej ksywki był inny Moriarty, niejaki Dean Moriarty - z "On the Road" Kerouaca! Może i nie wzorowy obywatel, ale zasadniczo równy gość :)

Cytat: Piterski w Styczeń 09, 2019, 09:00Czy masz ochotę odwiedzić moje skromne progi, czy liczysz że będę wywalał Delty :P

Pomyślałem, że się zaczaję! I poczekam, aż wyjdziesz!  >:D :P
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Piterski

No to łatwo by Ci nie poszło bo mam trzy szczury obronne ;D
Zjadają pitbule na śniadanie ;)

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Po sugestiach szanownego koleżeństwa na pewno ich nie podłącze   :P
A tak naprawdę to się boję, że zacznę mierzyć i poprawiać a jak to mówili dawniej "z Syrenki Wołgi nie zrobisz".
Skończy się na tygodniu walki i...frustracji.
BTW (żeby się trochę trzymać tematu) po paczyłem na szare sieciówki komputerowe. Dziady dają 3 x 0.75mm2.
Księgowi nas kiedyś zabiją i nawet się nie zorientujemy.

dino

Wiem, ze zachowuje się jak blondynka (żeby zrobić dżem obieram pączki) ale podrzucili mi koledzy "złomowane" graty z telewizji (wobuloskopy i inne elementy toru wizyjnego z lat 90/00).
I wydłubuje z nich co ciekawsze części.
Po prostu nie mogę patrzeć jak garście znakomitych oryginalnych półprzewodników ( a nie chińskich malowanek) lądują na złomie.
Efekt jest "pączkowy" bo z całego urządzenia zostaje dwie garście części (czasami jeszcze trafa sieciowe) ale perełki jakie sie tam trafiają to techniczna "biżuteria". Teraz już takiej nie ma  :-X

dino

Ciąg dalszy "retrospekcji".
Kolega dobrał się do kolekcji lamp.
O popularne typu ECC83 nie pytajcie natomiast jest sporo dziwadeł.
Kuknijcie na excela - może ktoś ma koncepcje na "dziwne" lampy.



McGyver

Mają sens tylko w parzystych ilościach. Przejrzę spis i zrobię listę zapytań. Na początek PCC189 proszę obadać.


dino



Kangie

6AC7? Czy miało być 6CA7?


Interesuje mnie kwadra EL34 lub 6CA7. Prośba o zapytanie jaka marka, jaki stan, ceny itp.


Kangie

Spoko, dzięki za wyprostowanie. Myślałem, że to czeski błąd.

dino

Z lampkami d...
Koleżka szuka testera bo się naczytał, że "duotriody" są bardzo drogie.
Stwierdził, że pomierzy i wystawi na aukcji.

dino

A mnie dopadł ...Roland.
SPA-240
Dobrzy ludzie przynieśli.
Skatowany ale ..działa. DC na wyjściu 19-20mV.
Miałem robić Pioneera ale chyba najpierw tego zreanimuje. Skatowane gniazda na wyjściu. Zamiast zacisków głośnikowych XLR-y. Brak wejść niezbalansowanych. Do wymiany potki wejściowe (wstawię mała drabinkę tak z 6 pozycji). Środek brudny i co najdziwniejsze tranzystory mocy (prześliczne Toshiby) podpięte KONEKTORAMI (cza będzie polutować).
Ciekawy układ z moimi ulubionymi JFET-ami na wejściu (dwa w jednej obudowie !).
Grałem kiedyś na nim małe koncerty w klubach (gitarka + wokal) i brzmiał bardzo ładnie.


dino

Specyfikacja

McGyver


Cytat: dino w Kwiecień 12, 2019, 21:01
Z lampkami d...
Koleżka szuka testera bo się naczytał, że "duotriody" są bardzo drogie.
Stwierdził, że pomierzy i wystawi na aukcji.

"Tester" to se można w rz... eee... w buty wsadzić. Żeby zbadać miarodajnie stan tych lamp potrzebny jest miernik do lamp z prawdziwego zdarzenia. Nie jakiś rozjechany stary rupieć który pokazuje niewiadomoco. Koszt pewnego miernika od 1500zł wzwyż, i trzeba bardzo uważać co się kupuje. Swego czasu pewien śląski cwaniaczek sprzedawał miernik do lamp, pojechałem go obejrzeć. Gdy chciałem by mi zademonstrował pomiar usiłował mi wmówić że on nie wie jak się tego urządzenia używa. Może bym i uwierzył gdybym nie wiedział że facet buduje urządzenia lampowe od trzydziestu lat i nimi handluje. Miernik był po prostu spierdzielony i prawdopodobnie nienaprawialny (bo gdyby dało się go naprawić, to by pewnie naprawił i sprzedał drożej), a gość szukał jelenia.

dino

Pewnie tak się skończy ale koleżka się naczytał i naoglądał ebayjów i myśli, ze ma w rekach górę złota.
Poczekamy ... >:D

dino

Jak Ci się podoba patent podpinania tranzystorów mocy konektorami ?

tomekkk1

Cytat: dino w Kwiecień 12, 2019, 21:35
Pewnie tak się skończy ale koleżka się naczytał i naoglądał ebayjów i myśli, ze ma w rekach górę złota.
Poczekamy ... >:D

Niech się zarejestruje tu na Forum, a dowie się czego trzeba. Ta wiedza nie kosztuje, jeśli jest takie źródło, w dodatku mocne i wiarygodne!  :np:

dino

Gdyby miał ECC83 czy ECC88 dobrych firm to może by coś ugrał.  ;)